Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyennek találjátok ezt a...

Milyennek találjátok ezt a dupla keresztnevet? Hajnal Csillag.

Figyelt kérdés
A Hajnalka adott volt, de nézegettem a neveket, és csak úgy jött, hogy legyen a rövidített verzió, kibővítve a Csillaggal. Szép? Gáz?
2013. febr. 8. 19:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, bár valószínűleg én sem adnám a gyerekemnek. Lehet jobb, ha maradsz a Hajnalkánál.
2013. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy nevettél, és nem sértettelek meg. Nem akartam bántásnak szánni, de szerintem tényleg nem jó ötlet. A Hajnal gyönyörű név, de szerintem nem kellene ennyire rokon nevet adni mögé, főleg ha valami gyakori vezetékneve lesz, ár ritka vezetéknévvel is nevetségesen hangzik szerintem. De ez a te döntésed persze, de ha már a véleményemet kérdezted, hát én elmondtam. :)
2013. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
A Hajnalka Estella még jobb
2013. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A többi választ is köszönöm! :)

Dehogy sértettél, nem olyan fából faragtak. :) Egyébként még ezeken a neveken gondolkozom a Hajnalka mellé: Léna, Amira, Erina. A többi lányomnak is két neve van, az első virágnév, a második pedig ilyen "külföldi" hangzású, szerintem összeillenek, bár kinek mi, ugye. :)

2013. febr. 8. 20:13
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknév Est? :)

Nagyon túlzás ez így, szép a Hajnal is Csillag is, de nem együtt.

2013. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, és adnám is a lányomnak.

A két nevet pedig a legtöbb esetben csak hivatalos helyen használják, nem úgy fogja hívni az ember a gyerekét, hogy Hajnal Csillag gyere ide, hanem simán csak Hajnal gyere.

Szerintem tök jó, nevezd el így a kislányt.

2013. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
37%
Utolsónak: Persze, hogy az ember nem hívja két néven a gyereket, de minden hivatalos okiratban, lásd bizonyítvány, érettségi bizonyítvány, osztálynapló, stb. mind a két név szerepel, és mindenképp tudni fogják az osztálytársai és kinevetik. Ne tudd meg, milyen gonoszak tudnak lenni a gyerekek egy ilyenért. Meg az állásinterjús példám is él még. Minden munkáltató látja mind a két nevet.
2013. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos :-)

Egy kisbabanak biztos, aztan az oviba mag a suliba nem tudom... pedig nsgyon jol hangzik :-)

2013. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%

Én biztos, hogy nem adnám, és ne haragudj, de mikor ilyen nevet olvasok mindig az jut eszembe, hogy szegény gyerekkel miért kell így kiszúrni.


Ez pont annyira röhejes, mint az ismerősöm, akit Szőke Barnának hívnak. :) Szerinted????


Vagy volt a suliban Cserepes Virág, Skoda Mercédesz, a régi szomszédomat Vad Rózsának hívják, férjem kollégájának a kislánya Mikulás Virág.


Na ha ezeken jót nevettél, akkor gondolj arra, hogy a Te lányod nevén is kb így fognak nevetni és gúnyt űzni belőle. Hiába hogy valóban csak egy nevet használunk, de a második is ott szerepel minden iratban, a lányom 5 éves, de az összes csoporttársa tudja, hogy a második neve Gréta, pedig csak az első nevét használja.

2013. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Amiket leírtál, azok valóban nagyon nevetségesek voltak és nem is értem, normális ember hogy tud ilyen neveket adni a gyerekének. De azok mind a vezetéknévvel voltak viccesek. De Hajnalcsillag név létezik, és szerintem szép név, mint pl. az egyes virágnevek. És ugyanúgy lehet Hajninak becézni, mint a Hajnalkát. Akkor ennyi erőből a Hajnalka név is hülyeség, hogy a hajnalból adódott, és ezt is ugyanúgy csúfolhatják.

2013. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!