Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4. baba előtte munka de a...

4. baba előtte munka de a munkáltató nem fog "örülni" vagy csak gyesre bevállalni a 4. et és mielőbb visszamennyi dolgozni?

Figyelt kérdés

Bővebben. 35 éves vagyok van 3 gyerekünk, szeretnénk egy negyediket. A családomban édesanyámnak is, nagyanyámnak is hamar eljött a klimax (35-37 felé), petefészek kimerülés szindróma(Emiatt nekem pl. a húgom örökbe lett fogadva mert természetes úton már nem lehetett anyumnak gyereke több.) így nekem is a harmadik babám már csak closti val sikerült (minden harmadik ciklusomban volt csak peteérés) szóval biológiailag eléggé sürget az idő ha még saját gyereket szeretnénk.

A problémám a következő. A munkaköröm olyan hogy saját ügyfél köröm van/lenne/lesz akikkel nekem kell tartani a kapcsolatot évekig mert ez a gyümölcsöző munka záloga tehát ha én 1 év múlva meglépek az finoman szólva sem jön ki jól (persze nyilván átvenné más kolléga tehát anyagi kárt nem okoznék vele). Félő hogy akkor ha most felvesznek, és 1 év múlva "véletlen" terhes leszek akkor a negyedik után már eszük ágában se lesz engem foglalkoztatni (pedig viszonylag jól fizető lehetőség). Most ha felvesznek az állásra (jó esélyem van rá) akkor biztos hogy ez szóba fog jönni, mennyire gondolom hosszú távon meg mik a terveim. Ha őszinte vagyok, nem fognak felvenni. Ha nem vagyok őszinte akkor meg 1. inkorrektnek érezném magam, 2. amit előbb írtam, esélyem se lenne visszatérni a 4. baba után.

A másik lehetőségem hogy mostanában belevágunk a "babaprojektbe" de akkor csak gyest kapnék. Az kb. 55 ezer ft. különbség számomra a gyedhez képest. Az nekünk PONT hiányozna innen onnan.Szóval akkor nagyon beosztással kellene éljünk , igaz "csak" kb. 1-1.5 évig bár kérdés hogy lesz e szívem 1-1.5 évesen bölcsibe adni a picit.

Most egyébként februárig gyeden vagyok (még az előző munka helyemről ahol 6 évet dolgoztam de közben elköltöztünk onnan és már kizárt hogy oda visszamenjek dolgozni) utána gyesen leszek (feléljük a megtakarításaink egy részét mert a fiamat csak szept.től vették fel bölcsibe).


2013. jan. 28. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Javítson ki valaki, ha rosszul tudom, de szerintem ha jövő februárig terhes leszel, akkor védett maradsz és gyedet fogsz kapni a picire is.
2013. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire állnátok rosszul ha csak gyesre vállalnád mert ha nagyon akkor azért én megfontolnám, tényleg kell e negyedik baba. Mert mi van ha mégse találsz állást a 4. után, vagy nem vár meg az állás még 2 évig (még ha feltételezzük is hogy rögtön terhes leszel mostanság de azt írod nem olyan egyszerű ez nálatok).?

Akkor probléma lesz gyetből is ellennetek nem? Bocsi nem beszólni akarok csak érdeklődöm.

2013. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a második válaszoló vagyok, nem csak akkor jár tgyás meg gyed ha a szülés időpontjában biztosított ? Tehát ha kifut a gyesből (és itt meg van rá az esély, ha nem rögtön teherbeesős típus sajnos) akkor nem biztosításban szül nem?? Én így tudom.
2013. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én végig gondolnám,hogy mennyire élnénk meg Gyesből,ha nagyon nem akkor elmennék dolgozni,és mivel már 35 éves vagy utána ugye kockázatosabba terhesség pláne ha nehezen jön össze.Végig gondolnám mennyire szeretnék 4 gyermeket,és hogyan tudnám kivitelezni,hogy csak Gyest kapok,szerintem csak 1 évre visszamenni,és utána lelépni az olyan nem is tudom,szóval utána nem biztos,hogy visszavárnának,ha egyátalán visszavesznek ha elmondod,hogy szeretnél 4. babát is.Nem könnyű helyzet drukkolok,hogy jól dönt.
2013. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az előző munkahelyemen már érdeklődtek (nyilván) hogy ugye így hogy elköltöztünk hogyan tovább és közös megegyezéssel szüntessük meg a munkaviszonyt. Kifizetik a szabikat és kész, mehetek az új munkahelyre és ők is tudnak felvenni helyettem valakit aki valóban ott is van. Még nem történt ez meg ténylegesen de úgy érzem, velük is kiszúrok ha nem mondok fel.
2013. jan. 28. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a gyes lejártakor már terhes ,akkor elmehet táppénzre, és ez idő alatt is védett és biztosított lesz.
2013. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nehéz ez és ezt biztos más is megérti aki szeretett volna vagy szeretne valaha még egy gyereket (mindegy hogy az hányadik) hogy a szívem azt mondja igen, de közben abból nem lehet megélni. Illetve 3 lányunk van, úgy érzem valahogy hogy most kisfiú jönne:) Persze ez lehet hogy butaság meg nyilván ha lány lenne annak is ugyanúgy örülnénk...
2013. jan. 28. 13:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne lépj ki az előző munkahelyedről, mert saját magaddal szúrnál ki, a munkáltatóval én meg nem foglalkoznék, ha akar, így is tud felvenni helyetted mást. Na most Gyeden vagy, ugye? Mennyi idős a pici? Tudod ez úgy működik, hogy ha biztosított vagy a szülés időpontjában, akkor megint jár minden (Tgyás Gyed) itt az összeg attól függ, hogy mikor születik a pici. Nos ha úgy születik, hogy a szülést megelőző évben túlnyomó részt Gyeden voltál, akkor megint ugyan úgy kapsz mindent (ugyan akkora az összeg) viszont ha a szülést megelőző évben túlnyomó részt Gyesen voltál, akkor a minimálbér után fogják számolni az összeget. De akkor sem csak Gyest kapsz, hanem megint mindent, csak kisebb összegben, de még mindig jobb mint csak a gyes. Nos összegezve, én nem lépnék ki az előző munkahelyről, hogy meg legyen a biztosított jogviszonyom (és nem foglalkoznék azzal, hogy ők mit mondnak, a saját érdekeiteket nézzétek) és bele vágnék a 4. baba projektjébe.
2013. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!