Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletből albérletbe gyerek...

Albérletből albérletbe gyerek (ek) el?

Figyelt kérdés

Akiknek sok a saját cuccuk (bútorok stb), azok is olyan könnyen váltanak lakhelyet? Valamint mióta gyerek van, jobban meggondoljátok a költözést?


Én nagyon szívesek költöznék spórolás szempontjából, de nagyon visszatart az, hogy pakolni kell. Terhes is vagyok, meg van egy kicsi lányom is. Rengeteg a cuccunk és a bútor is sok. Utálom a költözést. Ti hogy vagytok vele?


2013. jan. 31. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3 gyerek saját bútorokkal cuccokkal

tavaly 2x költöztünk


nekem inkább kihívás a dolog :-)

kitalálni mi hol merre szépen otthonosan berendezni

pl aki hozzánk jön és nem tudja h albérlet az mind jól érzi magát és alig hiszi h nem a miénk a lakás :-)

2013. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

:) Már jópárszor költöztünk. 1 gyerekkel 1 szer. Már mikor terhes voltam a másodikkal akkor is költöztünk egyet, és most is hogy a harmadikat várom.

Nekem ezzel semmi gondom, jó persze nem imádok dobozból élni, de semmi tragikusat nem látok benne, minden helyen a jót nézzük, a pozitív oldalt, hogy jobb a környék vagy nem emeletes ház pl. vagy nagyobb a lakás vagy olcsóbb a rezsi szóval mindig az előnyöket nézzük.

A gyerekeimet se viselte meg , talán ha 1 éjjel volt amikor nem aludtak olyan jól, de ezt leszámítva semmi.

Nagyon rutinos vagyok nagy dobozokba, nagy kukás zsákokba pakolok, és mindig úgy kezdjük hogy a gyerekágyak gyerekbútorokat pakoljuk el utoljára és az új helyen pedig először. Minden más lehet rumlis, de a gyerekszobának már első nap nagyjából rendben kell lennie ez nagy biztonságot nyújt a kicsi gyereknek hogy ugyanazok a tárgyak veszik körül.

Nekem panaszmentesek a terhességeim úgyhogy nem okoz gondot a pakolászás, nyilván nehéz dobozokat nem emelgetek és bútorokat sem tologatok, de az apróságok ruhák stb. elpakolása semmi nehézségembe nem kerül.

2013. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi most várjuk az első babát. Felmerült, hogy keresünk másik lakást, de aztán levetettük azért, mert végül is ennél jobbat nem igen találnánk, meg a bútorunk is a miénk, és most csak bútorozottak vannak és ennél drágábbak. Meg nagy pocakkal nekem is macera. Sógornőmék is nagy pocakkal költöztek már, ami amúgy is macerás, és láttam, hogy mennyi mindennel jár. Nekem az nem hiányzik, most nyugalmat akarok és amúgy is elterveztük már, hogy mi hogy lesz itt elrendezve. Majd talán ha a baba nagyobb lesz...
2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amíg albérletezünk, fokozottan ügyelünk arra, hogy ne legyen sok cuccunk, illetve mindennek megtartjuk a dobozát. Így kb. 3-4 óra alatt teljesen össze tudunk pakolni, ha kell.

A feleslegessé vált holmikat szülőkhöz visszük, náluk elfér. Majd ha lesz saját lakásunk, akkor kezdünk csak el gyűjtögetni.

