Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállás anya aki "csak"...

Főállás anya aki "csak" otthon van 3 vagy több gyerekével van itt olyan vagy ismersz ilyet, ha a fizetésed nem lenne sokkal több elgondolkoztál hogy maradsz otthon inkább?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok hogy van 3 (több) kicsi gyereke vkinek és a legkisebb is még csak pár éves. Ha visszamegy dolgozni akkor sem keresne olyan rengeteget amiért megérné hogy 1. amikor a gyerek/gyerekek betegek fizetni kell bébiszittert aki vigyáz rájuk 2. ha nem ér oda egyik szülő sem időre a bölcsibe oviba a gyerekért szintén fizetni kell a segítségnek 3. hogy alig van idő a háztartásra programokra a gyerekekkel stb.?

Tudom hogy vannak akik dolgoznak is meg sok gyereket is nevelnek és mellette tökéletes háziasszonyok, szakácsok és feleségek de most nem rájuk gondolok a kérdésemben.


2013. febr. 1. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk szívesen maradtam volna otthon de jóval többet keresek mint az anyasági. Elhozni (bár csak 2 van de lehetett volna 3 gyerek is) nagymamák szokták őket ha nem érünk oda vmiért. Így hogy jó fizetést kapok, félre tudunk tenni, el tudunk menni nyaralni mondjuk, nem gond dolgok megvásárlása ha szükséges.
2013. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én gondolkozok rajta, de azt hiszem mégis visszamegyek dolgozni. Igazából már így is 4 évet kihagytam a munkából, de most visszavárnak a munkahelyemre. Attól félek, ha most nem megyek vissza, akkor sok év kihagyás után nehéz lesz elhelyezkedni - elavult tudással, sok év otthonlét után.
2013. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem van rokonom, aki 3 gyerekkel inkább otthon maradt. Mondjuk ő sosem volt az a munkamániás, ha érted, hogy mire gondolok. Mi is gondolkodunk rajta, hogy jó lenne otthon maradni, jobban a párom erőltetné a dolgot, de elég nehéz lenne, meg addig még bármi lehet vele is meg velem is. De nagyon gondolkodunk rajta, hogy ha már több gyerkőc lesz, akkor hogy is lesz jobb nekik.
2013. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon gondolkozom most ezen de egyetlen ismerősöm sincs akinek 3 gyereke lenne (vagy több) és otthon lenne. 2 olyan ismerősöm van akinek 3 gyerkőc van, de egyikük fordít otthon (úgy osztja be ahogy akarja tehát nem kell sehova elmennie) a másikuknál pedig 3 nagyszülő "fogható be" ha betegeskedés vagy bármi helyzet van. Nálunk nincsenek nagyszülők, a fizetésem pedig (bár diplomám van) nem lesz több olyan sokkal hogy bébiszittert is fizessek meg még sokkal jobban is jöjjünk ki mint most. A kicsinek akkor még a bölcsit fizetni kell, plusz 3 felé kellene őket hordanom plusz nem halunk éhen így sem ha gyesre majd anyaságira mennék. De nem tudom, közben meg olyan haszontalannak élem meg magam "csak" itthon hiszen minden gyerekes ismerősöm dolgozik, vagy munkát keres.
2013. febr. 1. 16:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen fizetés ami 30.000Ft-nál nem sokkal több? Szerintem amíg picik addig oké, de ha már iskolások ovisok nagyon unatkoznál otthon. Akkor pedig 6-7. év kihagyással nagyon nehéz lenne munkát találni.
2013. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de több csak nem olyan lényegesen a plusz fizetendők (bébiszitter , utazási bérlet, bölcsi stb.) levonásával hogy attól sokkal jobban járjunk vagy túl sok mindenre jutna belőle ami miatt megérné vagy hogy fogalmazzam.
2013. febr. 1. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Én teljesen megértelek!

3 gyerekem van, 5-4-1 évesek. Már 6 éve itthon vagyok, ugye a kiskorkülönbség miatt nem is tudtam visszamenni dolgozni.

Budapesttől 30 km-re lakunk, a gyerekek előtt Bp-en dolgoztam.

Most innen bejárni (táv-busz, bkv bérlet vagy benzinpénz) nem lenne túl jó. Időben sem, mert másfél órával korábban kellene min. indulni.

A gyerekekért nem érnék sem az oviba, sem a suliba. Férjem sem mozdítható 5-nél korábban.

Mi megbeszéltük, hogy akicsi 8 éves koráig főállású anyaként leszek itthon.

Azt semmi nem pótolja, hogy mehetek értük, nem kell izgulni, hogy érnek haza, ebédelnek normálisan, tanulhatok!!!! velük.


Igaz, szerencsésnek mondhatom magunkat, hogy "megtehetem" hogy itthon vagyok velük.

Diplomám van, de azzal együtt is max. 90 ezret kapnék kézhet, 2 múszaos 12 órás melőval.

Lenne olyan nap, hogy reggel fél ötkor indulhatnék és este 9-re érnék haza :(

Nem is látnám őket :(


Áááá..baromi nehéz, mert hiányzik a munka...

2013. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem csak egy kérdésem lenne, tényleg nem bántásként. Lehet azért mert én még csak most küzdők a diplomáért, de nem érzitek azt, hogy felesleges volt diplomát szerezni ha otthon maradsz a gyerekekkel. Tudod persze a tudás nem veszik el, de akkor is.
2013. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

18:28-as vagyok.


Nem volt felesleges a diploma, mert a gyerekek születése előtt is "használtam".

30 évesen szültem az elsőt. Meg hát ugye azért majd visszamegyek, ha letelik a 8 év.

Igaz az biztos, hogy kell majd egy szoftver frissítés :)

2013. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szinte ugyanígy vagyok mint az utolsó válaszoló. A diplomát nem érzem feleslegesnek, bár akkor is sejtettem hogy itt nagy változások nem lesznek szóval a bér se fog emelkedni (eü) de akkor még benne volt a pakliban az is hogy külföldre megyek, azóta ezt már másképp gondolom kicsit.
2013. febr. 1. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!