Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az lustaság, ha...

Szerintetek az lustaság, ha valaki minél előbb önállóságra tanítja a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Pl. eves, wc hasznalat, kezmosas, oltozkodes, rendrakas stb, ilyenek tekinteteben.

Mert azert valljuk be oszinten, sokkal kenyelmesebb, ha nem kell minden pisinel rohanni a gyerekkel a wc-re, hanem elintezi onalloan.

Csakhogy en megkaptam, hogy lusta vagyok, azert tanitottam meg oket.

Mi a velemenyetek?


2012. júl. 29. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki lusta, akkor arra is lusta, hogy ezeket megtanÍtsa. Elég nagy energia szépen megtanÍtani őket erre.
2012. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég nagy ostobaságot mondott neked az az illető szerintem.


Ha megszülök, én is azon leszek, hogy minél előbb önálló legyen a gyermekem.


Nekem anya még óvodás koromban is kitörölte a fenekem nagydolog után, a szobámat pedig még tizenéves koromban is ő pakolta össze.

Meg is lett az eredménye, sokáig nagyon lusta voltam, hisz tudtam, hogy valaki úgyis mindig mindent megcsinál helyettem.

Na ezt én nem csinálnám.

2012. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a lustaságról akkor beszélhetünk,mikor 3-4 éves gyerek még nem szobatiszta,mert anyukának nem volt kedve vele "kínlódni".

Ez egy írtó nagy hülyeség.Teljesen normális az értékrended.Én anno dolgoztam Angliában au pairként és ott az a normális,hogy egy 8-9 éves gyerkőc egy pohár tejet képtelen kiönteni magának,mert a nagyja a földre kerül,nem képesek megpucolni 1 mandraint,stb.Na ott kezdődik a lustaság.

Így kellene nevelni egy szülőnek,ha normális értékrendet akar teremteni a gyerekének.

Én nem kényelmesebbnek hívnám,amit felsoroltál,hanem nyugodtságnak:nem kell örökösen azon aggódni,hogy ha esetleg nem vagy vele,hogyan fogja mindezeket megoldani(és ez csak 1példa a millióból).

Nekem 5 hónapos a kisfiam és mi is hasonlóképpen fogjuk nevelni "lustaságból". :)

2012. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de részemről ha a szobatisztaságra tanítandó gyermeknek besikeredik a kaksi,és mosni kell,az cseppet sem lustítja az embert! Vagy ha fogmosás közben fogkrémes lesz a gyerek pólója... Vagy ha görcs lesz a cipőjén,mert tanul cipőt kötni!


Persze,később,amikor már tudja azt,amit tudnia kell,akkor ellustulhatunk,de amíg tanítjuk a gyerekeket,addig picit sem lehet minket lustának mondani!


Szerintem kifejezetten jó,ha önálló a gyerek,és nem a szülő kényelme miatt!! Az oviban nem szeppen majd meg az új feladatok miatt!


Mondjuk,megmondom őszintén,baromi jól esik learatni a babérokat!! Az oviban 3 évesen amikor bekerült,feszt dicsérték,hogy milyen ügyes,milyen önálló! Amikor nyaralni volt,szintén 3 évesen-ovi előtt-akkor a rokonoktól is ezt kaptuk vissza :-)

Nálunk a lányok válasszák ki hogy milyen ruhát vesznek fel,én még a bugyijukat sem szabom meg! Ők válasszák ki,hogy mi kerül a hajukba,és hogy hogyan csináljam meg! Ezáltal megtanulják,hogy Nekik is van szavazati joguk,nincsenek "elnyomva",számít,hogy hogyan döntenek,hiszen a döntéseiknek valamilyen következménye lesz: itt nem nagy dolgokra kell gondolni,hanem apróbbakra: pl ha a nagy lányom nem kér gumit a hosszú hajába,akkor azt később nehéz lesz kifésülni.


A gyereknek meg kell tanulnia enni,kezet mosni,öltözni,rendet rakni... Elhiszem,hogy sok szülő szereti babaként kezelni a gyermekét,és még az oviban is öltöztetni,ráadni a cipőt,a gyerek meg elvan,mert Anya mindent megcsinál! de előbb utóbb a szülő is észre veszi-jó esetben!- hogy hoppá,Ő ezt vagy azt még nem tudja!

A rendrakásra különösen oda kell figyelni,mert a gyereket nem tanítjuk meg rá időben,akkor később,tiniként is olyan rendetlen lesz! - találkoztam ilyennel!!! Sőt,a későbbi életére is kihat a "nemtörődömség"!


A gyermek nevelés nem arról kell,hogy szóljon,amiről sokan gondolják! A gyermeket valóban nevelni kell!!


Ez az én véleményem.


Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, ha ez lustaság, akkor büszkén vállalom/vállalnám a lustaságot! Igaz, az én 23 és fél hónaposom még nem szobatiszta, de ha kakilnia kell, akkor szól, hogy kaka lesz (a bilibe még nem hajlandó, ezért nem is erőltetem). Ha megitta a joghurtitalát (szívószállal, egyedül), szépen odasétál a szemeteshez és kidobja. Kezet még együtt mosunk. Az nem zavar, ha úszik a fürdőszoba, a gyerek nyakig vizes stb., de még nem éri fel a mosdót.
2012. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!