Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az lehetséges hogy nem derül...

Az lehetséges hogy nem derül ki egy 5 évesről hogy Down szindrómás, van annyira enyhe foka ami mással összekeverhető?

Figyelt kérdés

Kisfiammal problémás volt a terhesség, mert bár a 12.heti uh jó volt, a 16 hetes afp az nem, és a 18.heti uh-n sok magzatvizet kitágult gyomrot láttak valamint az agykamrák is nagyobbak voltak és a vesemedencék is. Lepényi mintavételre került sor ahol genetikailag minden rendbennek látszott, utána még hónapokig hetente-2 hetente jártunk Uh-ra. Végül megszületett egészségesen. A szeménél van neki mongolredője, de ezt senki se mondta hogy ennek jelentősége lenne.

3 éves koráig nem beszélt, aztán megindult neki a közösségben. Beszédértési gondja is van és megkésett beszédfejlődésű, jártunk a nevelési tanácsadóban 4 éves korában, és 5 évesen a Tanulási Képességeket Vizsgáló Bizottságnál. Jó pár gyógypedagógus és pszichiáter is látta. Figyelemzavart enyhe hiperaktivitást állapítottak meg nála pár autisztikus jegye is van. Egyébként rendkívül kedves, lehet vele beszélgetni persze gondjai vannak az érthető beszéddel, de mondatokban beszél, szerepjátékozik, kicsit intenzívebb dühkitörései voltak de már ez is enyhül. Rendes oviba jár, szépen beilleszkedett a közösségbe vannak barátai, jól boldogul. Kérdésem az lenne hogy ugye az nem lehet hogy ennyi embernek se tűnt fel hogy Down szindrómás lenne illetve hogy az nem lehet hogy régen még a terhesség során elkeverték a tesztet vagy elrontották? ( a lepényi mintavétel eredményére gondolok).


2013. febr. 6. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógus vagyok én is. Tudnod kell, hogy igazán egy gyerek státuszát 6-8 éves korában lehet igazán megállapítani. Óvodás gyermekből még bármi lehet, hiába mutat olyan tüneteket mint ha nem lenne minden rendben. A terhesség körüli történések okozhatják a mostani problémákat, de mint említettem azért mert most elvan maradva ebben abban még nem biztos, hogy ez örökre így marad. A gyógypedagógusok hidd el láttak már annyi de annyi gyereket, hogy 3 percen belül tudják Down szindrómás gyermekről van a e szó vagy sem.
2013. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen megnyugodtam egy kicsit. Minden fejlesztést igyekszünk megadni neki és még valóban nem igazán látszik mi is lesz belőle mennyit fog még fejlődni (mert az elmúlt 2 évben is rengeteget változott, egyes tünetek előtérbe kerültek mások elmúltak vagy alig vannak, van olyan amit még plusz és sok odafigyeléssel következetességgel "kinőttünk" stb.)

Csak a kinézete miatt kérdezték már hogy nem a down-osoknak van ilyen szemük? És hát de de gondolom hogy másoknak is lehet ilyesmi. Egyéb szervi eltérése nincsen, volt már hasi és koponya uh-ja röntgenje (más miatt) nem beteges egyáltalán szóval gondolom az egyéb eltérések feltűntek volna (gondolok itt szívbetegségre pl. ami gyakran jár a down-nal)

2013. febr. 6. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg de nagyon buta a kérdésed. Azt minden orvos ránézésre megmondaná, és meg is mondták volna ha az lenne.

Olyan meg, hogy enyhe down kór nincs.

"A Down-szindrómás emberek sejtjeiben a 21. kromoszómából – hibás sejtosztódás következtében – nem egy pár, hanem három darab fordul elő. Ezt triszómiának hívjuk. "

Ha lenne félig down koros akkor az az egészséges ember lenne, mivel akkor nem lenne hiba a génjében.

2013. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De érted külsőre akár annak is mondható lenne és a down nak vannak fokozatai azért van aki teljesen önellátó stb. van aki meg súlyosabban értelmi fogyatékos stb.
2013. febr. 6. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el egy orvoshoz felülvizsgálatra ha attól megnyugszol.
2013. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Még annyi, hogy én többször is találkoztam (munkám kívül) olyan felnőttel aki úgy nézett ki minta Down szindrómás lenne és közben semmi, de semmi baja nem volt. De az arca olyan szindrómás volt. Lehet, hogy valahol mélyen egészen mélyen lappang valami kromoszóma hiba, de a nem hordozó fél jó kromoszómái helyre állítják a bajt és csak enyhe testi tünetek maradnak. Ezt csak mint tapasztalat mondom, nem tudom mi lehet a hátterében. De nem feltétlenül utalnak a külső jelek problémára.
2013. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, úgy tudom, vérvizsgálattal 100%-ban meg tudják mondani, hogy Down-szindrómás-e a kisfiad. Ha ez megnyugtatna, akkor csináltasd meg.
2013. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!