Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hallgatnál egy olyan...

Te hallgatnál egy olyan védőnőre, akinek se kutyája, se macskája?

Figyelt kérdés

Én nagyon elgondolkodtam azon, hogy tartsam-e vele továbbra is a kapcsolatot vagy ne?

Tudom, hogy ez nem az én érdekem, hanem a gyerekemé és hogy a védőnő a gyerekért van, nem értem!


Amikor terhes lettem, minden kitöltetett velem. Nem ő csinálta meg a kis könyvem, hanem én. Fogalmam se volt, hogy mit hova, fele rossz is lett. Az orvosom kért is egy új kis könyvet, azt már a védőnő töltötte ki.

Egész terhesség alatt csak riogatott. 23 évesen estem teherbe, de több nem kötelező vizsgálatra akart elküldeni, aminek a fele a 30éven felettieknek kötelező és ajánlott.


Amikor 2-3 héttel kisebb méretet mértek uh-n a gyermekemnél, akkor is közölte, hogy biztos valami rendellenesség van és hogy menjek el Kecskemétre egy ismerőséhez (ott valami kórházba), hogy a Down-kórt kizárják.

Ezután egyből felhívtam az orvosom, aki behívott uh-ra. A méretek jók voltak, csak az előtte lévő uh-n a gyermekem össze volt kuporodva és ezért nem tudták jól lemérni.


Majd elkezdett fájni a köldököm úgy 30. hét környékén. Felhívtam telefonon, hogy ez mitől lehet? Erre közölte, hogy biztos köldöksérvem van, mert kövér vagyok. De ezt így lazán ledarálta. Na, akkor rávágtam a telefont..


Legközelebb 38. héten találkoztunk, ahol kérni akartam a 4 pecsét után járó igazolást az anyaságihoz. Erre közölte, hogy ő megtagadja, mert 1,5 hónapig azt se tudta, hogy mi van velem. Ráadásul nehogy azt gondoljam már, hogy ez csak úgy mindenkinek jár.

Ekkor kicsit helyre raktam és a szülés után úgy tűnt, hogy helyére pattantak a dolgok az agyában.

Ki is jött másnap, ahogy hazaértünk az orvosunkkal együtt.


Telt az idő, 1-2 hónap és egyszer csak beállított. Én ott álltam cipőbe-kabátba az ajtóba, mert pont indulni készültem a lányommal elintézni 1-2 dolgot.

Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de most nem érek rá. Erre közölte, hogy ez nem így működik és majd ő eldönti, hogy mikor jön ki. Ellenkező esetben, ha nagyon ellenkezem, akkor kihívja a rendőrséget és gyámság alá helyezteti a lányomat.


Bezártam az ajtót és otthagytam a fenébe. Ezután írtam a védőnő főfőjének, ahol bepanaszoltam.

Kb. a lányom 5 hónapos koráig nem láttam. Sosem jött ki. Én ha mentem védőnői státuszra, akkor is az orvosunkhoz. Ő is tudott a dolgokról, de sosem beszélt róla.


Aztán felhívott a védőnő 5-6 hónap környékén, hogy kijönne a hozzátáplálást megbeszélni. Nem igazán értettem, hogy miért akar, de megbeszéltünk egy időpontot.

Pont akkor jött, amikor tízóraiztattam a lányomat. Épp szilvát kapott.

Na, amikor meglátta.. kaptam én, hogy mit képzelek és hogy még csak most kellene MAJD elkezdeni, stb..

Mondtam neki, hogy ne erőltessük ezt a védőnői dolgot, mert eléggé kiszámíthatatlan maga és a terhesség alatt is olyan képtelen dolgokat állított és mondott, hogy a fele se volt igaz. Miért pont most hallgassak rá?

Erre a válasza: Mert a tankkönyvek az irányadóak, nem pedig az anyukák képzelt világa!


Na, akkor megkérdeztem, hogy van-e gyereke. Erre közölte, hogy nincs és nem is akar.

Egyébként egy kb. 30-32 éves nőről beszélünk, akinek agyilag tuti nincs valami rendbe.


Meghallgattam még az óbégatását és amikor távozott felhívtam a körzeti vezetőt és közöltem, hogy kérek egy új védőnőt, mert ez nem normális.

Erre annyit mondott, hogy ez nem így működik, hogy csak így össze-vissza ugrálgatok!

Írjak levelet, amibe leírom az aggodalmaimat és majd kivizsgálják. Mondtam, hogy már megtettem több okból kifolyólag, de azóta sem történt semmi csak annyi, hogy eltűnt hónapokra.

A válasz az volt: sajnálom, ez akkor sem így működik.


Ezek után te hallgatnál egy ilyen emberre?

Egyáltalán hogy tudnék új védőnőhöz jutni?!


