Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már szültek! A baba...

Akik már szültek! A baba születése után megtudtátok a vércsoportját? Vagy az mikor derül ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 13:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mivel én rh- vagyok, ezért babámnak is megnézték születése után.

A "vicc" amúgy, hogy elírták - az én leletem és a babáén más szerepel - így nem tudom pontosan mi a helyes.

De a lényeg, hogy nekem a negatív rh miatt megnézték.

Más anyukáktól hallottam viszont, hogy ha rh+-ak voltak, akkor meg sem nézték a baba vércsoportját.


Mikor a gyerekdokinál rákérdeztem, csak annyit mondott, hogy csak úgy nem küld el minket, hogy megnézessük. Majd, ha valami baja lesz, akkor megnézik...

2013. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért ez furcsa,szerintem meg kellene rögtön állapítani amint világra jön a babyke,hogy tudják a szülők,ha esetleg valami baj adódna ne akkor keljen vizsgálni
2013. febr. 2. 13:43
 3/21 anonim ***** válasza:
3 különböző helyen szültem a 3 gyereket csak az egyikben nézték meg benne is van a kiskönyvben :-)
2013. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nálunk is egyből nézték az ellenanyag miatt, egyből kaptam is a szurit :)
2013. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Két gyerkőcöm van, egyiknek sem nézték meg a kh-ban.
2013. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, egy ikerpár, ők koraszülöttek voltak. Az ő zárójelentésükre ráírták a vércsoportot, mert sokat voltak kórházban és többek között vért is kellett kapniuk. Sőt, még minket is megvizsgáltak, hiába mondtuk be a vércsoportunkat, mert jobb lett volna, hogy tejesen azonos vért kapnak, de nem feleltünk meg, csak az egyik nagymama.

Érdekes, mert így kiderült, hogy az apuka majdnem 40 évig rosszul tudta a vércsoportját.


Visszatérve, az övékét tudom, de 3. lányomét nem. Végigolvastam az összes papírt, de egyikben sincs benne, mert az övét is szerettem volna tudni. Ő császárral született időre.

2013. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

am teljesen mindegy

nekem minden terhesség alatt újra kellet csináltatni a vércsoportot

pedig az nem változik meg az évek alatt

és lás csodát mind a 3 ugyan azt hozzta ki :-D

de bármilyen műtét beavatkozás előtt kell vércsoportot nézetni


ha baleset van akkor ott helyben gyorsteszttel nézik meg hiába van mondjuk egy véradó könyvecske a zsebében amiben benne van a vércsoport


de sokkal többrétű a dolog

az rh ( + - )faktor és az alap vércsoport (0 a ab b)amit néznek

viszont sok esetben egyéb valamiket is kell nézni (valami ismeretterjesztőben volt róla szó h túlkép a teljes vércsoport is ugyan olyan egyedi mint a ujjlenyomat)

de ezt már nem tudom pontosan régen volt a film :-)

2013. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tényleg az a születési anyakönyvi kivonatban nincs benne?Már rég láttam az enyémet és nem emlékszem hirtelen azt se tudom hol van.Egy kicsit irigykedem mert ti már szülők vagytok,nekünk sajna eddig nem jött össze a babóca,pedig nagyon szeretnénk,néha már ugy érzem feladom,de a párocskám mindig erőt add hozzá!
2013. febr. 2. 13:53
 9/21 anonim ***** válasza:
ja az utóbbi főleg a transzplantációknál fontos
2013. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Amúgy ha bármi gond van, muszáj megnézni a vércsoportot. Csak úgy bemondás alapján nem fogják neked elhinni (ami logikus is, mert ha félremondod, vagy a kórházban rosszul állapították meg stb., akkor az gáz lenne).


Amúgy nekem is furcsa, hogy ez nem tartozik az alapvizsgálatok közé, de már látom hogy sok helyen egyáltalán nem nézik.

2013. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!