Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok most harmadik...

Vállalnátok most harmadik babát ha később nem lehetne spontán módon eü ok miatt de a körülmények nem ideálisak?

Figyelt kérdés

Igen ritkán jött meg a menstruációm, de azt gondoltam hogy a szoptatás után nem állt vissza (van 2 gyerekem már), de aztán csak elmentem orvoshoz és hormonszinteket mértek és nagy valószínűséggel korai petefészek kimerülés gyanúm van. Mindig is 3 gyereket szerettünk volna de semmiképp sem most. Hiteleink vannak, elég nehezen fizetjük, a lakásunk is kicsi 55 nm, nem tudnánk most lecserélni, eladni. Autó hitelünk is van és személyi kölcsön. A fizetésünk bár nem olyan rossz de állandóan fillérezek hó végén. Vágyom harmadik babára (főleg mivel 2 lányunk van hátha lenne egy fiúcska is:)) de ha kimerül a petefészkem, megszűnnek az esélyek számunkra mivel petesejt donor csak hozzátartozó lehet.

De akárki meghallja vagy megtudná hogy újra próbálkozunk vagy ha sikerülne teherbeesnem , totál idiótának nézne az eü. gondjaimat meg senkinek se szeretném az orrára kötni. Ti mit tennétek, vállalnátok így a harmadikat gyorsan a rossz körülmények ellenére vagy lemondanátok róla?


2013. febr. 7. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Mi 51 nm-en élünk 3 gyerkőccel. :o) És szerintem nagyon sok magyar családnak vannak hasonló gondjai (több hitel stb), nekünk is van a lakáson, az autón. De szerintem, ahol 2 gyerkőcöt tudnak nevelni, ott a 3 is megy... :o))))) Én a helyedben bevállalnám, pláne így hogy eü okokból nincs más választásod. De Neked kell döntened. (Még egyenlőre járni fog a 3 gyerek utáni családi adókedvezmény (a terhesség 91. napjától jár), és a családi pótlék is több lesz...)
2013. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, felénk meg akiket ismerünk mindenki nagyobb lakásban él, többen már ezen elszörnyednek hogy 2 gyerekkel 55 nm...meg hogy egyáltalán hitelre mertünk egy gyereket is vállalni... valahogy én a környezetemben (pedig nem budai villanegyed hanem vidék város) azt látom hogy rengeteg indok van miért NEm vállalnak több gyereket.

Múltkor az oviban beszélgettünk pár anyukával és pl. ők is épp erről beszéltek hogy hát jó lenne második, harmadik baba de ilyen kis lakásba meg kevesebb pénzre nem vállalnak semmiképp. Ez csak egy példa de a családunk is teljesen kibukna, félek hogy elfordulnak tőlünk holott lehet hogy néha elkelne a segítség (nem az anyagira gondolok, mert azt most sem kérünk senkitől).

2013. febr. 7. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány éves vagy. Nekem 2 gyerekem van, 55 négyzetméteren élünk mi is. Hitelkártya és személyi hitelünk van. Ráadásul ahol lakunk, albérlet. Párom 110 ezret keres és 70 ezer gyedet kapok, igaz nyáron megyek vissza dolgozni, kicsit jobb lesz. De így se vállalnék 3 gyereket, pedig mi is szeretnénk, főleg a párom. De én csak családi házban élnék 3 gyerekkel. Remélem össze is jön:) Mondjuk az egészségügyi problémád miatt igen csak meggondolandó. Ha 30 felett vagy, akkor azt mondom vállaljátok be a harmadik gyereket, főleg ha gyedet is kapsz.
2013. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen gyedet kapnék természetesen. 33 vagyok és így is stimulálással próbálkozhatunk, közel sem biztos hogy sikerül de mi van ugye ha mégis...Nem várhatunk eü szempontból de a külvilág számára ez úgy tűnhet hogy még fiatalok vagyunk és még majd 5 év múlva esetleg beleférhetne egy de most semmiképp. (addigra 3 hitelünkből lejár 2.)
2013. febr. 7. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Szerintem vállaljátok be. Kapsz gyedet, 48 ezer családi pótlék, több adókedvezmény, nagyobb gyerekek féláron ehetnek óvodában, iskolában. Ingyen tankönyv. Vonatokon kedvezményes utazás, de ez nem biztos.

