Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szívesen bíznál meg egy...

Szívesen bíznál meg egy orvostanhallgatót, hogy alkalmanként vigyázzon a gyermeke (i) dre?

Figyelt kérdés

Na, ezt a kérdést nem sikerült értelmesen megfogalmaznom:) Szóval sajnos az egyetem mellett nincs időm rendszeres munkát vállalni, de mivel nagyon szeretem a gyerekeket, alkalmanként szívesen babysitterkednék. De ugye nem vagyok szakképzett, nem dolgoztam még gyerekek mellett, tehát nincs "semmi", amit fel tudnék mutatni. Annyi, hogy megbízható vagyok, szeretem a gyerekeket (legtöbbször ők is engem:), és könnyen megtalálom velük a közös hangot. És tapasztalatból tudom, hogy - bár lehet, hogy kicsit számítóan hangzik, de így van -, hogy amint az emberek megtudják, hogy orvostanhallgató vagyok, a sztereotípiának megfelelően egyből kialakul bennük egy kép, hogy nyilván okos, kedves, megbízható és lelkiismeretes lány vagyok. (Remélem nem tévednek:)

Szóval ha például olvasnád valahol a hirdetésem, amelyben szerepelne, hogy orosira járok, azt jó pontként könyvelnéd el?

Nem nagyképűségből írtam ki ezt a kérdést, hogy "az orosok/medikusok előtt nyilván mindenki leborul", de mivel tényleg nem tudok szakképesítést felmutatni, hogy mégis milyen alapon kéne pont rám bíznia valakinek a gyerekét, miközben nyilván egy csomó képesített ember is hirdeti magát, ezért ez egy "mentsváram":)

21/L



2013. febr. 9. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálam mondjuk annyira nem számítana, csak az hogy jól kijössz-e a gyerekkel. Talán amiatt tartanék mielőtt felhívlak ha látom a hirdetésed, hogy te drágább lennél mint egy bölcsis dadus vagy átlagos bébiszitter, mert esetleg megkéred az árát annak, hogy te esetleg vészhelyzetben tudsz elsősegélyt nyújtani. Másnak meg ez pont pluszt jelent.

Szóval biztos van akinek ez fontos, vagy egy parázósabb anyukánál aki fél, hogy a babucikája megüti magát vagy belefullad a joghurtba, vagy esetleg olyanoknál, akik fogyatékos vagy más beteg (pl. cukorbeteg) gyerekeket nevelnek. Ők bizonyára inkább téged választanának, csak kérdés, hogy mennyire engedhetik ezt meg maguknak...

2013. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom, de amint megtudnám, hogy nincs tapasztalatod, sem gyermekgondozói szakképesítésed, nálam nem lennél nyerő. Két külön pályáról van szó - no meg a gyermekeimről...


Miért nem végzel el egy tanfolyamot, és vigyázol szívességből barátok, rokonok gyermekeire, akkor több esélyed lesz később bébiszittelni.

2013. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem hat meg, hogy medika vagy, nem ettől függ :) Sőt, csalódtam én már 5. éves medikában, amikor 2. éves medika koromban besegítettem gyerekosztályon (azóta szakot váltottam, védőnőre mentem át). Konkrétan annyira analfabéta volt a lány, hogy a pelenkába belecsomagolta az infúziós szereléket (miközben dúlt fúlt, hogy orvostanhallgató létére pelenkáznia kell). Szóval attól még, hogy valaki tud magolni, még sajnos lehet életképtelen. De ha egyébként rendes, megbízható lány vagy, és megfizethető, szívesen alkalmaználak :)
2013. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. febr. 9. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne, hogy mi a végzettséged. Ha babysittert alkalmaznék biztos, hogy ajánlás útján tenném. Megismerkednék vele, utána felőlem konyhás néni is lehetne, ha kedves és megbízható. Az, hogy orvostanhallgató vagy annyi pluszt adhat, hogy jobban tudsz esetleg elsősegélyt nyújtani. De ezt szerintem egy gyakorló nagymama vagy szülő is tudhatja jól. Ha tényleg szeretne a gyerekem és kedves, megbízható vagy én alkalmaználak így is.
2013. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!