Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztonsági autós gyerekülések:...

Angica0901 kérdése:

Biztonsági autós gyerekülések: Easy Go Maxima SPS-vel, Caretero Diablo, Coletto Sportivo, Baby Point - közül valamelyikről vélemény, esetleg tapasztalat? Mindenképp dönthetőt szeretnénk.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 15:38
1 2
 1/19 anonim válasza:

Ugyanilyen dilemmában vagyok, csak nem ezekkel a márkákkal.

Amit én nézegettem:

[link]

Az én lányom most 1 éves kb 10 kg. Tapasztalatot kértem volna, hogy vett-e már valaki ilyen ülést?

Te vennél ilyet?

2013. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat a off-ért.

Töréstesztet bármelyikről találtál valahol?

2013. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez a problémám velük, hogy az ADAC által teszteltek listájában nem találtam róluk semmit. Ami nem azt jelenti, hogy nem jó, mert ugye az ADAC nagyjából 30-40 gyerekülést tesztel évente, forgalomban viszont van egy raklapnyi. A Baby Design-ről legalább találtam véleményt, hogy egy átlagosnál nagyobb fékezésnél nem tartott az öv (vagy valami ilyesmi - ha megtalálom, bemásolom a linket -). De ezekről még véleményt sem találtam. Nekem fontos lenne, hogy legyen fejrésznél és csípő résznél szűkítő, legyen SPS oldalvédelem, nem bánnám, ha bonyolult lenne az autóba való beszerelés, de tartsa a gyerekülést a helyén, nem sértődnék meg, ha az anyaga olyan lenne, amibe nem izzad bele nyáron, mert itt Sartin (itt élünk) nyáron nagyjából 45 fokok vannak, viszont a pénztárcánk sajnos nem enged meg többet, mint nagyjából 35.000.-Ft (le-fel 5.000.-Ft), vagyis BeSafe-ra nem futja.
2013. febr. 4. 09:34
 4/19 A kérdező kommentje:
Na igen, a Dynamic Baby Voltor is esélyes volt, de a huzatáról nem találtam semmit. Csakúgy, mint a Caretero diablo üléséről. De, ha jól látom, valami plüssös. Persze az első a babánk biztonsága, ezért keresgélek mindenféle információt közel egy hete. Én semmit nem tudtam eddig a biztonsági gyerekülésekről, és nekünk 35-40.000.-Ft elég sok pénz ahhoz, hogy egy vacakra, ami nem nyújt biztonságot a kislányunknak, kidobáljunk. Na és akkor még ott van a dönthetőség (mert nagyjából az első sarokig jutunk az autóval, amikor már alszik is), és a többi hisztim, hogy legyen az ülésben (szűkítők). Szóval: ha kell, még további több hétig is kutatgatok a neten, csak valami olyat találjak, ami rendben van.
2013. febr. 4. 09:40
 5/19 anonim ***** válasza:

A raklapnyi forgalomban lévőt még tesztelni is felesleges sajnos.

Az anyaguk csapnivaló, a műanyag hátlap kézzel "tekerhető", tehát elképzelni nem tudom, egy ütközésnél mi lesz vele...

2013. febr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mennyi idős a kicsid?
2013. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Még csak 4,5 hónapos, de mire ide ki tudnák hozni a barátnőmék, addigra már 7 hónapos lesz, és itt valami iszonyatosan drágák az ilyen dolgok. Mindent otthonról próbálok beszerezni, és kihozzák nekünk. Itt annyiért, amennyiért otthonról gyerekülést vehetek, max. egy gagyi faszéket kapnék az autóba :) :(.
2013. febr. 4. 12:10
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha még csak 7 hónapos, akkor szerintem 0-18kg ülést vegyetek.

A Concord Ultimax nagyon jó.


[link]

2013. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ez a másik szempont: szeretnénk 9-36 súlykategóriásat venni, hogy kipipáljuk a sok cserét. A Concordokat néztem, sőt Vaterán találtam is egyet, elég jó állapotú volt, de utána azt olvastam, hogy nem érdemes használtat venni, mert ha csak egy ici-pici repedés is van a huzat alatt, már nem olyan biztonságos. Azt meg vagy nem akarja bevallani az eladó, vagy lehet, hogy maga az eladó sem tud róla. Szóval: inkább új. Elég problémás vagyok, de majdcsak találok valami pénztárcánknak megfelelőt a sok kritériumommal. Azért köszönöm szépen az ötletet!!!! Sőt, ha van javaslatod 9-36 kg-ra is... ?
2013. febr. 4. 13:04
 10/19 Golan Trevize ***** válasza:

Kérdező:

én ezek közül egyiket sem venném meg.

Mennyit szánsz az ülésre?


1-es:

Ezt az ülést sem venném meg, sőt, 9-36-osból semmi olyan, ami szűkítős, mert ezek a konstrukcióból eredően nem elég biztonságosak (és kényelmesek) mindkét súlykategóriában).

2013. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!