Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippek hogyan lehet egy 2éves...

Tippek hogyan lehet egy 2éves beteg törpét ágyban tartani?

Figyelt kérdés

Már az idegeimre megy, ahogy félpercenként szökik, és sírva fakad vigasztalhatatlanul, mert nincs jól.

Persze a fekvésről hallani se akar. Túl kimerült vagyok a csatához vele. Hatásos módszert kérek.


2013. jan. 31. 10:38
 1/10 anonim válasza:
Esetleg mesélj neki,énekelj,ne csatázz vele légy türelmes.33/N
2013. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért kéne egy 2 éves gyereknek ágyban feküdnie, attól mert beteg?

Ők pont abban a korban vannak, amikor mindenük a mozgás és ebben a betegség sem befolyásolja őket nagy mértékben.

Látnád az én fiamat 39 fokos lázzal, a szemén kívül meg sem látszik, hogy valami baja van.:)

Ha rosszul érzi magát, akkor feküdj mellé az ágyra, nézzetek könyvet vagy ha érdeklik már a rajzfilmek, akkor nézzetek azt, de ha ő úgy érzi, hogy tud mozogni, kicsit játszani, akkor hagyd, csinálja, majd ha rosszul érzi magát, úgyis megpihen.

Vagy ha tényleg olyan rosszul van, bár akkor hidd el nekem, hogy nem lenne kedve szökni, akkor ülj le vele, magyarázd el neki, hogy pihennie kell, mert beteg, így gyógyul meg, mert ha szaladgál, akkor csak még rosszabbul lesz és nem jön rendbe. Ennyi idősen már simán megértik, a másik, hogy elfogadják-e.

De hidd el nekem, hogy az sem lenne jó, ha annyira elhagyná magát. Ő így próbál nem tudomást venni a betegségről.

2013. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb. 4-5 éves korban kezdenek el "feküdni", amikor betegek.


Amúgy próbálhatsz több mese nézést, mesélést, vedd ölbe, játssz vele úgy ölbéli játékokat. Bábozz neki, stb.


Kitartás!

2013. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

39,3 a láza, csillapítás után. Azzal semmi baj se lenne, ha úgy rohangál, hogy csak lázas, de lépésenként sírvafakad. Mert szédül, fáj a feje a láztól, fáj a szeme, alig aludt, kb mint egy részeg dölöngél.

Amikor lefektetem akkor azért fakad sírva. Hiába mondom neki, hogy ha az ágyban pihenne-játszana jobb lenne neki, attól csak jobban sír. Viszont 2óra alvás után nem vagyok túl sírásra hangolt...

2013. jan. 31. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Vedd ölbe, nézzetek mesét, amíg elalszik.
2013. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltuk, felkelt:)
2013. jan. 31. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:

hinta nincs otthon?

Enyhe ringatással talán elalszik benne.

2013. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ágyban nem tudom, de a két éves lányom épp a nappali közepén "piknikezik". Le szoktam ilyenkor tenni egy vastag gyapjú takarót, rá sok párnát, a takaróját, plüss állatokat, és így nézi a mesét. Mivel nem alszik, ez a csendes pihenő. Nagyon szereti. Ugy szoktuk hívni, hogy fészek, ő kéri már, hogy csináljuk meg. :)
2013. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én lányom 3 éves...vmi influenzaszerűt kaptunk el az ovinból...lázas de amikor jobban van nem akar feküdni, szerintem hagyd had játsszon, az a jó ha nem beteg annyira h feküdjön :))
2013. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most olvastam a kérdésedbe írt komment közben...akkor nálatok is az van mint nálunk



mi mesét nézünk, építőzünk a földön takaróba bugyolálva, vagy az ölembe veszem és a gépen játszunk öltöztetős, színezős játékokat....tehát nem fekszik de mégsem mozog, csak üldögél az ölembe...


remélem délután lesz időd vele pihizni...

kitartást!

2013. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!