Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, amit használtan vennél...

Mi az, amit használtan vennél a gyermekednek vagy magadnak?

Figyelt kérdés

Van egy lányunk és mellé érkezik a tesó. Elkezdtem nézelődni és sok olyan csoportban vagyok fb-n, ahol használt cumók vannak.

Mint pl. ruhák, mellszívók, légzésfigyelők, stb.


Amikor a lányunk megszületett, közöltem, hogy nem szeretnék még egy gyereket.

Ezt az állításomat 14 hónapos koráig tartottam, majd egyik nap úgy ébredtem fel, hogy: Én két gyerekes anyuka vagyok!


Ez az érzés megmagyarázhatatlan a számomra mai napig. Viszont sok dologtól megváltunk a lányom után.

Mint pl. kézi és elektromos mellszívótól, kisebb cumisüvegektől, ruhák tömkelegétől, babakocsi (egy percig sem bánom egyébként), stb..


Szóval, az alapokat össze irkálva, amire szükségünk lesz a második gyermekhez, csak 400-500 ezer környékén van.

Mivel nem becsúszott gyermek, hanem tervezett, így alapból megvan rá a keret. Viszont mivel már átmentem egyszer a "mindent összevásárolok és csak új lehet" fázison, így tudom, hogy ez egy baromság (akinek nem inge, nem veszi magára).


Okultam abból, hogy nem kötelező újnak lennie ahhoz, hogy egy gyereket kiszolgáljon.


Persze a cumisüveg, cumi, pelenka, ilyesmik egyértelmű, hogy boltból vesszük meg.

Viszont a többire már nem mondom ilyen magabiztosan, hogy új kellene.


2013. febr. 17. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ruhát szoktam használtat venni,olyat amin nem látszik hogy használt.Viszont amit biztos nem vennék használtan az a mellszívó,ágymatrac,játékok.Babakocsi nekünk is használt van.
2013. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ruhán kívül vennék használtan babakocsit, mellszívót és játékokat is (van is ilyen).
2013. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

En nem azert nem vasarolok sem magamnak sem a picinek hasznalt cuccokat mert azt gondolnam h nem olyan jok mint az ujak, hanem mert nem talalok olyan aron ami megfelelne. Szinte mindennel ugy vagyok, h nem sokkal olcsobb mint az uj... Plane ha nem markasat veszek veszek.

Lehet h en neztem rossz helyeken amug.

2013. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

piskotakadat pl. 400-500forintert adjak. ez boltban 2000-2500forint. legalabbis ahol en nezzem eddig..


mellszivot is (elektromos, medela) 5ezerert adja egy csajazi. kb. 2 hetig hasznalta, mert nem volt teje.

volt azomszesunk, ot (is) ismerem.

szoval ez a kozosseg fb. ismeros anyukakbol all.

emiatt is vagyok ugy a vasarlos reszel, hogy nem aggodom.

2013. febr. 17. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Cumit, mellszívót és légzésfigyelőt pont nem de minden mát igen.
2013. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mellszívót nem vennék használtan. Légzésfigyelőt, ruhákat, hordozót, babakocsit, kádat, kiságyat, meg minden ilyesmit viszont igen.

Olyasmiket amik testnedvekkel érintkeznek (anyatej, baba szája, nyála) azt viszont semmit, ilyesmiből csak újat (cumi, cumisüveg, mellszívó).

Tudom, hogy ezeket is lehet fertőtleníteni, de ez nálam egy fóbia. :)

2013. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Én soha semmit nem vettem használtan (tudom ezért most le leszek pontozva) se a gyereknek se magamnak. Engem zavarna, más cuccát hordani.
2013. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én pl idegenektől nem vennék használtan semmit, esetleg ruhákat, viszont a rokonoktól elfogadtam mindent, amit ajánlottak.Semmit nem kellett vennem szerencsére.
2013. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 frászkarikaborsó ***** válasza:

babakocsit, ruhákat, légzésfigyelőt vettem használtan.


a kiságy, matrac is használt, de az ismerőstől van. Matracot idegentől nem vennék.


mellszívót, cumisüveget, cumit, játékokat nem vennék használtan ismeretlentől. Ismerőstől elfogadnám.

2013. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Én vennék használt cuccokat!


Ruhácskákat, amiken nem látszik, hogy használt (kb a babán 2x volt, mert gyorsan ki is nőtte) rendszeresen szoktam venni.

Aztán babakocsit is vennék használtat, mondjuk abból pont újat vettünk. :) Sőt, még néhány játékot is vettem használtan. Csodás, egyedi kis játékok, gyönyörű állapotban.


Természetesen lerongyolt, rossz holmikat nem vennék se a babánknak, se magunknak.

2013. febr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!