2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! 3 éves a picim,mióta megszületett,a 7.(!!!) albérletben lakunk! És -ciki,nem ciki- a napokban megint költözni fogunk,ha összejön végre a pénz és a fuvar. És a következő hely is biztosan csak átmeneti lesz,mert most csak egy picike lyukra lesz pénzünk,ami 3-unknak (nem a párommal lakunk,hanem édesapámmal) szörnyen kevés. 8 éve lakunk együtt,támogatjuk egymást,de éveken át egy helységben élni... Most többszobás házban élünk,de előre rettegek,hogy mi lesz,amikor néhány nap múlva megint csak szoba-konyha lesz. A kicsit csak az viseli meg,hogy amikor épp össze-,illetve szétpakolás van,akkor nem tudok vele foglalkozni,mert egyedül kell mindig összepakolnom. Ha apu itthon maradna segíteni,akkor nem lenne kajapénzünk. Így napokon át csak pakolok. Jó lenne végre megállapodni. Ha visszaköltöztünk Pestre,mehetek dolgozni,akkor könnyebb lesz.
2013. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja,és RENGETEG holmink van!!! Bútor kevés,de a zsákok és dobozok nem fognak beférni egy picike lakásba! Lehet,hogy ezzel nem lesz gond,mert ha nem jön össze a fuvar,itt kell hagynunk mindent... :(
2013. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi 2,5 év alatt most költöztünk 4×.

Ebből 3 albérlet volt, ebből 2 önkormányzati lakás.

Vidékről költöztünk haza, mert a férjem megbízásos szerződése az egyetemmel lejárt.

Most itthon visszament dolgozni arra az egyetemre, ahol már 9 éve van. Szóval ő ilyen meghívásos előadó volt, emiatt költöztem vele vidékre. Akkor már pár hónapos terhes voltam.

Most, hogy hazaköltöztünk úgy döntöttünk, hogy veszünk egy lakást. Nincs többé vendég előadói munka más egyetemeken, főiskolákon. A gyereknek se jó ez az ugrálás. Plusz én is Pesten érzem jól magam, nem nekem való a vidéki élet. Ha ciki, ha nem.. én bevallom, hogy nem bírom!


Egyébként nem volt gondom a költözéssel. Mindig 3-4 nap alatt összepakoltam a lakást. Jöttek a költöztetők, felpakoltak mindent, majd az új címen le.

Most is 2 hét alatt kész lett a felújítás, költözés, egyéb munkálatok.


A lányunk pedig ezerszer jobban érzi itt magát. Eddig 44 m2-ben laktunk, most 68 m2-en.

A környezet is sokkal - sokkal szebb. Több a zöld, nincs betonrengeteg .. és több a program is, sokkal több helyre tudunk menni!

2013. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én költöztem már terhesen is (3. trimeszterben), meg pici hasfájós babával is. Na az uóbbi volt eddig a legrosszabb. Csecsemővel tuti nem költözünk még egyszer.

Az a baj, hogy nekünk meg egyre töb lesz a cuccunk (2 ágy, kanapé, konyhabútor, étkező garnitúra, óriási szekrények és ezek csak a legnagyobbak).

Sok törékeny holmi, rengeteg doboz, zsák... De akkor tényleg csak engem tart vissza ez a költözéstől? Le lehet ezt győzni?

2013. jan. 31. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:

2 es vagyok nekünk kifejezetten nincs sok bútorunk. Én szeretem a nagy tágas tereket, így csak a legszükségesebb bútoraink vannak az is multifunkciós pl. kiságy átalakítható nagyobb ággyá pelenkázó komód rendes komóddá, kanapénk van kihúzható azon alszunk a férjemmel. Persze étkező asztal, székek vannak, meg egy két ruhás szekrény de van hogy beépített szekrény van a lakásban akkor nagy ruhások nem is kellettek. Dohányzóasztal meg egyéb kisbútorok (éjjeli szekrény stb.) nincs mert tök felesleges tárolni úgyse tudok rajta semmit mert a gyerekek állandóan lepakolják.

Ágy alatti tároló dobozaink vannak (nem használt ruhaneműknek stb.)

Könyvünk van sok így aztán könyves polc is kell de a bútoraink nagy része amúgy lapra szedhetős.

Szóval engem az össze és ki pakolás nem akadályozott még meg eddig.

2013. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi most egy félig saját tulajdonú lakásban élünk és már a babánk is ide fog születni, mivel hiába árultuk a lakást, nem tudtuk eladni, csecsemővel meg nem akarunk költözni...

Mivel csak a fél lakás a mienk ezért az eladás után 3,5 millióból kell komfortos házat, lakást teremtenünk és átköltöznünk... hidd el az se lesz egyszerű...

2013. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!