Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult lehetnék GYED-re?

Jogosult lehetnék GYED-re?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok előtte Gyed-et kaptam mert arra jogosult voltam. A kicsim 3,5 éves és betegség miatt kapjuk tovább a gyest egész nagykoráig, most jön a második baba. Jó lenne ha kaphatnék gyed-et. Folyamatos volt a jogviszonyom.
2013. febr. 18. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

És most van élő munkaviszonyod?

Mert ha nincs akkor csak egy gyes jár.

2013. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Fennálló munkaviszonynak kell lennie. Szülés előtt meg kell lennie a 180 bérezett napnak, akkor kapsz gyedet. Nem tudom, most dolgozol-e, vagy csak gyesen vagy.

Ha már több, mint 6 hónapja vagy gyesen és nem lesz meg a 180 bérezett nap, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja.

2013. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

GYED-nek nem feltétele a 180 bérezett nap ( a jogosultságot nem, csak az összeget befolyásolhatja).


Jogosult vagy TGYÁS-ra is és GYED-re is, ha van élő munkaviszonyod - ahogy az első is írta.


TGYÁS összege, ha nem mész vissza a két baba között legalább 180 napra dolgozni ( ebbe szabi is beleszámít, de gondolom nem mész), max a minimálbér 2-seresének 70%-a lehet, ha a jövedelmed ennél alacsonyabb, akkor abból számolnak.


GYED összege: ha a jogosultságot megelőző időszakban/azt közvetlenül megelőzően nincs 180 bérezett napod ( valószínűleg nem lesz), akkor minimálbér az alap- kivéve, ha azért nem volt meg a 180 nap, mert TGYÁS-on/GYED-en /táppénzen voltál az irányadó időszakban( itt a GYES nem számít).


Pontosan mikortól vagy GYES-en, mekkora a béred? Mikorra vagy kiírva?

2013. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gyes-en 2011.aug. 28-tól vagyok folyamatosan, szóval tavaly 2012. aug. 27-én lejárt volna ,de mivel jogosultak vagyunk rá,így folyamatosan gyes-en vagyok. Idén júl. 31-re vagyok kiírva és nincs munkaviszonyom. Ha csak fel nem élesztem a vállalkozóit, de az nagyon fura lenne, hogy mindig csak szülés előtt vagyok "vállalkozó". Rendes munkám nincs sajnos.
2013. febr. 18. 15:00
 5/9 A kérdező kommentje:
A első gyerek előtt is csak amolyan kényszervállalkozó voltam, hogy meg legyen a munkaviszonyom.
2013. febr. 18. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Így nem jár gyed szerintem
2013. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így nem jár sajnos még két gyes sem fog járni vagy a nagyra lemondod a gyest és megigényled a kicsire vagy hagyod végig a nagyon.
2013. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem nem szüntetted meg a vállalkozásodat, csak TGYÁS/GYED ( esetleg GYES) idején nem működsz személyesen közre, ill szünetel a tevékenységed (?)


Ha nem szüntetted meg a vállalkozóidat, akkor továbbra is biztosított vagy, és mint ilyen, jogosult vagy TGYÁS/GYED-re.


Gondolom, minimálbéres voltál ( a kényszervállalkozás legalábbis ezt sejteti), ez esetben ez lesz az ellátások alapja ( szóval a 180 bérezett napnak nálad nincs jelentősége).


Ha indokolt ( pl. veszélyeztetett terhesség), szülésig táppénzre is elmehetsz ( az valszleg több lenne mint a GYES).


Amúgy meg miért ne tehetnéd meg, hogy két szülés között folytatod a vállalkozói tevékenységet? Ez csak annyira "fura", mint amikor valaki két gyerek között visszamegy dolgozni.

2013. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: persze ha megszüntetted a vállalkozásodat ( bár nem értem, miért tettél volna ilyet) akkor csak GYES-re vagy jogosult ( mivel az csak egy gyermek után jár és az összeg ugyanaz, lényegében valóban mindegy hogy melyik után igényled).
2013. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!