Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány nap táppénz jár 1 gyerekre?

Hány nap táppénz jár 1 gyerekre?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, mindkettőre jár külön-külön, vagy egy megadott idő oszlik szét a két gyermekre?

2013. febr. 17. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
hány évesek a gyerekeid? Mert életkorhoz van kötve. Ha megírod, hogy hány évesek, továbbá azt, hogy egyedülálló vagy-e, pontosan meg tudom neked válaszolni a kérdést.
2013. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Mindketten keveritek: SZABADSÁG talán, nem?


Alapszabadság: 20 nap.



huszonötödik életévétõl egy,

b) huszonnyolcadik életévétõl kettõ,

c) harmincegyedik életévétõl három,

d) harmincharmadik életévétõl négy,

e) harmincötödik életévétõl öt,

f) harminchetedik életévétõl hat,

g) harminckilencedik életévétõl hét,

h) negyvenegyedik életévétõl nyolc,

i) negyvenharmadik életévétõl kilenc,

j) negyvenötödik életévétõl tíz

munkanap pótszabadság jár.


Ha 16 évnél fiatalabbak: akkot a 2 gyerekre még plusz 4 nap jár. Ha csak az egyik fiatalabb, akkor 2 nap.


Szóval: 20 + életkorod szerinti + gyerekek utáni.

2013. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mégse szabadság, akkor bocsi, de a táppénzről még nem hallottam, hogy meg lenne szabva, mennyi idő.
2013. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eb.tv. alapján:


46. § : "(1) Táppénz a keresőképtelenség tartamára jár, legfeljebb azonban


a) a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át;

b) egyévesnél fiatalabb gyermek szoptatása, illetőleg ápolása címén a gyermek egyéves koráig;

c) egyévesnél idősebb, de háromévesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként nyolcvannégy naptári napon át;

d) háromévesnél idősebb, de hatévesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként negyvenkettő, egyedülállónak nyolcvannégy naptári napon át;

e) hatévesnél idősebb, de tizenkét évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként tizennégy, egyedülállónak huszonnyolc naptári napon át."


[link]

2013. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen mondták, hogy a gyerekek után jár a táppénz. Eü. dolgozó vagyok. 3 és 6 évesek.
2013. febr. 17. 15:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírásokat, és a linket. Mindenkinek ment a zöld kezecske! :)
2013. febr. 17. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:
még annyival egészíteném ki, hogy a meghatározott napok a gyermek két születésnapja között számítódik, a születésnap után újból indul. Remélem érthető voltam :)
2013. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!