Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki saját maga szedte szét a kislánya összenőtt nuniját? Lányomnak már ötször szedte szét orvos, de mindig összenő, azt mondják, ez így mehet tovább akár 7 éves koráig, amíg az ösztrogén be nem indul.

Figyelt kérdés
A legutolsó doki azt mondta, amint látom, hogy minimálisan össze van nőve, szedjem szét én magam. Érdekelne, hogy van itt ilyen anyuka, sikerült-e megtanulnia a szétszedést és hogy ment?
2011. júl. 19. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányomnak 3* szedte szét az én nődokim, mi oda hordtuk hozzá! :)Aztán egyszer mondta, hogy miért fizetünk érte mindig, mikor én is szétszedhetem!


Az én lányom még ppelenkás, így mikor látom, hogy kezd összenőni (neki alulról szokott, a feneke felől) akkor kicsit erősebben törlöm a popsitörlővel, aznap vagy 3*, és másnapra szétjön!


De egyszer szedtem szét neki mikor mejdnem teljesen összenőtt, és hát megijedtem én is mikor sikerült!Ő nme sírt csak nyafkázott, viszont utána nehezen engedte hogy én tegyem tisztába :(


És egyzser mamáéknál tettem tisztába ahol liberó popsitörlő van, és hát sz nem olyan nedves így jobban oda kellett nyomnom, hogy lejöjjön a kaki, és szétjött a cunija!Meg sem nyikkant, így jöttem rá erre a módszerre a positörlővel!Nem szoktam nagyon erősen,inkább többször egy nap!


Hátha nektek is beválik!

2011. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy belekérdezek, de Ti mutattátpk/mondtátok az orvosnak, hogy valami nincs rendben, vagy magától nézte meg?

Az én lányom 15 hónapos, de még soha nem nézte meg, hogy minden rendben van-e. Nekem kellene szólni?

Amúgy mitől alakul így?

2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Lányok! Most akkor én, vagy Ti nem csináltok valamit jól? Ezt most komolyan nem értem.

Szóval én minden este fürdés után óvatosan széthúzom a cuniját, hogy megnézzem tiszta e. Nem értem........ti ezt nem csináljátok? Hogy tud összenőni így? Az én kislányomnak, ha széthúzom, akkor ott bent egy jó hosszú nyitott rés van..........komolyan nem értem. Vagy nálunk nincs valami rendben?

2011. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egy hajlam, van akinek összenő, van akinek nem. Nálunk a gyerekorvos még nagyon az elején megnézte, amikor amúgy minden mást megvizsgált, és elküldött gyereknőgyógyászhoz, hogy szedje szét. Ott megmutatták mit kell csinálni, és azt mondták ezt minden nap ( kicsit széthúzni, este fürdés után, egy mozdulat), jó sokáig, akár évekig. A gyerekdoki mindig ellenőrzi, hogy rendben van -e, de szerencsére igen, remélem hamar kinövi. Ahogy nő ( lassan egy éves) egyre kevésbé tűri, próbálom elterelni a figyelmét.
2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Most nem értem! Hogy veszitek észre, ha összenőtt? Én nem vettem a 8 hónap alatt észre semmit! Lehet, hogy az én lányomnak is össze van nőve, csak nem veszem észre? Vagy az hol nő össze?
2011. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Első vagyok!

Ez egy hajlam, mint a fiúknál a kukin a bőr feljön/nem jön fel...!

Én hiába húzom szét megnézni hogy tiszta e (amit amúgy természetesen mindig megcsinálunk, mi minden pelenkázásnál) akkor is látom hogy kezd összenőni!De nem kínzom napi szétválasztással!


Nálunk én vettem észre, a dokink nem is kereste, pedig alapos jó orvos amúgy!Én meg nagyon megijedtem, hogy milyen a cunikája!A nagyajkait, ha tisztításnál szétnyitjátok, akkor a hüvelynyílást kell látni!N náluk az ilyenkor látszik, hogy ott egy csík amin a bőr össze van tapadva, szóval nincs lyuk! :(


Nálunk addig nem nől össze amíg 2 hétig olajos fülpiszkálóval kenem neki minden pelusozásnál!De nem lehet folyamatosan csinálni azt mondta a doki! :( De akkor ha egy pelusozásnál nincs beolajozva már kezd is összenőni!


ÉS itt senki nme csinál semmit rosszul, vagy összenövős hajalamú, vagy nem !ha az akkor csak azt kell várni hogy kinője, addig meg csinálni neki, vagy később megtanítani hogy magának csinálja!

2011. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Maga a lyuk nől össze?
2011. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már, hogy akár 6-7 éves kislánynál is előfordulhat, hogy összenő a puncija. Naponta akár többször is ellenőrizd, hogy rendben van-e.
2011. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen maga a lyuk!


És az a nagyon fontos, hogy folyamatosan ellenőrizni kell, főleg azoknál akiknél babakorban hajlam volt rá, mert mikor elkezd menstruálni a leányzó, akkor hatalmas problémák lehetnek belőle! :(

De akinel baba korban nme volt ilyen, ott nagyobb korban már nem alakul ki!Akinél csecsemőkorban volt, ott kell figyelni!

2011. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor a mi történetünk, csak nem voltam gépközelben. Tavaly nyáron a most 3 éves kislányomnak háromszor is volt húgyuti fertőzése, valószínüleg ez indította be nála ezt az összenövési folyamatot.

Úgy derült ki, hogy zöldes váladék jött a nunijából, nefrológiára küldték és ott mondta a doki, mentségemre szolgáljon, hogy a gyerekorvosunk is látta aznap reggel,de ő sem vette észre.

Akkor bétadinos vattapálcikával húzták szét és bétadinos gézlapot kellett neki betenni egy hétig, semmit nem ért.

Másodszorra gyereksebészetre mentünk, ott gombos szondával szedték szét, és a tornáztatást, azaz a széthúzást javasolták. Hiába csináltam mindennap, a lányomnak villámgyorsan elkezd összenőni minden beavatkozás után.

Ezután kétszer voltunk egy kórházi gyereknőgyógyásznál, szerinte a húzogatás semmit nem ér, krémezni kell gyakran Neogranormonnal. Ez sem használt. Ő kézzel szedte szét.

Legutoljára egy magán dokinál voltunk, ő mondta ezt a hormon dolgot és hogy itthon próbáljam én szétszedni, ha már csak egy milit is összenőtt. Csakhát ezt elég nehéz megítélni. Egyszer már próbáltam múlt héten szétszedni, talán sikerült, de hetente kéne, sajnálom szegénykémet, hogy 7 éves korig ezt csináljuk hetente és ki tudja milyen gátlásai lesznek majd ettől.

Kicsit hosszú lett, de gondoltam, valakinek hátha hasznos lesz.

Ja igen, még ezt akartam, a legutóbbi doki azt mondta, hajlam kérdése, a lányomnak van rá hajlama, de hogy mi az oka, kinek van rá hajlam, kinek nincs, azt ne kérdezzem.

Köszi az eddigi hozzászólásokat és várok még tapasztalatokat.

2011. júl. 25. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!