Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek most nekem kell...

Szerintetek most nekem kell rosszul éreznem magam mert nem szülök kistestvért a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

3an vagyunk barátnők,mindhármunknak 3 éves a gyereke,a 2 barátnőm szült még 1 gyereket,én nem.

Sem anyagilag sem lelkileg nem állok készen rá,lehet h nem is fogok,de szerintük én vagyok az önző mert nem "adok" testvért a kisfiamnak és szegény így teljesen hátrányos helyzetű lesz ebből a szempontból.

Az nem számít h én így h 1 gyerek van mindent megtudok neki adni mert már dolgozom,ők pedig sajnos nem mert milliós tartozásra is kellett a kistesó.

Én látom rosszul?



2013. febr. 15. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp látja. Nekem is egy gyerekem van, 3,5 éves és nem szeretnék neki tesót. Legutóbb az óvónő szólt be, hogy márpedig kell a fiamnak tesó, mert így milyen élete lesz...

Néha elgondolkozom rajta, hogy biztos jót tenne neki, mert szereti a gyerekeket, gondoskodó tud lenni, mindamellett, hogy néha tök irigy és bántja a többieket.... na de csak azért, hogy ő ne legyen egyke, azért nem fogok szülni. Majd akkor, ha érzem a vágyat, a férjemmel együtt.

2013. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem nyilván nem, saját döntésed akarsz e még egy gyereket. Nem is értettem ezt soha, nekem 3 gyerekem van egyiket sem azért szültem hogy legyen tesó hanem mert én és a férjem mindennél jobban vágytunk rájuk. Ugyanúgy megadjuk nekik azt amit fontosnak és hasznosnak vélünk, ha egy lenne akkor is így lenne, nem vennék szíre szóra mindenfélét csak mert megtehetjük mondjuk. Ezt most csak példaként írom, nem rád.

Nem is értem ha olyan jó barátok ilyet hogyan mondhatnak egyáltalán. Szerintem aki akar másik gyereket azt nem kell győzködni. Mi is 3 an vagyunk jó barátnők és nekem 3 van , másik barátnőmnek 2 a harmadiknak meg még egy sem utolsó pillanatig fogja halogatni szerintem vagy az is lehet hogy nem lesz neki, de 1nél többet semmiképp sem szeretne. Eszembe se jut pálcát törni felette mint ahogy nekik se felettem hogy 3at vállaltam.

A másik dolog hogy ha csak azért vállal vki második gyereket hogy legyen tesó de mondjuk se szíve lelke türelme energiája nem futja már azt a gyerek szívja meg és akkor mi értelme volt?

2013. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg rám, de ezek nem barátnők, hanem ellenségek!
2013. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerinted tenyleg mi mondjuk meg neked hogy erezd magad? Azt csinalsz amit akarsz, es ha hagyod magad ezekkel a hulye nokkel szemben magad akkor az a te bajod. ne legyel mar aldozat. ez a te dontesed es kesz. senkinek nem tartozol magyarazattal, a baratnoidnek meg mond meg tul sok idejuk van masokkal foglalkozni 2 gyerek mellett, es menjenek haza pelusozni meg szopizni... ha te keszen allsz ra ismet majd lesz meg gyereked. de ez sem tartozik rajuk igazan...
2013. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egykeként nőttem fel, boldogan. Az utcában mindig volt valaki akivel játszhattam, ott volt a bölcsi, az ovi..teljesen kielégítette a társak iránti igényemet, otthon pedig teljes, osztatlan figyelmet kaptam, ami nem hátrány, ha csak egy-két órát tud együtt tölteni a család. Nem bánom, és sosem bántam hogy nincs testvérem.
2013. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai világban fontos a testvér. Hisz ő potólja majd az elveszített szülőket, csúnyán fogalmazva. Nekem is van testvérem, a férjemnek is. És nem tudom, mi lenne velünk nélkülük. Unokatestvéremnek nincsen és mai napig mondja, hogy ő bizony soha nem akar egyke gyereket, mert nagyon unatkozott gyerekkorában és nagyon rossz volt, hogy míg másnak volt testvére addig neki nem.

Kollégámn is egyke. Elvesztette a szüleit. Nincs senkije ezen a földön. Legalább testvére lenne.

2013. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és egy lányom van. 2 éves. Ha egyszer csak előjönne, hogy ő szeretne kistestvért, a saját önzőségem miatt nem fogom ettől az élménytől megfosztani.

Unoköccse (most 7 éves) akkor jött ki úgymond a depresszióból, amikor a szülei megajándékozták egy kisöcsivel, aki most pár hónapos. Addig magábaforduló volt, mindig félrevonult, utálta az óvodatársait, akik a saját testvérükről beszélt. Mindig mondta, hodgy neki nem kell testvér, soha.

Szülei nyíltan kijelentették, hogy ők nem akarnak második gyereket. De látván kisfiúk néma szenvedését, mégis meggondolták magukat. Jól tették! Egy életvidám, boldog gyerek lett a fiúból.

2013. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!