Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult leszek így a gyedre?

Jogosult leszek így a gyedre?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy 32 hetes terhes vagyok jelenleg, viszont februàrtól megszünik a munkaviszonyom. A szülést megelözö 2 évben megvan a szükséges biztosított napjaim szàma. Ha az àllàsom megszünését követöen azonnal bejelentem magam a munkanélkülin akkor fog nekem jàrni a gyed? Vagy hiàba dolgozok és adózok becsületesen 6 éve csak a gyes fog jàrni? Sajnos 3 hónapja munkahely vàltàsra kényszerültem, így még a jelenlegi helyemen próbaidös vagyok, és bejelentettêk, hogy februàrtól nincs igény a munkàmra...

màrcius 25 re vagyok kiírva.

Illetve gyedre ellehet menni a szülést követöen akàr apukànak is, ugy hogy a tgyàst akkor ijen esetben nem igényelnénk?


Köszönöm a segítséget.


2013. jan. 26. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkanélküli 3 hónapig jár, ha az alatt szülsz akkor igen fog járni a tgyás és a gyed is.

Azt nem tudom a munkahely váltásnál voltál munkanélkülin már?

Apuka tudtommal csak 6. hónapos kora után mehet gyed-re.

De azzal rosszabbul jönnétek ki. Nem tudom mennyit keres feltételezzük 100.000Ft-ot


Akkor ha ő megy gyed-re

a gyed: 70.000Ft

csalási 12000fT

neked semmi jövedelmed+ TB-det is fizetned kell.


Te mész gyesre

apuka fizetése 100000Ft

neked gyes+csalási:38000Ft.

Lényegesen jobban jártok így.

2013. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előző írta! Bár a munkanélküli ideje sokmindentől függ, nem feltétlenül 3 hónap!, be kellene menni hozzájuk!

Úgy tudom, ha a szülés előtt 45 napon belül szűnik meg a munkaviszonyod, amúgy is jár passzív TGYÁS és GYED! Mindenképpen kapni fogsz, de menj el a munkanélkülibe, mert akkor a tb-d is folyamatos lesz (azt mindenképpen fizetni kellene).

Nyugi! Hívd fel az egészségbiztosítási pénztárt, ott adnak pontos választ (velem nagyon készségesek voltak!)!

2013. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HA megvan a 365 napod, akkor az már biztos, hogy minimum 30 napig jár neked az álláskeresési támogatás.


HA a támogatás alatt szülsz, akkor járni fog a tgyás. Amennyiben meghagysz pár napot a tgyás lejárta utánra, és újra igényeled, majd a folyósítása alatt kéred a gyedet, az is járni fog.


Ha 42 napon belül szülsz, passzívan csak tgyást fogsz kapni, ilyen esetben a gyed már nem jár, így mindenképpen kell az álláskeresési.


Februártól pontosan mikor szűnik meg a munkaviszonyod?

2013. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4.- en mar nem kell mennem... es ha tgyast kihagyom es rogton gyedre mennek azt lehet? vagy a ketto vonzata egymasnak? Felfogom hivni holnap az oepet, hatha tudnak mondani valami okosat. ugy megvan csavarva ez a rendszer:(


Koszonon a hasznos valaszokat!

2013. jan. 27. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hamarabb kezdeni a gyedet, a jogszabály egyértelmű, a gyed jogosultság csak a tgyás, vagy az annak megfelelő idő lejárta után nyílik. Apa elmehet gyedre, de ő is csak a baba 168 napos korától (és tekintve, hogy neked nincsen munkád, sok értelme nem lenne, ha apa menne gyedre, és ezáltal még az ő fizetése is részben kiesne).


Az, hogy nem kell menned 4-én, mit takar? Felmondási idő van? VAgy a határozott idő járt le, és aznaptól meg is szűnik a jogviszonyod?


Mikorra vagy kiírva? Mert az lenne neked a legoptimálisabb, ha február 4-én (már ha aznap ténylegesen megszűnik a munkaviszonyod) beballagnál a Munkaügyi központba, és igényelnéd az álláskeresési támogatást. A szülés várható ideje előtt 28 nappal igényelnéd a tgyást, és lemondanád az álláskeresésit.

Amikor lejárt a tgyás, akkor újra igényelni kell az álláskeresési támogatást, és a fennállása alatt a gyedet. Kicsit macerás, de megéri, mert mindenképpen többet kapsz így, mintha gyesen lennél.

2013. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!