Ha másik 2 gyereked után maradtak babaholmik és használhatók, akkor azokra se kell költeni, pl. babakocsi, kiságy, pelenkázó és hasonló. Ha ruhák is maradtak, akkor még jobb. Néhány új ruha kell csak, amiben orvoshoz viszed a babát. Pl. én is kaptam kislányomnak rengeteg bodyt nagyon jó állapotban, így egy darabot vettem újat 700 ft-ért, amit csak akkor használok, ha orvoshoz megyünk.

2013. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A rossz körülményeitek,nem is igazán rosszak ha jól belegondolunk.Tudjátok mi a rossz? Ha nem csak hónap végén ,,fillérezed,, ki a dolgokat,hanem már hónap elején se tudsz mit adni enni a gyereknek,fáztok,mert nem tudtok fűteni,nincs meleg ruhájuk,normális cipőjük,és 50-60 ezerből éltek havonta.Ez rossz körülmény.És igen,így nem vállalnék be 3 gyereket. De mint írod 5 éven belül megszabadultok 2 hiteltől is,az 5 év az semmi,gyorsan eltelik, és lehet fél év,1 év múlva végkép kimerülsz,és nem tudsz többé babát a világra hozni úgy,hogy tényleg te vagy az édesanyja. Ez elgondolkodtató,és szomorú... és hidd el nagyon megbánnátok évek múltán,ha úgy döntenétek,hogy csak nem vágtok bele. Én belevágnék! Mi 2 évig vacilláltunk,legyen-e 3. baba.Bár hitelünk nincsen se házon,se az autón,de a férjem sem hord haza 200 ezret,én csak a GYES-t kaptam,szóval azért jól átrágtuk.De bevállaltuk,és boldogok vagyunk,mindennél jobban vágytunk Rá,olyan jó,hogy van Ő is nekünk! Most pedig a 4. babán gondolkoztunk el,bár még csak viccelődési szinten tartunk, :) de nem kizárt,hogy 4 év múlva belevágunk megint,negyedjére és ezzel utoljára,mert többször nem császározna meg a dokim,az előző 3 is az volt.


És még annyit,nem a rokonsággal és más emberek véleményével kell foglalkozni,ezt már megtanultam,senkinek semmi köze az életetekhez! Engem is kibeszéltek,megköveztek,hogy lett 3. baba,de tudod minden csoda 3 napig tart.Majd lenyugszanak.Ha meg nem,az az ő problémájuk,és nem a Tiéd!! :)

2013. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen ennyire nem rossz a helyzet azért tehát nem arról van szó hogy most nem tudok neki kisruhákat venni (nincs amúgy meg semmi babaholmink, mindent eladtam mert 55 nm-en mondanom se kell , kell a hely) és a gyerekeimnek is megvan mindenük de egyáltalán nem ideálisak a feltételek, nyaralni jó ha egyszer elmegyünk ha bejön vmi plusz kiadás akkor nagyon meg kell nézni mikor mire költök szóval na nem éhezés van hanem a legolcsóbb saját márkás termékek a boltban nem veszünk luxusabb cikkeket mint drágább édesség kávé vagy akár alkohol (ez utóbbi nem árt persze ha nem vesszük nem azért mondom, csak példaként).
2013. febr. 7. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan így vagyunk,hidd el. Nem veszem meg nekik a Nike cipőt,de van mindig új,és divatos mindegyiknek,max. nem 20 ezer forintos,csak 4 vagy 5. Nyaralás? Ha jól belegondolok,mikor az első született,utána elmentünk 1 hétre Egerbe.Azóta nem nyaralgatunk,inkább a gyerekekre költöm azt a pénzt,és nem hiányzik. 1-1 napokra azért elmegyünk velük kirándulgatni,vadasparkozni,pecatúrára,és tavaly a pár hónapos picivel lementünk 3 napra vad kempingezni egy közeli horgásztó partjára. Nagy élmény volt,és szinte semmibe nem került!! De mégse otthon punnyadtunk.Hidd el,aki akarja meg tudja oldani,hogy neveljen több gyereket úgy,hogy ne lássák ennek kárát,élvezzék a gyerekkorukat,és Ti is élvezzétek a nagycsaládos lét örömét.Erő,energia,elszántság,és nagyfokú családcentrikusság kell a nagycsaládhoz.


