Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cybex pallas gyerekülése...

Cybex pallas gyerekülése (9-36 kg) vagy pajzsos gyerekülése van valakinek! Tudnátok véleményt mondani róla? Nagyon tetszik, de valahogy félek a pajzstol, hogy kényelmetlen lesz föleg nyáron.

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Saját tapasztalat nincs, ne haragudj.

ADAC teszt szerint a legbiztonságosabb ülések ezek, de sokaktól hallottam, hogy a gyereknek kényelmetlen, nyáron belesül.

Én belepróbáltam a lányom, olyan üvöltést még életemben nem hallottam, a sima övesekben meg vidáman ücsörgött.

2013. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt van:

[link]

2013. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még egy:

[link]

2013. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A teszteredményeket ismerem, ezért is csábito ez az ülés, csak hát én is attol félek, hogy nagyon kényelmetlen, mert ugy tünik nekem mintha bele lennének préselve, a nyárrol meg nem is beszélek...

Kiváncsi lennék a tapasztaltak véleményére, ha esetleg valaki ráakad erre a kérdésre.

2013. febr. 4. 21:47
 5/8 anonim válasza:
Én is sokat töprengtem, hogy megvegyem-e a Cybex Pallast, végül ezt vettem és nem bántam meg. Én úgy vettem, hogy bele sem próbáltam a gyereket, azt gondoltam lesz, ami lesz, bírnia kell, első a biztonság. Kislányom (16 hónapos) számára nem tűnik kényelmetlennek, a pajzsot annyira megszokta, hogyha "normál" öves gyerekülésbe tesszük az apja autójában ( kb. heti egyszer utazik benne, enyémben szinte naponta), rángatja az övet, nem tetszik neki. A pajzs nem szorít, téli pufi ruhával sem (13 kg). Amire figyelj, hogy nem minden autó biztonsági öve éri át, illetve -szerintem- nem lehet kényelmesen aludni benne. Igaz, hogy én csak rövidebb távokra használom (mondjuk max. 50 km), szóval nem nagyon van alkalma elaludni benne. Ha most vennék ülést akkor Cybex Sironat vennék. Remélem segítettem.
2013. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

Pallas 2 Fixet vettünk, kettőt.


Mi "bepróbáltuk" a gyerekeket vásárlás előtt, elvoltak benne.

Biztonságosabbak a pajzsos ülések a biztonsági öves megoldásoknál, ráadásul egy esetleges ütközésnél is kisebb erőhatások érik a gyereket.

Mi gyakran utazunk, és hoszabb (130-180 km) távokra, nálunk a biztonság volt az elsődleges szempont.


A pajzs sosem zavarta egyik gyereket sem, pár alkalom után már maguk emelték a kezüket, hogy a helyére tudjuk rakni.

Az ülés nagyon jól, fokozatokban állítható. Stabilan, de kényelmesen ülnek benne.

Ébren is elvannak és aludni is szoktak.


"Melegedésről" nem tudok nyilatkozni, légkondi is van, és a hátsó ablakok sötétítettek is, 40 fokban is kellemes hátul a levegő hőmérséklete.


Az egytelen hátránya az ülésnek a mérete. Nagy. Be kell próbálni az autóba, hogy befér-e rendesen. Illetve valóban egyes autók öve nem is az, hogy nem éri át, de rövidebb (pl. Opel Astra), ezért nehézkes bekötni.

Nekünk Fabia van, abban jól elfér, és ajtó is nyílik annyira, hogy kényelmesen be lehessen kötni.


Ha van Isofix az autódban, mindenképpen Isofixes változatot vegyél, nem csak a biztonság miatt, de könnyebb is az ülés bekötni. Konkrétan a Pallas 2 Isofixes változata nem Isofixes autóban is használható, ha a szükség úgy hozná.


Én nagyon meg vagyok elégedve ezekkel az ülésekkel.

2013. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ez van 1,5 éve, a lányom imádja. A színek közül ő maga választott, elsőre nagyon bejött neki, hazafelé rögtön el is aludt benne. Könnyen tisztítható, kényelmes, és 9-36-os kategóriában az egyik legbiztonságosabb a piacon.

Mióta megvettük, nőtt is a kölyök, egy mozdulattal hozzáállítható az ülés. Nekünk nagyon megérte, most gyűjtünk egy második példányra a kisfiamnak. :)

2013. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi Cybex Pallas 2 fix ülést vettünk vaterán vagy apródon kb 3 hónapja. A fiunk imádja. Előtte voltunk bababoltban, belepróbáltuk több ülésbe - nem volt túl jó napja, így egyik sem tetszett, köztük ez sem. "Használtan" a kedvező ár miatt végülis megvettük (akik eladták, kb 5ször használták, mert a kislány csak sírt, vergődött benne). Nagyon bevállt. Ha beleültetem, már nyújtja fel a kezét, hogy tegyem elé a pajzsot. Nagyokat alszik benne. Akkor löki csak el magátok néha, ha amúgyis valamiért nem akar utazni - öv becsatolásáért ugyaígy tiltakozna. Én ajánlani tudom. Biztonságos, kényelmes, jó.
2014. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!