Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz. Egyuttal szeretnem...

Bibliana kérdése:

Abortusz. Egyuttal szeretnem megkerdezni a hasolno cipoben jart lanyoktol, hogy hogyan tudtak ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
28 evesen terhes lettem a pasimtol aki ujra fuvezni kezdett minden egyes aldott nap! Szornyu dolgokat mondott nekem, pl, hogy soha nem erhetem el az exnoje szintjet, meg nem csoda, hogy az elozo pasim sem fogadott vissza, mert tuti rajott, hogy velem csak pokol volt az elete. Sokat sirtam, mert nagyon szerettem. Dontottem, elhagyom. Igy is lett es 3 nap mulva kiderult, terhes vagyok. Osszeomlottam, o meg akarta tartani, de ne ugy kepzeljetek el, mint egy rendes ferfit aki gyerekparti, hanem aki szarik mindenre es mindenkire, csak a szaja mondja, hogy tartsd meg, de semmit nem csinal. Neki van egy 6 eves gyonyoru kisfia, akit imadok es hetente 2x volt nalunk, akkor is egyedul jatszott a kertben, mert apunak fuveznie kellett a haverokkal es rafujni a fustot, ha mar bejott a gyerek. Angliaban lehetoseg van gyogyszeres terhessegmegszakitasra, ahonnan 2x alltam fel es jottem el sirva, a noverek szerint inkabb mutet kellene, mert en nem birnam feldolgozni. Vegigolvastam az internetem 3 heten keresztul mindent, ami az abortuszrol szol. Nok tortenetet, akik megbantak es akik nem. Semmi mas nem jart az eszemben. Az utolso napon mielott a korhazba mentem, kertem, hogy talalkozzunk. Akkor is borzasztoan lekezelo es arrogans volt, lehulyezett es en vegul elmentem es bevettem a tablettat Az eszem tudja, hogy ez az ember nem erdemelte meg, hogy szuljek neki es mar elhagytam mikor rajottem terhes vagyok, de most megis nagyon megbantam! Hiszen 2x is visszajottem, tudtam, hogy ez nem a gyerek hibaja. En itt elek kint egyedul, minimalberen, aminek a felet hazakuldom a csaladomnak. Anyamtol nem sajnalom, de a lusta, tehetetlen ocsemtol igen. Mar autom meg jobb eletem lehetne, ha ok nem lennenek. Szornyu ezt mondani, de igaz. Szoval az en esetemben nem allt fent, majd a szulok segitenek dolog, sot a gyerek apja ugyebar egy drogos pancser. Gyulolom, hogy en mindig mindenkinek adtam eselyt. Az alkoholista apamnak, a luzer ocsemnek, a drogos baratomnak, nem is egyszer es magamnak egy artatlan gyerekkel nem! Azt kivanom bar a mehemmel egyutt lokodott volna ki a gyerek, aki 7 hetes volt es lattam es rohadtam volna ott meg! Ezt az egeszet azert irtam le, mert egyreszt valakinek el kellett mondanom, senki nem tud rola es elmondani, hogy higgye el nekem minden abortusz elott allo no, hogy MEG FOGJA BANNI EGY OROK ELETRE! Es ugyan hiaba olvastam en is ezen a forumokon allandoan es megis igy dontottem, ha csak egy valaki meggondolja magat, akkor ugy erzem tettem valamit es ha mar megoltem egyet, legalabb mentsek meg egy masikat! Es tudom, hogy hulyenek neztek, de kotottem egy alkut Istennel, ha olyan letezik egyaltalan, megprobalok teherbe esni tole ismet, amilyen gyorsan csak lehet es ha ez bekovetkezik, akkor visszakapom a gyerekemet. Lehet csak az abortusz utani szindroma mondatja ezt velem, de ehhez nem kerek kommentet, csak ertsetek meg! Koszonom mindenkinek, aki vegig olvasta
2011. szept. 15. 10:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az egész írásodban másokat hibáztatsz. A pasid, a családod, a sorsot stb.

A gyereket gondolom nem egyedül a pasid csinálta. Tudom,most majd jön,hogy védekeztetek. Mivel manapság már minden lány ezt mondja,aki abortuszra megy, nem nagyon hiszem el. Persze, előfordul, nem ilyen sűrűn. Én 12 éve élek nem életet, mégis csak akkor lettem terhes,amikor akartam.

Szóval te is kellettél,hogy ez a baba megfoganjon. Ahogy az sem más hibája,hogy egy ilyen gané, drogossal szóba áll és ágyba bújik.

Kívánom,hogy Isten vevő legyen az alkuval és ne úgy büntessen, ahogy sok abortuszost,hogy utána évekig nem jön a baba!

Tőle teherbe esni? Egy drogos, linktől? Na ez az igazi felelőtlenség. Először nőj fel és utána gondolkodj gyereken!

2011. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Akármennyire fáj ezt olvasni,helyesen döntöttél.

