Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult leszek-e a gyedre?

Jogosult leszek-e a gyedre?

Figyelt kérdés
Határozott idejű munkaszerződésem van,1 éve Folyamatosan hosszabbítva vagyok, fél évekre kapom a szerződést. Ha időközben terhes leszek, és tegyük fel 6 hónapos terhesen szűnik meg a szerződésem ( utána már nyilván nem lesz újra meghosszabbítva. ) akkor ez esetben gyed járhat??? Olvastam, hogy ha munkanélküli segélyre mennék el ez esetben az utolsó 3hónapra, akkor is járna a gyed. Nálunk még olyan lehetőség lenne, hogy ha ilyen eset lenne ,h 6 hónapos terhesen szűnik meg a határozott idejű szerződésem, és az után a terhesség hátralevő részére a párom bejelent a saját vállalkozásába. Így gondolom biztosan járna a gyed, csak kérdés, hogy a páromnak a gyed ideje alatt kell-e utánam fizetni valamit? Tudom sok a kérdés, de nem vagyok ezekkel tisztában.Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!
2012. dec. 29. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen érdemben nem tudok válaszolni a kérdésedre,de szerintem a párod ne jelentsen be a válllalkozásába.Nagyon rászáltak az ilyen gyanús dolgokra.Komoly pénzbüntetés járhat érte.
2012. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem vagyunk összeházasodva, tehát papíron nincs közünk egymáshoz :)
2012. dec. 29. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs élő munkaviszonyod akkor nem.

Lehet meghosszabbítanák, barátnőmnek meghosszabbították a szerződést így pont jár neki Gyed igaz csak 1. évig.

Persze, hogy kellene fizetnie minden járulékot ugyan úgy mintha dolgoznál.

2012. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha munkanélkülin leszel, onnan is jogosult leszel terhességi gyermekágyi segéllyel. Azzal, hogy a párod bejelent néhány hónapra vigyázz, mert az ilyet leellenőrzik, és ha borul a dolog, akkor törlik a bejelentett munkaviszonyodat, és csak gyesre leszel jogosult.
2012. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és gyed meg tgys alatt a munkáltatónak nem kell járulékot fizetnie.
2012. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha határozatlan időre jelent be magához? Meg ha nem vagyunk összeházasodva,miért lenne gond, ha bejelent, elvileg nem tudják h közünk van egymáshoz.
2012. dec. 29. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy van-e közöttetek valami, vagy sem. A rövid biztosítási jogviszonyokat vizsgálják, és ha kiderül, hogy "csak" bejelentettek, akkor repül a jogviszonyod. Érted így?
2012. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor maradna a munkanélküli, de az meg ugye 90 nap. Fontos rögtön a munkaviszony megszűnése utáni nap bejelentkezni a munkaügyi központba, vagy ki lehet hagyni pár napot, ha esetleg pár napon múlna a gyed, mert olvastam sokan jártak úgy, hogy 1-2 nap miatt nem lettek így jogosultak a gyedre.
2012. dec. 30. 11:19
 9/9 anonim ***** válasza:

HA egy éve van munkád, és korábban nem volt akkor neked csak 30 napra jár egyelőre az álláskeresési, mert minden 10 munkában töltött napra jár 1 nap.


Inkább beszéljetek egy könyvelővel, hogy jelentsen be most, mielőtt összejönne a baba, a könyvelő (ha jó) el tudja mondani, hogyan kell a legkevesebbet fizetni utánad, hiszen van egy heti 36 órát meghaladó főállásod is. Aztán kalkuláljatok.


Igazából az lenne a legideálisabb, ha a hosszabbítás előtt 3-4 hónappal esnél teherbe, mert akkor el tudod titkolni, amíg meghosszabbítják, utána pedig mehetsz hamarabb tgyásra, és ha a tgyás alatt szűnik meg a jogviszony, akkor passzívan jár a gyed.


azt is megteheted, hogy a megszűnést követően csak akkor mégy álláskeresésire, amikor már közeledik a szülés. Az, hogy nem a munkaviszony megszűnését követően egyből mégy, csak annyival jár, hogy nem lesz folyamatos a jogviszony, így nem a béred alapján fogják megállapítani az ellátások alapját, hanem külön számítással.


ÉS arra is figyelj, hogy ha álláskeresésiről szülsz, akkor maradjon pár nap a tgyás lejárta utánra, mert csak akkor fogsz gyedet kapni, ha akár csak egy napra is, de újra kapod az álláskeresési támogatást.

2013. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!