Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már szültek! A baba...

Akik már szültek! A baba születése után megtudtátok a vércsoportját? Vagy az mikor derül ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 13:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

a születési anyakönyvi kivonatban nem írnak bele ilyet

a baba kiskönyvében kellene lennie vagy esetleg a zárójelentésben amit a babáról adnak

2013. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ha egészséges a baba és minden rendben van akkor semmi nem indokolja h vércsoportot nézzenek

teljesen mindegy h császárral született vagy simán

2013. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
amíg nem kerül sor műtétre, addig nem nézik, én pl 22évesen tudtam meg a sajátomat, a gyermekem 2 éves, nem nézték neki eddig, pedig vért már vettek tőle 2szer, szerintem logikus lenne egy vérvétel alkalmával ezt is nézni az egészségügyiseknek (legalább egyszer hogy regisztrálva legyen valahol), de az ugye pénz meg plusz vizsgálat nekik.
2013. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

6. vagyok, az ikres.

Pont az volt nálunk amit a 7-es írt.

Én A+ vagyok, a párom 0-. A gyerekek A- és 0+ lettek, pont keresztbe örökölték a vércsoportunkat.

Nekünk is valami olyasmit mondtak a kórházban, hogy az lenne a legjobb, ha mindenben azonos vért kaphatnának, mert azt jobban befogadja a szervezetük. Az egyik nagymama is 0+ volt, ezért inkább őt választották véradónak, mint egy idegen vért, mert több volt az egybeesés. Azt hiszem pont annak a lányomnak volt akkor nagyobb szüksége az azonos vérre.


És valóban, ha elhitték volna bemondásra, akkor nagy baj lett volna, mert mint írtam, a férjem tök tévedésben volt saját magát illetően. Még vitába is szállt az orvosokkal e téren:)

2013. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem indokolja, akkor nem nézik meg.

Én sem tudtam egészen addig a vércsoportomat, amíg nem lettem terhes és a fiamnak se végeztek külön vércsoportra vizsgálatot.

A nővéremnek 2 gyereke van, az elsővel minden rendben volt, így vércsoportja neki sincs, viszont a fiát a születést követően meg kellett műteni, így neki megnézték a vércsoportját és szerepel is az orvosi kis könyvében.

2013. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mivel rh- vagyok,a császár után a köldökzsinórból vettek vért,így rögtön tudtam mi a baba vércsoportja,amit a kiskönyvébe is beírtak.
2013. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mivel én B- vagyok, ezért megnézték szülés után.

A férjem 0+. Mindkét gyermekünk 0- lett.

2013. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én is Rh- vagyok, ezért mind a 3 babánál nézték, a zárójukra került rá, a védőnő pedig beírta a kiskönyvükbe is.

A két nagyobbamnak már volt (2× is mindkettőnek) orrmandulaműtétje, minden alkalommal újra nézték nekik.

Vészhelyzetben, ill. műtétek előtt mindenképpen vizsgálják a vércsoportot.

2013. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó. Tök érdekes, én is B- vagyok, a férjemét nem tudom, de szerintem ő sem tudja.

Mindkét fiam 0- lett, így nem kellett kapnom anti D-t.

Beleírták a kiskönyvbe és a zárójelentésében is benne van.

2013. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem nézik a babák vércsoportját a születésük után, mivel ez egy nagyon drága vizsgálat állítólag. Én is csak a terhességemkor tudtam meg a sajátomat.
2013. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!