Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, sosem fogjuk...

Úgy érzem, sosem fogjuk megtalálni a fiúnevet, amire azt mondjuk, ez az! Voltatok így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs olyan fiúnév, ami mindkettőnknek maradéktalanul tetszene. Teljesen más az ízlésünk nevek terén. Csak egy keresznevet szeretnénk, de már úgy érzem, neve sem lesz a gyereknek.
2013. febr. 14. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk, csak lánynevekkel.

Én vért izzadtam, mire valamelyik nevet elfogadta a párom.

Egy a lényeg, van neve a kislányunknak. :)

2013. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi pedig tele voltunk fiúnevekkel, és lett három lányunk:) A középsőnél tényleg semmi sem tetszett, már úgy voltam vele, hogy anyósom után Gizi lesz :) Végül lett neve neki is, sőt még a húgának is. Ne aggódj senki nem maradt még név nélkül!
2013. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam ilyen helyzetben, viszont van egy ötletem:

Fogjatok egy papírt, majd pár napon keresztül amilyen név beugrik és tetszik írjátok fel. Külön-külön. Majd pár nap múlva olvassátok el egymásét, hátha lesz közös vagy esetleg valakinek megtetszik a másik listájából egy.


Vagy, ott van, hogy egyéni nevet kerestek, mármint 2 név, ami nagyon tetszik nektek, összeszerkesztitek, hogy valami értelmes és szép legyen, viszont azt kérvényezni kell külön, hogy megengedjék, ugyanúgy, mint a külföldi neveket.

Sok sikert!:)

2013. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt már mondtam a férjemnek, itt a névista, írja ki, mi tetszik valamennyire neki. Olvasta, olvasta, de egy nevet sem írt fel, az én neveimet persze sorra vétózta meg, hogy na, azt biztos nem.
2013. febr. 14. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még a pocakban sincs semmi és már nem tudunk megegyezni a neveken. Amik nálam tuti befutók, azok a páromnál "talán második névnek elmennek", ami meg neki tetszik, azokra meg én nem tudom rámondani, hogy nagyon-igen :S
2013. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen jót nevettem, mert mi is így választottunk nevet a gyerekeimnek. A párom egyet sem mondott, de sorra vétózta a nekem tetsző neveket. Azért találtunk mind a háromnak nevet, de legkisebbnek, csak a 8. hónapban lett végleges. Aztán később megtaláltam egy régi-régi listámat, amit még az első gyerekem születése előtt írtam, és már azon is szerepelt a harmadikom neve :)
2013. febr. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En vegig bogarasztam a neveket es odaadtam a ferjem egy 10-es listat, hogy valasszon. Nem tetszett neki egy sem.

Leültetem, hogy addig nem allhat fel az asztaltol, amig a gyerekünknek neve nem lesz... 4 ora huzavona, ez nem tetszik, ez idetlen, ez de cuki, de megse az igazi vitatkozas utan en untam meg... Közöltem vele, hogy jo akkor majd az lesz a neve a kisfiunknak ami elöször eszembe jut a szülöszoban es pont...

Egyböl ösztönzöen hatott ra es 2 ora utan elem allt a listaval, abbol valasztottunk vegül. Igy sikerült a 38. heten eldönteni, hogy Robin lesz a tökeletes nev. Meg idöben, mert utana 5 oraval meg is született :D Biztos vagyok benne, hogy mar csak a nevere vart a kisfiunk :D

2013. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:

Mi mindket alkalommal meg a szuloszoban is varialtunk, mikozben engem fercelgettek..

A lanyomnal ramhagyta a dontest, de nehezen baratkozott meg a nevevel. (meg az anyakonyvezesnel is varialtunk, fogyott a hibajavito rendesen..)

A fiunknal meg ennel is rosszabb volt a helyzet, ugyanis a ferjem kerte h ezuttal hagy valasszon o.. Na varras kozben meg ott morzsolgatta az otos listajat.. Most nekem kell baratkoznom az kisfiunk nevevel, mert en teljesen mast valasztottam volna.

Ne aggodj, igy vagy ugy, de talaltok neki nevet! :)

2013. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy gyerek név nélkül még nem maradt, de szeretném, ha olyan nevet találnánk, ami mindkettőnknek a szíve csücske. De hihetetlen módon még külön-külön sincs egyikőnknek sem olyan név, nemhogy még egyezzen is a véleményünk.
2013. febr. 15. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!