Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az Ausztriában, Angliában és...

Az Ausztriában, Angliában és Németországban, hány éves koráig maradhat otthon a gyermekével egy anya, és milyen ellátást kap?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Németországot tudom, ott a gyerek 1 éves koráig kap az anya egész minimális (200 Euro alatt) nevelés pénzt, utána semmit. Otthon addig marad, amig akar, de ez alatt nincs munkaviszonyban - Gyes/Gyed-szerüség nincs.
2011. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek, itt szültem. Ahogy abbahagytam a munkát és elmentem szülésszabadságra, attól a pillanattól kezdve 39 hétig kaptam 124fontot hetente, valamint első gyerek után 16 éves korig 20 font, többi gyerek után 15-16 font hetente, valamint kaphat még támogatást 2 félét, ha a jövedelem indokolja, ez minimálbéres apukánál és nem dolgozó anyukánál tizenpár font hetente max.

Általában 6 hónapoot vagy egy évet szoktak otthon maradni az anyukák a gyerekkel.

Kislányom 16 hónapos, mihelyt kapok 4-6-8 órás melót, elkezdek dolgozni, és ha szükséges-8 órás melónál tuti-, óvodába íratom. Az óvoda elég drága, egy teljes napra káb 4 órás bér megy rá, ha nem kap rá támogatást az ember. Azt még pontosan nem tudom, hogy pl én mennyi támogatást kapnék rá, de ha 8 órában dolgoznék és 9 órában kéne óvodában lennie kábé, és 2-3 órás fizum rámenne, már akkor is elég jól járnék.

Hamarabb nem akartam visszamenni, sőt, mielőtt megszületett volna, úgy voltam vele, hogy 3 évig otthon maradok, de már hiányzik a meló, meg a közösség.

Szeretnénk még egy kistesót majd mellé, max 3 évet szeretnénk hagyni közöttük.

2011. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Szinten Anglia.3eves munkaviszony utan mentem szulesi szabadsagra.

6hetig kaptam a fizum 90%-at majd heti 128fontot.

Aztan amikor ez letelt mar csak 32fontot hetente.A tobbi ber fuggo,nekunk magasabb volt a minimaltol igy "csak" ennyit kaptunk.Most 11 honapos,mar 7 hete dolgozok hetvegenkent.Maradhattam volna meg otthon de igy jobb.

2011. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En is Angliabol irok. :) 6 hetig kaptam a fizetesem 90%-at utanna a gyerek 10 honapos koraig 780 fontot havonta (ebbe benne van mar a csaladi potlek meg a tax credit). Ezutan kivettem a szabadasomat ami meg maradt es a fiam 1 eves volt amikor ment bolcsibe en meg vissza dolgozni. Egyebkent nekem a gyerek masfel eves koraig tartottak volna a munkahelyem csak ugye penzt nem adtak volna melle igy nem tudtam otthon maradni meg fel evet fizetetlenem mert a lakashitelt fizetni kell valamibol. :( En jelenleg csaladi potlekot kapok az havi 80 font es 40 font tax creditet. Szoval ennyibol nem lehetett volna otthon maradni. :) Hat mit ne mondjak a bolcsode sem olcso. Heti 5 napot jar a fiam es csak napi 6 orat van ott es fizetunk 730£-ot. Sajnos allami bolcsode nincs.
2011. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!