Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan szülni fogok. Mivel...

Hamarosan szülni fogok. Mivel munkanélküli vagyok a Tb et magam után fizetem . Mi változik a szülés után? Úgy tudom amíg a kicsi nem kapja meg a Tb kártyát addig az enyémet használja. Azután is fizetnem kell ugyan úgy mint eddig?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy a tiedet használja, kb 3 napos korában elkészül a TAJ kártyája, mikor hazajöttök, pár napon belül meg is kapod.
2013. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A kicsi kb. 2-3 hét múlva kap TB kártyát, így ő ezzel 18 éves koráig alanyi jogon biztosított lesz. (igen, jól írtad, amíg nem kapja meg, addig a TE TAJ számodat írják majd be mindenhova). A gyerek 3 éves koráig GYES-re jogosult vagy és e idő alatt a TB-d is rendezve van.

A bonyolultások elkerülése végett ( tapasztalat :( ) jobban jársz, ha a GYES-t igazoló papírodat beküldöd az illetékes OEP-nek.

2013. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1: de van olyan! Amíg nem kapja meg az újszülött a saját TB kártyáját (számát), addig pl. egy tápszer-receptre az ujszölött neve, de édesanyja TAJ száma kerül!
2013. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
72%

mióta vagy munkanélküli? jogosult lehetsz terhességi-gyermekágyi segélyre, gyedre?

ha nem, akkor gyes

és az alatt jogosult vagy egészségügyi szolgáltatásra (és vonnak belőle nyugdíjjárulékot, így szolgálati időt szerzel)

gyes alatt nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mert a nemzeti kockázatközösségbe tartozol és a központi költségvetés fizeti helyetted az E-Alapnak

és jól mondták, amíg a kicsi nem kapja meg a TAJ kártyáját, addig a tiédet írják rá

2013. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!