Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult leszek így a gyedre?

Vivianaaa kérdése:

Jogosult leszek így a gyedre?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nem vagyok bejelentve ( sajnos).

Ápolási segélyt kapok a nagymamámra, és úgy tudom ez 4 órás bejelentett munkának számít+ 2 év iskolai gyakorlatom van (barátnőmnek beleszámították..) Elvileg meg van a 365 "ledolgozott" munkanapom.. Szerintetek így mit fogok kapni?



2013. febr. 11. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gyes az ápolási nem 4. órás munka hanem 4. órás hivatalos munka vállalható mellette. A suli pedig csak akkor számít ha a szülést megelőző évben fejezted be.
2013. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy vállalható mellette 4 órás munka! Köszönöm :)
2013. febr. 11. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hanem azt hogy nem 4. órás bejelentett munkának számít, hanem lehet vele 4. órás munkát vállalni nem ugyan az. Az ápolási egy segély így nem jogosultsági alap. Sőt ha kapod a gyest akkor az ápolásit le is kell mondanotok, mert egyszerre két jogcímen nem jár segély.
2013. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen értettem, ugyanazt írtam le amit te:) És azt is tudom,hogy le kell mondani majd!
2013. febr. 11. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem a kérdést a suli maximum 180 napnak felel meg plusz ennyi ledolgozót nap is kell hozzá. Mivel az ápolási nem jogosultsági alap mellette feketén dolgoztál akkor mégis miből lenne meg a 365 ledolgozót nap?
2013. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy munkának számítják e az ápolásit..

Eddig úgy tudtam igen de most már tudom, hogy nem! Szóval egyenlőre nem vagyok a gyedre jogosult, még nem vagyok terhes csak tisztában akartam lenni a dolgokkal. Keresnem kell másik melóhelyet ahova be vagyok jelentve.. Köszi a választ.

2013. febr. 11. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!