Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan ami könnyebben...

Volt olyan ami könnyebben vagy akár nehezebben ment a gyereknevelés során mint számitottatok rá?

Figyelt kérdés
Pl szobatisztulás vagy szoptatás elhagyása,külön ágyba szoktatása
2013. febr. 9. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát hogyne!


Azt hittem igazi fejős tehén leszek, akin még másfél-2 évesen is lógni fog a gyerek, és majd nem tudok tőle "szabadulni". Ehelyett 7 hónapig szoptattam, és végig szenvedtem vele.


Azt gondoltam, hogy nem hagyom majd önállósodni a lányom, mert én leszek a csimpaszkodó-típusú anya. Ehhez képest nagyon önállónak nevelem, és kifejezetten szeretem, ha önállóan játszik vagy bármi mást csinál. :)


Azt hittem, a babám csak aludni és enni fog ici-pici korában. Hát nem így volt. Sírt, sírt és sírt.

Én meg vele, és ez is meglepett. (Mert hogy azt hittem erős vagyok, aztán közben meg nem is...)


Azt hittem nem bírom majd elviselni a hisztikorszakot. De simán kezelem. Sokkal jobban és könnyebben mint hittem volna valaha is (pedig nem egyszerű a kiscsaj, ha ordító dührohamokról van szó). :)


Szerintem a gyereknevelésre nem lehet felkészülni, és mindenkit ér negatív és pozitív meglepetés.

2013. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság könnyebben ment mint gondoltam(végig"meztelenkedett" nyár után egyszercsak nem volt hajlandó pelust venni kicsivel két éves kora előtt), a külön ágy is(egy éves koráig túlnyomó részt velünk aludt, utána kapott sima heverőt, akkortól arra vette az irányt fürdés után és hajnalig ott is maradt legtöbbször).

A szoptatással minden rendben ment, bár eleinte görcsöltem, hogy jaj, csak legyen elég fél éves koráig(most elmúlt kettő, még szopik regel- este). A bölcsitől féltem, részben mert ugye még szopott mikor kezdte és itthon mellen aludt el de a bölcsiben ebből sem lett gond végülis, simán alszik és jól érzi magát, szeret járni.

A mi nehezebb volt, hogy igazi "ölbebaba" volt, kevés alvással, és sajnos csak hosszú hetek után jöttem rá, hogy mennyivel könnyebb ha hordozom.

Most másztunk bele a dackorszak buyraiba, hát ez sem könnyebb mint gondoltam de szerencsére sokat olvastam a témában, nyilván lesz még, ami váratlanul ér, ami nehezebb lesz mint ahogy számítok rá, de úgy érzem, ha nagyjából sejtem a gyerek működését, akkor könnyebben átvészeljük a további nehéz időszakokat(ahogy eddig is sokat segített nekem az olvasás).

2013. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!