Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor leszek jogosult Gyedre?

Mikor leszek jogosult Gyedre?

Figyelt kérdés
A közeljövőben, max 2 éven belül szeretnék gyereket vállalni. Ha jól tudom akkor a szülést megelőző 2 évben 365 napon keresztül biztositott kell legyek. Viszont csak 6 órában vagyok bejelentve, 1 hónapban max 10-11 napot dolgozok 12 órákat(dupla műszak), azaz havi kb 120 órát.Ezen estben nem számit dupla napnak, mivel hogy csak 6 órara vagyok bejelentve?
2013. febr. 11. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen a munkaidőd, amíg él a munkaviszonyod, addig minden egyes naptári nap biztosítottnak számít, akkor is, ha éppen dolgozol aznap, akkor is ha nem dolgozol, akkor is ha naponta 4 órát dolgozol, akkor is, ha 8-at.
2013. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És nem, nem számít dupla napnak. Minden nap egy nap, függetlenül attól, mennyi időt dolgozol aznap.
2013. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értelmezem, ha 1 éven keresztül dolgozok az adott vállalatnak, független hogy hány órát és hány napot, 365 napon keresztül biztositott vagyok. Igy pedig 1 éven belül összegyűl a 365 nap.
2013. febr. 11. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Sőt, ha az egy évből csak 8 hónapot dolgozol, és 4 hónapot táppénzen vagy, akkor is megvan a 365 nap.
2013. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válasz! :)
2013. febr. 11. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne, mert semmit nem tudok a témáról, most fogok végezni a főiskolán. Szóval, ha 1 évet végig dolgozom, mielőtt babám lesz, akkor már jogosult vagyok a GYED-re? És mitől függ, hogy ki kap max. GYEDet? Ennek van köze a biztosított napokhoz, vagy ez a munkabértől függ? (Bocsánat, hogy nem válaszolok, hanem itt kérdezgetek, csak pont ezen gondolkodtam és akkor gondoltam már megkérdezem. :))
2013. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen a gyedhez a szülést megelőzően 2 éven belül 365 nap kell. Ebbe beszámítható a nappali tagozaton egy éven túl folytatott tanulmányokból 180 nap.


Az ellátások összege mindig jövedelemfüggő, a max. gyedhez jelenleg 196 ezer havi bruttó kell:)

2013. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a hasznos választ! :)
2013. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!