Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vendégségben jobban szabályozo...

Vendégségben jobban szabályozod a gyereked?

Figyelt kérdés

Vagy ugyanazt engeded,amit otthon?

Volt már esetleg ebből konfliktus?


2013. febr. 19. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ott azért nem engedek neki meg mindent leszedni a polcról. Tanulja meg hogy nem otthon van.
2013. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen jobban szabályozom. Itthon a mi nagy nappalink teljesen gyerekbiztos, majdhogynem mindent lehet.

Sosem értettem azokat a szülőket, akik mindent, mindenhol megengednek a gyereknek, majd nekik állj feljebb, ha rájuk van szólva. Nem baj, az ő gyerekük fog a fejükre nőni, de akkor is bosszantó, hogy azt hiszik egyesek, bármit megtehetnek.

2013. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hova megyünk:). Ahova rendszeresen járunk, ott tudjuk a házszabályokat, ha újdonság van, akkor kérdezek, hogy szabad- e, illetve a lányom is már kérdez.

Meg szoktuk beszélni, hogy máshol más szabályok lehetnek, és ha jól akarjuk érezni magunkat, akkor azokat be kell tartani.

NÁlunk pl. lehet a szobában inni, rágcsázni(persze a morzsákásra figyelünk) de az egyik kis átszótárséknál nem, csak a konyhában. A lányom tudja, hogy ha oda megyünk, akkor ha szomjas, éhes, a konyhában az asztálnál lehet inni, enni. Megérti:).

2013. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jobban szabályozom, durva is lenne, ha vendégségben kipakolná a szekrényeket és ugrálna a kanapén.

És természetesen ezt mástól is elvárom, nem szeretem, ha ismerős gyerek nálunk nyitogatja a szekrényeket vagy mászik fel a polcra.

2013. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen. Alapból jól nevelt (mások ezt mondják), de vannak dolgok, amiket bár én megengedek otthon, nem biztos, hogy más díjazná. Például a mi nagy ágyunkon nyugodtan ugrálhat, ezt vendégségben nem szabad - persze, ha azt mondják nyugodtan ugrálhat, akkor hagyom. Nem szólok rá mindenért, de ahogy én is viselkedek, úgy tőle is elvárom. Nálunk például bárki ehet bármelyik szobában, de vannak családok, ahol csak a konyha az erre kijelölt hely, ott én sem masírozok be a tányérommal a kanapéra.
2013. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és nem volt ebből még konfliktus, a fiam alapból visszafogja magát, ha vendégségben vagyunk és nem csak azért, mert már kicsit nagyobb, így volt ez egy éves kora előtt is. Idegen helyen tuti nem kapja szét a lakást.

Utolsó voltam.

2013. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!