Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteg gyerek a barátnőmnél!...

Beteg gyerek a barátnőmnél! Mit mondhatnék?

Figyelt kérdés

Barátnőm fia 3 éves, súlyos oxigénhiánnyal született. A barátnőm kitartása példaértékű, viszi mindenféle fejlesztésre a picit!

Egy éves megszületett az én babám! Sajnos már most előrébb van mindenben. Láttam,hogy ez a barátnőmnek rosszul esik, igyekszem is úgy alakítani a találkákat, hogy a babám ne legyen velünk.

Mindig kérdezgette tőlem,hogy ugye látom a javulást a gyerekén. Persze, igyekeztem megerősíteni, holott sajnos reálisan nézve, nagyon keveset fejlődik a sok fejlesztés ellenére is.

Szegény barátnőm ereje is fogy, nemrég el is tört a mécses, és szinte üvöltve kérdezte,hogy mondjam meg őszintén,hogy látok-e fejlődést, és hogy fog-e valaha a gyereke legalább félig normális életet élni. Mondtam,hogy látok fejlődést, de még a dokik sem tudják,hogy milyen élete lesz.

Azt hittem túl van az egészen, de tegnap ismét előjött, igaz már higgadtabb formában, hogy szerintem fejlődik-e a gyerek és ha igen, miben.

Mit mondjak Neki?


2013. jan. 28. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat!

Te mint kívülálló csak látod, hogy fejlődött-e, ha igen miben, ha nem, akkor miben nem, mi újat tud, mondd el neki, és hogy miben nem mozdúlt előre...

2013. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

istenem szegény...borzasztóan sajnálom. És nekem úgy tűnik (tudom, mert nekem sem teljesen egészséges az egyik gyermekem) hogy megrekedt szegény a gyász folyamatban.

Amikor az ember kap egy beteg gyereket, akkor "elgyászolja" lényegében az egészséges gyermek vágyképet ami minden szülőben ott él várandóssága során. Ezeknek ugyanúgy lépcsői vannak mint a gyász folyamatnak. (mint amikor elveszítünk valakit) először nem hisszük el, aztán düh harag, aztán alkudozás majd beletörődés.

Barátnőd nem jutott még el oda hogy elfogadja a tényt, persze ez nem meglepő.

Szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnia aki átsegíti a nehézségeken.

Én is jártam pszichológushoz miután a fiamról kiderült a gond. Sokat segített.

2013. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 es vagyok nehéz ez mert ha szerinted nem fejlődött és te is úgy látod meg más is,akkor füllenteni sem érdemes (mert hiú reményt kelt benne) ugyanakkor a jelek szerint nagyon kiborul ha azt a visszajelzést kapja hogy minden hiába...:((
2013. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a legrosszabb az egészben,hogy az én babám meg hipotón volt. Majd egy évig jártunk Dévényre!

Szerencsére nála a mozgáson kívül mással nem volt gond, most meg már kezdi behozni, egy éves, és kapaszkodva lépeget.

És azt látom,hogy a barátnőm észrevette,hogy az én gyerekem még ha lassabban is, mint az átlag, de fejlődik a kezelés hatására, az övé meg sajnos nem.

2. nálatok is nagy a gond?

2013. jan. 28. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, szerencsére nem olyan nagy a gond. "csak" enyhén érintett autista a kisfiam. De időbe tellett mire egyrészt ez kiderült,másrészt mire megemésztettem hogy ő mindig egy problémás eset lesz. Bár ő is egyértelműen fejlődik azért de mindig is lesznek nehézségek ( a társadalom elfogadása terén stb.)-
2013. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azért nem akarom őszintén megmondani,hogy mit látok, hogy nehogy feladja. Mert igenis léteznek csodák, és még velük is megtörténhet.
2013. jan. 28. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy jól esne a barátnödnek hogy más egészséges gyerekekkel együtt játszhat (ha tud) a gyereke.


Kérdezd vissza hogy mi az amit eltudnak érni?

èn ovodába vittem egy ilyen kisgyereket. Akkor kb már 8 éves volt, de mivel a tesója is oda járt még ovodába így ö addig járhatott oda. A kisfiut megtanították járni kézenfogva, és reagált a világra, nevét felismerte, és csinálta amit mutattunk neki.

Anyukája szinte mindent elért amit lehetett, de ezt sok sok év alatt.

Mond neki hogy ne várja el hogy egyik napról másikra jobb lesz, ez évek munkája hogy jobb legyen.

2013. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen értem mit mondasz. Akkor én ezt emelném ki hogy nem szabad feladni stb. ha erőt akarsz önteni bele, tehát nem mondogatnám hogy hú mekkora fejlődést látok ha nem így van , de azért őt magát erősíteném tehát hogy nagyon klassz csaj hogy így megy és csinálja és nem hagyja annyiban és milyen fantasztikus anya stb.
2013. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyatok h eggyutt jatszanak a gyerekeitek, addig igxatok egy kavet, beszelgessetek, persze azert figyeljetek rajuk, mert meg picik. A gyerekek sokkal tobbet tanulnak egy masik gyerektol, mint egy idegen felnottol akarmilyen mozgasfejleszton, persze nem azt mondom h tobbet ne vigye, kell az neki... Egyszer ismertem egy kb. 2 eves kisfiut aki nem akkart beszelni, aztan heti 1-2 orat jatszott 10 ev koruli gyerekel es par alkalom utan elkezdett beszelni.... probaljatok ki, es tutti h segiteni fog neki, igy legalabb a te babadnak is lesz egy kis baratja akivel egyutt jatszhat :-). Sot szerintem meg a te gyereked is fejlodeni fog, sokat tanulhatnak egymastol :-)

Sok sikert :-)

2013. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!