Vannak olyan esetek sajnos,amikor ez elkerülthetetlen.Én nem ítéllek el.Elvettél egy életet,nekem kicsi gyermekem van,hidd el egyedül rohadt nehéz lett volna felnevelni és akkor apa jöhetett volna a jogaival.Gondolom egy jóérzésű anya nem merné egy drogosra hagyni a gyerekét hétvégére.Majd idővel átlátod,hogy ez így volt helyes döntés.Ha rám hallgatsz,nem tőle esel legközelebb teherbe.Ha apa nem kell hozzá,találsz majd normális pasit.Ez egy olyan oriási dolog,amit nem szabad ilyen alakra pazarolni.

2011. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
keress egy pszichiátert, aki lebeszél arról, hogy ennek az embernek még egyszer széttedd a lábad! Ez nem normális gondolat, remélem, hogy csak a kétségbeesés mondatja veled. A gyerek nem ugyanaz a gyerek lenne, ráadásul egy drogos spermái is sérültek, lehet egy beteg babád is. akkor azt hogy dolgoznád fel? Térj észhez, rázd meg magad és kezdj új életet! Ezt elfelejtetni úgysem fogod soha életedben, de a lehető legrosszabb döntésed lenne, ha megint összeállnál ezzel az emberrel. Ezzel nem állsz bosszút senkin, sem apádon, sem a tesódon, sem a drogos pasidon. Hibáztatni könnyű mindenkit, ideje, hogy rendet teremts a saját kis fejedben is.
2011. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem, hogy jól döntöttél és a te felelősséged is, hogy megfogant a baba.

De most higgadj le, gondold át, merre tartasz és szakítsd meg azokat a szálakat az életedben, amik eltérítenek a saját utadról. Nem kell mindenki keresztjét vinni, azt nem lehet bírni.

2011. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Létező dolog az abortusz utáni depresszió,keress fel egy szakembert!Nem döntöttél rosszul!!!!!!!!!Viszont ha az exeddel még egyszer szoba állsz,az tényleg életed legrosszabb döntése lesz! ne merj még egyszer teherbe esni attóé az embertől mert tönkreteszed végérvényesen a te és a gyereked életét is! Várd ki az időded,eljön az igaz szerelem,és nagyon boldog leszel egyszer majd hogy teherbe esel AZ IGA
2011. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
...AZ IGAZITÓL!!! Ne küldj annyi pénzt most az anyudéknak,oldják meg maguk egy darabig,most csak magadra és a leendő jobb életedre koncentrálj!! Kitartás,beszélgess el egy pszichologussal.
2011. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
És nem,azt a gyereket már soha nem fogod visszakapni,csak tönkretszed egy másik életét is mert jelenleg nem vagy olyan állapotban hogy egyedülálló anyaként még egy gyereket bevállalj. Legyen eszed.
2011. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 éves vagyok, 3 éve én is az abortusz mellett döntöttem. Az akkor párom aki szintén sokat drogozott,az elején ö is csak fü, aztán egyre több speed. Nagyon szerettem,pedig rengeteget vitáztunk. És 2 év után terhes lettem töle. Nem mondom,hogy védekeztem,de rögtön azutáni hónapban lettem terhes,miután abbahagytam a gyógyszert. Szégyen ilyet mondani,de elvesztettem elötte a munkám,s abban a hónapban nem tudtam gyógyszert venni de nem is gondoltam,hogy rögtön terhes leszek,mert már 4 éve szedtem a gyógyszert. Szóvala lényeg,hogy egy ideig azt hittem megtartom,hisz az én gyerekem. Amikor elmondtam a pasimnak, gyülölettel teli arccal vágta a fejemhez,hogy nem is töle van,ki tudja kivel henteregtem,amig ö dolgozott,én meg nem. Pár napra rá csunyán összevesztünk,aminek egy kisebb verekedés lett a vége, és akarva vagy akaratlanul belém rugott egyet,pont a hasamba, Szerencsére attol nem lett baja a babának,de másnap eldöntöttem, hogy egy ilyen emberre nem tudnám rábizni magam terhesen,sem mikor már megvan a baba, és nem is akarok vele maradni,hisz pokol lenne mind az én mind pedig a baba élete. A korházba persze be sem jött,még csak fel sem hivott,csak 2 hét mulva. Bármennyire is rössz volt akkor,tudtam,hogy nem lehet másként minthogy elvetessem,hisz én 21 évesen,biztos állás hiányában és családi támogatás nélkül nem tudnám felnevelni.Mivel a szüleim egyáltalán nem pártolták a kisbabát, mikor megtudták hogy terhes vagyok, annyit mondtak el kell vetetni. Szóval akkor sokszor megfordult a fejemben, hogy márpedig igy vagy ugy de felnevelem,mégis a józan eszem gyözött. Egyáltalán nem vagyok büszke arra,hogy meg sem adtam egy kicsi kis lényenk az esélyt az életre,de ma már tudom,hogy helyesen döntöttem. Abba is belegondoltam,hogy mivel az ex párom drogozott,ki tudj a milyen rendellenességgel születhe a baba,vagy alakul ki nála késöbb. Ma már eszembe sem jutna attol az embertöl terhesnek lenni. Hidd el nagyon sok férfi van a világon,akik nem ugy bánnak veled mint egy ronggyal. Ezt én is a saját tanulságombol látom. most egy szeretö férfival vagyok együtt,aki a csilalgokat is lehozza nekem, sosem bántana sem szoval,sem tettekkel,és a nyomába sem ér az akkori barátomnak. Neki mernék szülni! te is keress egy hozzád méltó embert,akit kétségek nélkül,bátran megajándékozol majd eg y csöppséggel!
2011. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm ne ettől a f@szitól ess teherbe, a jó Isten áldjon meg! Nagy árat fizetsz érte, de most kaptál egy esélyt az élettől hogy újrakezdj. Élj ezzel az eséllyel és ne fusd le ugyanazokat a köröket még egyszer, mert lehet hogy nem lesz több esélyed. Akkor aztán végleg összekötöd az életedet ezzel a lúzerrel és cipelheted őt is a hátadon egy életen át.