2013. febr. 6. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hallgatnék. Ezek után?! Amúgy nekünk sem épp a legjobb a védőnőnk, de első babával is boldogulok nélküle és biztos Te is. Úgy tudom a védőnőt nem lehet választani aki nálatok van ahhoz kell járni. De ha már ekkora a baba akkor havonta egyszer csak ki lehet bírni :). Tudom nem jó menni hozzá ha ilyen, de szerintem nem tudsz mit tenni.
2013. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ki hallgatna ilyenre szerinted ezek után? Én rájöttem, hogy jobb, ha nem nagyon hívogatom a védőnőmet, mert olyan okosságokat képes mondani, amire én nem vagyok vevő. Hála Istennek nem egy túlbuzgó, nem is nagyon találkozok vele. Kétszer volt itt, fiam születése óta. Egy hónap múlva egy éves lesz a gyerek. Nem is hiányzik a védőnő. Nem foglalkozok vele. Szerintem te is megvagy védőnő nélkül, nem kell vele foglalkozni. Az anyaságihoz a pecsétet pedig a kórház adja, hogy eljártál terhesgondozásra, nem a védőnő. Én nem keresném vele egyáltalán a kapcsolatot a helyedben.
2013. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény te jól kifogtad :( Ne halgass rá,ne is foglalkozz vele.A kötelezőkön megjelensz és kész.Ha valamit nem tudsz vagy panaszod van akkor tanácsadáson az orvos is tud segíteni.Egyébként mi az,hogy nem is ment?Ő küldi rád a gyámosokat?Neki kötelessége lett volna minimum az első 6 hétben minden héten megjelenni.Jelentsed te!
2013. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem fér a fejembe hogy ha ENNYIRE gáz (gyakorlatilag szökött őrültnek tűnik a leírásból) akkor hogy a fenébe nem érkezett még rá ezer és egy panasz??? Vagy csak veled ilyen?

Na a lényeg hogy tudtommal 6 hónapos kor után már csak az oltásokkor kellene bevinned a tanácsadóba és ennyi. Nem is kellene már havonta látogasson. Ezt a kis időt, pár találkozást még kibírod (15 hós, 18 hós oltás meg 6 éves) vagy ha nem bírod ki akkor lemondhatsz a védőnői gondozásról. Mondjuk azt nem tudom hogy olyankor kimegy e a gyámügy ellenőrizni.

2013. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lelehet mondani? Ezt hol kell intézni?


A védőnőtől kellett kérnem a papírt és a felülvizsgáló nőgyógyász írta volna alá. Én magán orvoshoz jártam és a kórházba, ahol szültem ott nem adnak ki senkinek sem ilyen papírt. Tehát nem csatolják a zárójelentéshez, mondván nem az ő dolguk.

A magándokim meg mondta, hogy természetesen ő is kiállítja, de mivel a felülvizsgáló orvos volt a védőnői vizsgálatok mellett így tőle kérjem.

Nos annak a dokinak csak a pecsétje és az aláírása kellett volna, a védőnőnek kellett volna ezt kitöltenie.

Ha 18-20 pecsétem nem volt terhesség alatt, akkor egy sem..


Lakótelepen lakunk, itt sok anyukának a védőnője. Sokan panaszkodtak már rá, de mindenki úgy van vele, hogy lesz@rja.

Pár hete kérdezték babázón az anyukák, hogy kihez járok? Mondtam, hogy a Kovácshoz. Erre közölték, hogy akkor te is jól kifogtad..

Állítólag több anyuka tett már panaszt, de valakivel vagy túl gyakran nézik meg az asztal alatti részt, vagy valakinek nagyon fényes a lyuka..

2013. febr. 6. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Elöszőr is lakásodba , azt engedsz be,akit akarsz. Vagyis ezért nem hívhatja a rendőrséget. Te meg akkor előadnád, h erőszakkal akart bemenni,már az ajtót rugdosta. Máris a rövidebbet húzta. Másodszor, ha ki is megy a gyámügy,mit lát? Hogy normálisan neveled a gyermeked, rendezett körülmények között.

Nem,nem hallgatnék rá. Orvos úgy is megcsinálja a status vizsgálatokat. Nálunk a védőnő mindig a megbeszélt időpontban jött, sose akkor mikor gondolt egyet.

Magasabb szintre ird a leveled, és akkor hátha célt érsz.

2013. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fú, én azt hittem, hogy a mi egykori védőnőnk egy boszorkány volt, de a tiétekhez képest egy jótündér komolyan...

Sajnos nem tudom, mi a módja annak, hogy lemondj a védőnőről, de meg lehet tenni. És a helyedben ezt is tenném. Mi most tervezzük a második babát, már máshol lakunk, de én már úgy vagyok vele, hogy ha nem tudunk együttműködni az itteni védőnővel (persze őt nem ismerem, nagy volt már a fiam, amikor idejöttünk), akkor utánajárok, hogyan kell ezt lemondani, 5 év után még azért emlékszem, mit kell egy babával csinálni, meg már akkor is eléggé önállóan utána tudtam nézni mindennek. Persze terhesen kell, meg szükséges, főleg a bürokrácia miatt, de utána... Szóval szerintem te is szabadulj meg tőle.

Újat nem tudsz kérni, mert mindegyiknek van egy körzete, épp azért nem választható, mert nekik ki kell járkálniuk a családokhoz, és nem lenne túl szerencsés, ha a város egyik végéből a másikba kéne szaladgálniuk. De azt meg lehet tenni, hogy nem tartasz rá igényt.

2013. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdést nem értem a leírás után.

Csak azért nem venném semmibe a védőnő tanácsait, mert "se kutyája, se macskája" (gondolom ezt arra érted, hogy nincs gyereke), mert attól még lehet nagyon jó szakember.

Természetesen olyan védőnőre, aki ilyen, mint amilyennek leírtad nem hallgatnék.

2013. febr. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!