Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy enyhe autista...

Lehetséges, hogy enyhe autista a fiam? Ezek nála autisztikus tünetek? Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Megkésett a beszédfejlődése: 2,5 évesen még nem tud szavakat összekapcsolni. Sok szót mond (70-80), ha valamit viszont nem tud kimondani, akkor néha el is keseredik. Szóval ő mondaná, de nem tudja.

Társaságban visszahúzódó, félénk, itthon viszont rosszcsont.

Néha jár lábujjhegyen!

Szereti a számokat, 10-ig megszámol bármit.

Van néhány rituáléja, ami ha nem úgy van,ahogy ő akarja, hatalmas hisztiben tör ki.

Nagyon érzékeny, ha rákiabálunk fájdalmas zokogásba tör ki.

Egyebekben normálisnak tűnik.


2011. dec. 30. 22:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem, szimplán félénk és késő érő tipus. Semmi köze az autizmushoz. Ahogy nő, úgy fog ez változni.
2011. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nekem van közel négy éves ismerősöm hasonló tünetekkel, alig tud pár szót, még annyit sem mint a tied de rá sem mondják hogy autista lenne.
2011. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A fiamat felmérték és megkésett beszédfejlődést állapítottak meg, de többet, részletesebbet nem tudok, majd csak jövőre megyünk vissza.

Utána olvasgattam itt a megkésett beszédfejlődésnek és akkor bukkantam rá legnagyobb megdöbbenésemre, hogy ez is egy tünet (bár azt nem tudom, hogy az autista kisgyerek meg sem szólal?) Az én fiam nagyon halandzsázik, csak sajnos egy 1-1,5 éves gyerek szintjén. Ja és egyáltalán nem is szobatiszta.

2011. dec. 31. 00:11
 4/19 anonim ***** válasza:

Az autisták között vannak verbális és non verbális személyek,gyerekek is. De alapjában az,hogy megkésett fejlődésű nem jelenti azt,hogy autista lenne.

Egyébként ezek a dolgok összefüggnek,lehet hogy azért visszahúzodó,mert frusztrált a beszéde miatt.A dackorszak közepén teljesen normális,hogy hisztizik ha nem az ő akarata érvényesül. Ezért nem tudnak semmi biztosat mondani ilyen fiatalon,mert sok dolog ami 2.5 évesen természetes és normális,5 évesen már gond és "rosszat sejtet" ,ha fogalmazhatok így,bár ez a véleményem nem tükrözi,az autisták nagy részét nem tekintik az emberek rossznak,vagy különösebben betegnek sem (persze más a helyzet,ha pl egyéb fogyatékosság is társul hozzá) ,csak furcsának,másnak.

2011. dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne aggódj!!! Ennyi idősen ezek semmit se jelentenek. Az én fiam 2.5 évesen kezdett el beszélni, addig szavakat se mondott mint a te kicsikéd, hanem csak gajdolt ilyen babanyelven amiből semmit se lehetett érteni.

A lábujjhegyen járás nagyon sok gyerekre jellemző néha néha anélkül hogy autista lenne.

A szokáskákhoz való ragaszkodás is egy bizonyos fogik tök normális az ekkora gyerekek úgy érzik biztonságban magukat ha minden úgy történik ahogy megszokták.

Nálunk is volt számolás, rituálék, megkésett beszéd még most is.

Voltunk vizsgálaton nem autista!! Nyelvi fejlődési zavara van ami miatt a beszédfejlődésének lépcsőin logopédus kell átsegítse (pl. mint ez is amit írsz hogy sok szót tudott már 2.5 és 3 éves kora között de nem tudta összekapcsolni vagy hogy összekapcsolja de nem jók a ragok, képzők, helyhatározók és ezt ő is érzi, de nem tudja kijavítani stb.)

A dührohamok is ebből fakadnak/fakadtak hogy szeretné ő mondani de nem tudja.

De ez fejleszthető az én gyerekem most 4.5 éves és fokozatosan egyre jobb a helyzet, reméljük 6 éves korára utoléri társait is ebben.

2011. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Nem hiszem hogy autista, amiket leírtál teljesen normálisak. Egy kicsit érzékenyebb, magának valóbb. A rituálék csak egyszerű szokások. Van aki a maci nélkül, van aki az esti mese nélkül nem tud meglenni.

Az autizmusra jellemző lehet a beszédképesség hibája vagy hiánya, azonban ahogyan te leírtad nála, az nem az a fajta beszédhiba. Neki csak időre van szüksége, és nagyon fontos hogy ha próbálkozik egy nehezebb szó kiejtésével, biztatni kell és türelmesnek lenni vele, dicsérni.

Amiket leírtál azok között olyan tünetek is vannak amik ki is zárhatják az autizmust.

2012. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Kedves utolsó! Hogy érted a megelőzést?
2012. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az általad leírt tünetek, tipikusan lefedik egy autista gyermek viselkedési módját.

De, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a gyermeked autista.

Mindenek előtt javasolnék egy vizsgálatot ennek megállapítására, hogy esetleges probléma esetén minél előbb meg lehessen kezdeni a korai fejlesztést, amit ugye tudunk, hogy nem létezhet korai felismerés nélkül.

Autizmus diagnosztizálása esetén ajánlom figyelmedbe a következő honlapot: [link]

2012. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem autista. És egy ennyi idős gyerek max gyanús 3 éves kora után pedig autisztikus tünetei vannak.

Miért csak egy év múlva mentek vissza beszédvizygálatra? Nem megy 3 évesen oviba? Az én kisfiam mai napig imád lábujjhegyen járkálni, nem beszélt 3,5 éves koráig és 3 évesen lett szobatiszta. Kideríthetetlen okból volt megkésett beszédfejlődése, és nyílván nehezebb volt vele az oviban hiszen nehezen tudta megértetni magát, ezért aztán volt minden az ovónők szerint autisztikus meg szociopata meg minden szép és kedves csak okos normális egészséges gyerek nem. De szerencsére az oviban remek logopédus szakember dolgozik és egy év alatt minden lemaradását behozta és most már tökéletesen mondatokban beszél. És rengeteg szokása van, és azokat szigorúan be kell tartani és nem autista csak mérleg :D aki nagyon ragaszkodik a saját dolgaihoz szertartásaihoz. Természetesen és nagyon izgultam meg aggódtam ez tök normális, vidd el nevelési tanácsadóba és ott majd segítenek.

2012. jan. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírnám az én kisfiamról, hogy velünk mi van. Nos, májusban lesz 3 éves. Nem beszél, pár szót mondd csak. A bölcsiben nem szeret a többi gyerekkel játszani, inkább egyedül. Szemkontaktus tart, de nem sokáig. Vannak autisztikus tünetei. Ő nagyon nyugodt kisfiú, és sokat mosolyog, imádja ha játszunk vele. kedvence a bújócska:) Voltunk vele pszihológusnál, és pervazív fejlődési zavart állapítottak meg. Most nagyon elkeseredtem. Néha rámutat tárgyakra, de inkább kézenfog minket, és odavisz amit szeretne. ha kérdezek tőle bármit, és nem szeretné akkor rázza a fejét, de ha szeretne, pl. enni, akkor kiveszi a cumiját, ezzel jelzi hogy akar enni, vagy megy a hűtöhöz. Bocsi hogy nem a kérdésdre válaszoltam. Nekem is társaságban csendes, visszahúzódó kisfiú.

2012. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!