Sztem mindez a szüleid hibáa, ilyen környezetben nőttél fel: tehetetlen, hibát hibára halmozó férfiak, akiknek valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag újabb és újabb esélyt KELL adni. Az édesapád, az öcséd és most a volt párod. Ugyan azt a meccset játszod le újra és újra.

Szerintem szállj ki ebből. Olvasd el Eric Berne Sorskönyv c. könyvét, ez ilyen pszichológia, éppen rólad szól. Segíteni fog. És egy pszichológus is sokat tudna segíteni, ha elérhető a számodra. Adj időt magadnak, gyászold meg az elveszített babát, utána pedig próbáld rend betenni a lelkedet és a fejedet, mert csak így lehet józan döntéseket hozni a saját jövődről, pláne egy leendő kis élet jövőjéről. Amúgy csak kapkodás van és még mélyebbre kerülsz. Szorítok neked!!!

2011. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem az én történetemet, talán segíthet neked.

25 éves voltam, életem legnagyobb szerelmével 6 éve voltunk együtt se veled-se nélküled kapcsolatban. Ő is füvezett és saját maga is beismerte, hogy egy rossz ember. Amikor megismertem, még nem ilyen volt de sajnos rossz irányba változott. Én beismerem , hogy nem védekeztünk, és így lettem terhes. Nem azt mondom, hogy nem volt benne a pakliban hogy teherbe esek, mert benne volt, de a 6 év alatt szinte soha nem védekeztünk mert nagyon szerelmesek voltunk egymásba és boldogan vállaltuk volna a babát. A kapcsolatunk végére azonban már annyira elmérgesedett a dolog, hogy az exem azt akarta, hogy vetessem el. Én még mindig elvakultan szerettem őt, ő viszont már nem szeretett. Egy ideig úgy gondoltam, hogy akarata ellenére megtartom a babát és felnevelem a szüleim házában vidéken. Akkor azonban felhívott magához, hogy megbeszéljük...én azt hittem, hogy bele fog egyezni és mégsem kell elvetetnem, de valami olyan undorító módon viselkedett, hogy elmondani nem tudom, egyrészt közölte hogy biztos direkt estem teherbe, másrészt hogy szerinte nem is tőle lettem terhes, és minden létező vádat kitalált. Ezek után el lehet képzelni, hogy milyen lelkiállapotban jöttem el tőle. Elmentem az abortuszra, mert ÍGY nem akartam a gyereket vállalni, hogy nem lesz apja aki szereti. És persze anyagilag sem tudtam volna könnyedén megoldani. Utána borzasztó volt, hetekig-hónapokig zokogtam, a munkámat olyan ócskán végeztem hogy majdnem kirúgtak, a barátaimmal nem akartam találkozni, és persze az exemmel szakítottam. Egy nap bevettem egy marék altatót, nem akartam meghalni csak elfelejteni mindent...a tűzhelyen hagytam egy lábost, a húgom arra jött haza hogy elégett a lábos és még jó hogy a lakás nem égett le...

Aztán megráztam magam és azt mondtam, hogy ez így nem mehet tovább, tönkreteszem magam, és elmentem pszichológushoz. Nem azt mondom, hogy egy csapásra rendbe jött minden, de végre túl tudtam tenni magam rajta. Igaz ehhez kellett is egy hatalmas zokogás a pszichológusnál.

Ma már 31 vagyok, 1,5 éve ismertem meg a páromat akivel nagyon szeretjük egymást és van egy 5 hónapos kislányunk.

De sokat gondolok az elvesztett babámra, és hogy mekkora lenne most...nagyon sajnálom, hogy akkor nem voltam erősebb de akkor viszont a kislányom nem született volna meg valószínűleg. Szóval túl leszel rajta te is egyszer, én a helyedben pszichológushoz fordulnék, pár alkalom is sokat segíthet, valaki meghallgat és (talán) nem ítélkezik...és NE menj vissza az exedhez! Kérlek!!! Az én életem rendbe jött azóta, boldog vagyok, az exem magányos és nagyon remélem hogy az is marad, mert az ilyen szemét embernek nem való se gyerek se párkapcsolat.

2011. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!