Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az sztk-s...

Mit tegyek, ha az sztk-s orvos nem akar kiírni táppénzre?

Figyelt kérdés
Szeptemberben érkezik a tesó,az első gyerekkel májusig kapom a Gyest,és az orvos azt mondta hogy nem ír ki táppénzre,mert az nem így működik.De akkor mi lesz ha lejár a Gyesem?Dolgozni nem fognak visszavenni.Menjek el ezért magánhoz?
2013. febr. 18. 06:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat az ne is haragudj, de valóban nem táppénz indok, hogy lejár a gyesed..... Bár az a baj, hogy ma sajnos soknak annak számít.... Egyebkent meg szépen ki eszed a felgyűlt szabadsagodat es mar majdnem ott is van a szules időpontja.
2013. febr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem,hogy az első babánál ahogy megtudtam egyszerre kiírtak a munkakörömből kifolyólag,most meg nem...
2013. febr. 18. 07:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a munkaköröd? Régebben egyszerűbb volt, most nagyon ellenőrzik a táppénzeseket.
2013. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2műszak folyamatos állás és veszélyes anyagokkal is dolgozunk,festékekkel.
2013. febr. 18. 07:12
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Hat ezzel ki kellene.. Háziorvos?
2013. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem háziorvos volt,nőgyógyász,de nem fogadott...
2013. febr. 18. 07:24
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nőgyógyász nem fogadott??? Mi az hogy nem fogadott? Érdekes.... Menj a házi orvosodhoz.
2013. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy nem fogadott,bocs hülyén fogalmaztam...az orvost nem fogadtam fel szülésre csak sztk-s.Nem magán rendelésen voltam.
2013. febr. 18. 07:34
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Házidoki elvileg csak ajánlásra írhat ki, bár az enyém nem kérte el annó a papírt az ajánlásról (volt mert veszélyeztett voltam mivel lombik baba volt és 2szer véreztem is).
2013. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is menj a háziorvoshoz, ő is táppénzre vehet terhesség miatt.

Amúgy csak megjegyzem, nem tudom mióta vagy gyesen, de ha szülés előtt nem lesz meg a 180 bérezett napod és több mint 180 napot leszel gyesen, akkor sajnos a gyed alapja a minimálbér lesz, nem a szerződés szerinti béred.

Ha pl. szeptember 10-re vagy kiírva, akkor legkésőbb április 10-től menj táppénzre, persze célszerű korábban, nem tudni mikor születik pontosan a baba, 1-2 nap is számít. Így megvan a 180 bérezett nap és a szerződés szerinti bér lesz a gyed alapja. Csak jótanácsként írtam.

2013. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!