Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, leendő kismamák!...

Anyukák, leendő kismamák! Hogyan készültetek/készültök a babavállalásra?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondoltam: szedtetek-e vitamint? Többet sportoltatok, étkezési szokásaitokon változtattatok-e? Voltatok orvosnál? Letettétek a cigit? Fogytatok?


Milyen volt a konditok, mikor teherbe estetek és hogyan viseltétek a terhességet?


2012. okt. 27. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Baba előtt csak barátcserjét szedtem, mert nem akart megfoganni 1 évig.

Amúgy ugyanúgy éltem, ittam alkoholt, túráztam, mint rendesen.


A pozitív teszt után elkezdtem szedni terhesvitamint a 12. hétig.

Sosem fogyóztam, ellenben az elején fogytam 4,5 kg-ot, mert nem bírtam enni, úgy émelyegtem (nem is baj, mert pici túlsúlyom van).

A 6. hónaptól omega 3 kapszulát szedek+magnéziumot ipari mennyiségben a keményedések miatt.


az életem próbálom úgy élni, mint előtte, pár napja is még kikerékpároztunk az erdőbe, persze lassabban, mint eddig, mert már nem bírom úgy.

Alkoholt csak nagyon ritkán iszom (kb. hetente 1 dl vörösbor), a dohányzást mindig is gyűlöltem, így ezzel nincs gondom.


Az étkezési szokásaim ösztönösen változtak, sosem határoztam el, hogy na most elkezdek több zöldséget enni, mindig azt ettem amit megkívántam.

Az elején pl. kilószámra faltam a zöldségsalátát, gyümölcsöket, mostanában pedig a tejet kívánom, napi fél litert megiszok, persze a gyümölcsöket most is eszem, de már nem iszonyat nagy mennyiségben.


35heteskm

2012. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor kezdtem vitamint szedni mindig, amikor pozitívat teszteltem.

Mindig annyit sportoltam, amennyit amúgy is, se többet, se kevesebbet.

Étkezni igyekszem rendesen, ha terhes vagyok, ha nem, ha szoptatok ha nem, szóval mindig. (Inkább terhesen kellett változtatnom, a hányinger miatt, később cukor diéta miatt...)

Rendszeres rákszűrésen kívül külön sose mentem orvoshoz.

Életemben nem gyújtottam rá, undorodom tőle, passzívan elég volt egész gyerek koromban...

Sovány vagyok, nincs hova fogyni.


A terhességeket egyre rosszabbul viseltem, a harmadik már brutál nehéz volt, lehet hogy nem is lesz több, pedig alapból tervben volt egy negyedik is.

2012. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Augusztusban kezdtem el szedni a New Life terhes vitamint. Szeptemberben kezdtünk próbálkozni és októberben pozitív teszt volt a kezembe.

Én aktívan sportoltam mindig is, de 9 térdműtétem miatt abba kellett hagynom. Nem hagytam el magam, de jött fel pár plusz kiló.

Nem változtattam az étkezési szokásaimon. Igyekeztem táplálóbbat enni, de nem ültem neki 10 kiló répával a vasárnapi sorozatomat nézni :)))))

Voltam orvosnál, egyből, amint meglett a teszt. Végig hozzá jártunk a kórházba, nem hívott át minket a magánrendelésére. Sajnos a 8. héttől otthon kellett maradnom, így az egész terhességemet szigorúan pihenéssel töltöttem.


Dohányoztam előtte aktívan. 3nap/doboz, ha nagyon stresszes volt a napom, akkor 1,5 nap/doboz. Amint megtudtam, hogy terhes vagyok nem gyújtottam rá. Mai napig nem szívtam el egy szálat sem. Én ezt az anyai ösztönnek tudom be.. egyébként régebben úgy gondoltam, hogy sosem fogom tudni letenni a cigit, most mégis sikerült.


Nem fogytam, híztam a terhesség alatt. Majdnem +30kilóval mentem szülni. Utolsó 3 nap 8 kilót fogytam.

