Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben,...

Ti mit tennétek a helyünkben, hogy minél hamarabb lehessen baba? (anyagi kérdés)

Figyelt kérdés

Eléggé bonyolult a dolog a párommal, de megpróbálom a legegyszerűbben leírni.


Szóval én nyíregyházi vagyok, a párom érdi, illetve Pesten dolgozik. 3 és fél éve találkoztunk, 1 évet éltünk távkapcsolatban, aztán én odaköltöztem Érdre az anyukájához, de csak 3 hónapot bírtam ott, mert idegileg teljesen kikészített az a nő. Akkor felköltöztünk Pestre albérletbe, közben pedig már a 2. munkahelyemen kezdtem, ahonnan 2 hónap után felmondott a főnök nekem, mert meggondolta magát és mégsincs szüksége segítségre... Onnantól kezdve jött 2 év munkanélküliség. Akárhova adtam be a önéletrajzomat, nem kaptam még választ sem. Aztán találkoztam egy lánnyal, aki éppen eljött a munkahelyéről és beajánlott maga helyett. Be is kerültem az utolsó háromba mégsem engem választottak. Akkorra már nagyon ki voltam, hogy nem igaz, hogy nem találok munkát, pedig hetente legalább 10-15 helyre beadtam az önéletrajzomat. Ekkor döntöttük el a párommal, hogy megpróbálkozunk külfölddel. Svédországban vannak rokonai és bár nem számítottunk a segítségükre, de mégis vonzó lett ez az ország, úgyhogy elhatároztuk, hogy ismét szétköltözünk, hogy pénzt gyűjtsünk az úthoz.


Szeptember óta külön vagyunk, mindketten visszaköltöztünk a szülői házba. Itt most van egy 4 órás munkám, ahol megkeresek közel 50 ezret, de azért ez még kevés. Eddig másodállást nem találtam, közben pedig nagy veszekedések vannak anyával amiatt, hogy a párom kéthetente eljön 3 napra, mert neki ez sok, de sokkal olcsóbban jövünk ki, ha ő jön és azért legalább egy kis időt szeretnénk együtt lenni.


Közben kiderült, hogy a párom egyik rokonának van egy lakása Pesten, amit idegennek nem ad ki, nekünk meg ideadná 20 ezerért. A munka után is elkezdtünk járni, mert szintén rokon lehet, hogy tud segíteni elhelyezkedni egy gyárban. Ilyen feltételek mellett több, mint havi 100ezret félre tudnánk tenni. Viszont én addig nem kockáztatok, hogy felmondjak, amíg nincs másik munka. Közben telik az idő, nagyon vágyunk már a babára, de el kellene döntenünk, hogy melyik utat választjuk.


A párom nagynénje most elvileg szólt a svéd rokonoknak, hogy próbáljanak valami munkát találni a páromnak. De ők is vagy segítenek vagy nem, ha segítenek is ki tudja mikorra sikerül valamit találni. Anyával nagyon feszült itthon a viszony, amit meg is értek meg nem is. A páromat a munkája mindenképpen Pesthez köti, itt közel sem keresne annyit, mint ott. Viszont szeptember óta is csak 250 ezret sikerült félretenni. Egy milliót szeretnénk összeszedni mielőtt elindulna előre Svédországba, mert mindenki azt mondta, hogy könnyebb kint munkát találni, de azért az is benne van a pakliban, hogy nem talál és csak a pénz megy el.


Elkezdtünk fizetni otp lakástakarékba is, amikor lett munkám, de miután kirúgtak nem tudtuk tovább fizetni szóval 2 éve áll az is, benne vagy 300ezer forintunkkal. Ha kivennénk buknánk 100ezret, szóval ahhoz inkább nem nyúlunk és szeretnénk tovább fizetni, amint lesz miből.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen feltételek mellet ti mit tennétek a helyünkben, hogy minél hamarabb lehessen baba? Milyen körülményekre mernétek már bevállalni?


Én ezeket a lehetőségeket látom:


1. Maradok itt Nyíregyházán és megpróbálok egy másodállást találni és tovább gyűjtögetünk Svédországra, aztán ha találna valami munkát, akkor a párom kimenne és ha sikeresen megvetette a lábát, akkor mennék utána, aztán 1 év munka után megpróbálkoznánk a babával.


