Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segített gyerkőcöd köhögésén...

Segített gyerkőcöd köhögésén a sószoba?

Figyelt kérdés
3 évesem 2 hónapja köhög (bár most jobb a helyzet), 11 hónaposom pedig 2 hete.Mindkettőt látta orvos, és az összes lehetséges gyógyszert beszedték.Nem használ úgy néz ki semmi.Itthon is már minden praktikát kipróbáltam ami csak létezik.Sószoba van a helyi oviban, és megengedik hogy bemenjünk.Eljárjak velük?Érdemes?

2013. jan. 28. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Veszíteni biztos nem vesztesz vele, mindenképpen vidd el Őket.
2013. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nem rossz, csak ilyen időben összecihelődni, és elbabakocsizni hosszú távon...Lehet, hogy holnaptól eljárunk, hátha.
2013. jan. 28. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Jön az enyhülés! :) Én nyáron a 35-40 fokban hordtam a lányomat sószobába.
2013. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdemes!

nálunk is ez a baj a fiamnál mint nálatok, ő most ráadásul egy középfülgyulladáson is túl van + állandóan szortyog. Amíg nem járt oviba ilyen gondunk sose volt :(

Mivel sajna a közelünkben sehol nincs sószoba, mi a következőt használtuk

- sólámpa (kb 2-3ezer Ft/Praktiker) nekünk már ez volt, így nem kellett venni

- Salvus víz párologtatása , vag hidegpárásítóba párologtatni (beruháztunk egy uh-s hidegpárásítóra (7E)

- DM-ben vettem tiszta himalája sót, ezt feloldom vízben, és ezt is lehet párologtatni radiátoron.

- Doktornőnk a bioptron lámpát javasolta, de ez óriási pénz, erre nem telik, infrázzuk helyette a kis fejét.

Két három hónapja betegeskedik, "simán" köhögés szörtyögés nélkül soha nem aludt el, de már két-három napja egész jól van.

Kívánom nektek a legjobbakat!

(Sinupret cseppet próbáltátok?)

2013. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sólámpát vettünk, van.Salvus víz már el is fogyott egy üveggel.Bioptron lámpa van a mamának (méghozzá közepes, baró drága), de nem tudom hogyan használjam pontosan.Mellkast, gondolom.

Vegyek még Salvust?Mikor használjuk?Én éjjelre szoktam.Vagy nem úgy kellett volna?

Jajj, én már totál tanácstalan vagyok.

Spiropent, Fenistil, Erigon az amiket kapnak, jah és Sinecod.

Hagymát is aprítottam nekik éjszakára.

2013. jan. 28. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a Salin sóslevegő gép nagyon sokat segített. kb 16 nm-re használta hatásosan, a lényeg, hogy legalább 8 órát töltsön a géppel egy helyiségben, tehát legjobb oda tenni,ahol alszik.


Plusz én mindenhova tálakat tettem, bele víz és himalájai só, had párologjon, sokkal kevesebbet betegek a gyerekeim, illetve 1-2 nap alatt rendbe is jönnek. Pl a tavalyi 3 fülgyulladáshoz képest idén egy sem volt (kopkopkop) eddig.

2013. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!