24 héten beindult a szülés, mentővel vittek be, ahol már tele nyomtak magnéziummal. Alig tudták visszatartani a szülést, de végül sikerült.

Ha megszületett volna a lányunk, akkor nem élte volna túl. Mondhatom bátran, hogy az őrangyalok nagyon dolgoztak a kórházi ágyam mellett.

Végül 40+5 napra született sürgősségi császárral.


A kondim jó volt, sokat mozogtam egyébként. Nem hagytam el magam. Amint túl léptünk a kritikus 18. héten, már elhagyhattam az ágyat napi 3-4 óra sétára. Cipekedni nem engedtek és 20 perces mozgás után 10 percet ülnöm kellett.

24. hét után a 30.hétig szintén ágyban voltam.

32. héttől hagyhattam el újra az ágyat. Akkor pedig úgy éreztem, hogy tele vagyok energiával!

Ekkor mentünk el először megvenni a kiságyat és pár apró dolgot. A neten folyamatosan nézelődtem, hogy mi merre olcsóbb, honnan érdemes rendelni, stb..


Tele voltam szabadidővel. Ennek köszönhetően a Dallast elejétől a végéig megnéztem 3 hónap alatt. A dr. House-t 2 hét alatt kivégeztem...

Rengeteget olvastam babás dolgokról és hihetetlen sok természetcsatornát néztem!


Egyébként a plusz kilókat se bánom. Igazából nem tehettem róla, hogy feljöttek rám, mert nem zabáltam és ilyesmik..

24. héttől kezdtem el nagyon hízni. Előtte 2 kilót híztam összesen. Annyi gyógyszert kaptam, amennyit még egy 90 éves öregasszony se. Vagy 10 percen keresztül szedtem be őket.


Jelenleg 15,5 hónapos a lányom :]]]

És nagyon szeretnék még egy picurt!

2012. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi egy év múlva szeretnénk elkezdeni próbálkozni. Azért tettem fel a kérdést, mert szeretnék egy picit változtatni az életemen ebben az egy éven. Úgy érzem, hogy muszáj változtatnom az étkezési szokásaimon, mert habár többnyire egészséges ételeket eszem, de a rendszeresség nem erősségem. Kb 3 hónapig csak piszkálom a kaját, utána 3 hónapig meg tömöm magam. Így 5 kg le fel ugrál.Félek, ha így megyek neki a terhességnek,rengeteget fogok hízni. Összesen 8 kg feleslegem van, azt le akarom adni. Nagyon elszoktam a sporttól, szóval azt ismét próbálom beiktatni az életembe. Alkoholt inni fogok, de próálom azért csökkenteni a mennyiséget. Vitamint majd előtte egy-két hónappal szeretnék elkezdeni szedni. Szerencsére nem dohányzok.


Köszönöm az eddigi válaszaitokat,nagyon hasznosak voltak!

2012. okt. 27. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi tavasszal kezdünk el próbálkozni! Én jelenleg vitamint szedek...nem terhesvitamint hanem sima multivitamint, vérképet nézetek pont a napokban, ha esetleg valami nem lenne jó azt addig szeretném helyrehozatni(pl.vas). Más orvoshoz nem tervezem, hogy megyek...de még kitudja hiszen a gyógyszert még csak 2és fél hete hagytam abba, remélem nem szükséges az orvos addig (tehát ne legyen semmi probléma). Ugyanúgy sportolok mint eddig probálok figyelni, h ne jöjjön rám plusz kg addig mert hízásra hajlamos vagyok (tavaly adtam le amit kellett, azóta tartom). Iszom a cickafark teát, de ugye ez neked nem szükséges maximum előtte néhány bögrével. Énis még 3 hétig iszom utána majd csak tavasz előtt ahogy írtam néhány bögrével tervezem én is. Cigizni soha nem cigiztem, tehát ez nem lényeges nálam... Alkoholt sem fogyasztok maximum "ünnepekkor" de akkor is keveset, próbálkozáskor semmit nem fogok, se terhesség alatt.
2012. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!