Viszont ,ha úgy érzed,eltudnál fogadni egy olyan babát,akit bár te hordanál ki,de más a biológiai anyja,akkor az megint más. Akkor várjátok meg,még elcsitulnak a hullámok felettetek.

2013. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen ezen is sokat gondolkoztam az elmúlt napokban hogy örökbefogadás...de ez így elméletben jó csak nem tudom VALÓJÁBAN el tudnék e fogadni más gyerekét főleg hogy több év ugye a várakozási idő és nagyobb gyereket meg biztosan nem vállalnék be.:(( és vágyom rá hogy újra terhes legyek nem volt problémás egyik terhességem se, viszonylag simán hamar megszültem. (7 óra , 5 óra). Csak tényleg ettől aggódom hogy elfordulnának tőlünk, és a gyerekeim se értenék ezt ( a már meglévők) anyós is após is mondták hogy az "ő nyakukra" nehogy vállaljunk többet holott szó nincs erről most is havonta 1 szer ha találkozunk velük és a gyerekek is. De a gyerekek kedvelik őket mindentől függetlenül. A férjem tesójának 1 gyereke van nem is akarnak többet már a 2 miatt hülyének néztek.

Szóval vagy beletörődünk hogy hallgatjuk a beszólásaikat, vagy kiosztjuk őket de az se vezet jóra...:(

2013. febr. 7. 11:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósomék is elterveztek...érted ŐK TERVEZTÉK EL A MI JÖVŐNKET!!Szóval,eltervezték hogy nekünk is és sógoroméknak is lesz 1-1 gyerekünk és neki megadunk mindent,aranyból ezüstből etetjük majd...stb. Erre mikor közöltük hogy mi nem így gondoljuk,és nem marad egyke a lányunk kitértek a hitükből!! A férjemet bántotta,engem annyira nem zavart.Mi is ritkán találkozunk,pedig itt laknak tőlünk 5 percre.Lényeg az,megszületett a fiunk,akit igazból azóta sem fogadtak el,após úgy ahogy,de anyósom a gyepes agyával nem. Gondolod hogyan reagáltak amikor sógoromék sem álltak meg 1 gyereknél? Azután mi közöltük,hogy jön a 3.Mondja anyósom vetessem elfelé azonnal. :O Mondjuk neki,de hogy vetetjük,akartuk a picit,nem véletlen volt,ha véletlen lenne sem ölnénk meg! Ezután jött még nekik a másik hideg zuhany.Tavaly sógoréknél hiba esett a számításba,és tényleg véletlenül becsúszott a 3. gyerek.2 Hétig agyaltak mi legyen,végül megtartották,nem vetette el.Anyósom úgy ahogy megbékült,néha azért be be szól,de eljár mind a kettőnkhöz megnézni az unokáit. Anyukám csak annyit mondott,elég lesz már a 3! :)Barátnőim a pártomon vannak,kiállnak mellettem,nem veszítettem el egyiket sem! A pletykás férgekkel meg nem törődök.Remélem felfordulnak ha szülök még egyet! ;)
2013. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!