2. Felmegyek Pestre (persze csak, ha lesz munkám) és megint együtt leszünk a párommal. Addig gyűjtögetünk, amíg nincs munka svédben, de akkor meg ott maradok egyedül az albérletben, amit ugyan fent tudok tartani a fizetésemből, de egy ismerősöm sincs Pesten, el lennék szigetelve mindenkitől. Vagy utána visszajövök és megint nincs munkám. Esetleg addig kihúzom, amíg kimehetek utána.


3. Itt Nyíregyházán kiveszünk egy albérletet, keresek egy másodállást és a párom ingázik Pest és Nyíregyháza között.


4. Felköltözök Pestre, dolgozok 1-2 évet, félreteszünk minden forintot, utána belevágunk a baba projektbe és ha lejárt a lakástakarék, akkor veszünk egy lakást sok hitellel.


Totál tanácstalan vagyok. Eddig az ilyen dolgaimat édesanyámmal beszéltem meg, de most már mindenre csak morog és nem igazán segít a döntésben.


Bocsi, hogy hosszú lett, de próbáltam minden körülményt pontosan leírni.:) Egyébként én 25 éves vagyok a párom pedig 30. Én pedig 30 éves korom előtt szeretnék 2 babát.


2013. febr. 16. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Össze gyüjtenék a párommal 200.000 forintot, keresnék egy munkaközvetítő céget, aki ad munkát, szállást, és leszervezi a kiutnkat is, és kimennék külföldre dolgozni!


A 200.000 ft azért kell,hogy fizuig kaját tudjatok venni, illetve ezt azt ami kell.


Bármilyen munkát elvállalnátok? Egyet tudok Német országban vágó hídon, a nőknek húst kell csomagolni, a férfiak pedig a kis malacokat vágják, szedik szét.

Szálllást adnak, ki is visznek. Bejelentve, legálisan dolgoztatnak, mindig rendre kifizetnek.

2013. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En Svedorszagban vagyok.Nem tudom milyen rokon az aki tudna segiteni de itt szemelyi szamot kell igenyelni ami eleg bonytolult de a rokonaitok ezt biztos tudjak.Beszeltek legalabb angolul??? Szoval ez elgeg bizonytalan bar nem lehetetlen en ezt meggondolnam a helyetekben nagyon.

En a 4. opciot talalom a helyesnek.

2013. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2. vok.igen ha van lehetosegetek mindenkeppen a kulfoldi melo lenne a legjobb de sajnos azoknaka munkakozvetitoknek a 90%-a kamu.Nagyon kell veluk vigyazni a rokon lenne a legjobb de tenyleg itt svedbe nagyon nehez barmit is talalni.Nekem a parom sved itt vagyok 2 eve nem beszelem a nyelvet es o sem tudott eddig meg munkat talalni pedig angolul beszelek.
2013. febr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem egyszerű a külföldi munka és mi is nagyon tartunk a munkaközvetítőktől, ezért nem is volt ez opció nálunk. A személyi számról is tudok, meg sok dolgot mondtak már nekünk, mert van egy ismerős, aki szeptemberben ment ki svédbe dolgozni és neki is sikerült mindent elintézni és ő nagyon segítőkész is, úgyhogy ha valamiben segítségre szorulnánk, biztos, hogy rá számíthatnánk.


Én beszélek angolul, a párom nem, viszont mindketten tanuljuk a svédet. Nekem könnyebben megy, páromnak kevésbé, de nem adjuk fel.:)


Bármilyen munkát elvállalunk egyébként, nem vagyunk válogatósak.


Azért vacillálok amúgy, mert oké, hogy egy százast félre tudnánk tenni itthon, de egyrészt nagyon bizonytalan minden munka(nyilván külföldön is, de ettől mégsem tartok annyira, úgy hallottam a svédek nagyon korrektek ilyen szempontból), másrészt ha külföldön ketten keresünk, akkor ennek a háromszorosát vagy négyszeresét is félre tudnánk tenni. Ez a nem mindegy.:(

2013. febr. 16. 08:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként egyelőre úgy tűnik, hogy van egy munka kilátásban egy csirkeüzemben, úgyhogy most ennek szurkolunk nagyon. Ha összejön persze nem kérdés mi lesz, de ezt a bizonytalanságot nagyon rühellem.:(
2013. febr. 16. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!