Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok tippeket a táplálkozás...

Adnátok tippeket a táplálkozáshoz, hogy minél kevesebbet hízzak, de a baba is és én is egészségesek legyünk?

Figyelt kérdés

Most vagyok 14 hetes. Az orvosom ezt mondta, hogy próbáljak meg minél kevesebbet hízni, mert akkor a méhemet sem éri akkora terhelés.

Ha nem változtatok a táplálkozási szokásaimon, csak több zöldséget-gyümölcsöt eszek, akkor mennyi hízásra számíthatok?


2010. nov. 18. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez dok mindentől függ, mennyire vagy hízásra hajlamos, ezek előtt mit mennyit ettél, milyen magas vagy, hány kg!

Reggelire 1-2 péksüti kakaóval,vagy 1-2 zsemle felvágottal sajt tojás paprika paradicsom uborka,

tízóraira alma banán mandarin narancs

ebédre leves, az laktat eltelít és nem eszel meg 1 nagy tál tésztát:)

majd másidiknak hús burgonya rizs, főzelékek tészták!

Uzsonnára joghurt 1-2 szem keksz

vacsorára vagy valami egytálétel, vagy szendvics zöldséggel.

Nem kell diétáznod, egy- egy csoki süti lecsúszhat, egyél rendesen mindent napi 5x, ha megkívánsz valamit nyugodtan edd meg, csak ne mindenből dupla adagot egyél!

2010. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát eléggé hízásra hajlamos vagyok. Kisfiammal 30 kilót híztam a terhesség alatt. Most 70 kiló vagyok 175 centihez. Nem is érdekelne ha megint meghíznék mert simán leadtam, de már 2x műtötték a méhemet és pont keresztben vannak rajta a vágások, ezért nem szabad megterhelni.
2010. nov. 18. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hízásra hajlamos vagyok, én az alábbi étrendet követem:

- reggel általában rozskenyérből szendvics, kalács, péksüti, kakaóval vagy tejjel (reggel 7)

- tízóraira általában gyümölcsöt szoktam enni (10 körül)

- ebédre levest, főzeléket, húst, szóval valami táplálót (délben)

- uzsonnára, ha éhes vagyok, szintén kicsi gyümölcs (3 körül)

- vacsizni általában már csak szénhidrát mentesen szoktam- virsli, tojás, felvágott, zöldségek, saláta, sajt- a lényeg, hogy kenyér nélkül (5-6 körül)


Ha esetleg még lefekvés előtt éhesnek érzem magam- nem szoktam, általában ennyi bőven elég- akkor megiszom egy pohár tejet.

Nekem eddig bevált, amióta betartom, nem híztam. Persze nem mondom, az édesség nagyon hiányzik, mert előtte napi szinten ettem csokit. De most egy héten kb. 1-szer engedélyezem magamnak. Nem volt könnyű lemondani, de nem szeretnék sokat hízni. Sajnos visszér-re is hajlamos vagyok, így főleg nem tenne jót a felesleg.

2010. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Akkor a lényeg, hogy egészségesen kell enni, és nagy gond nem lesz!
2010. nov. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!