Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozós mamik! Hop-tye jó...

Hordozós mamik! Hop-tye jó választás egy 3 hónapos 7kg körüli babának?

Figyelt kérdés
A rugalmas kendő már nem az igazi, csatosba viszont még nem merem beletenni.

#hordozós
2013. febr. 19. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk Liliputi hordozónk van és 2 hónapos kortól használtuk. Rá is van írva, hogy akkortól lehet tehát szerintem nyugodtan belerakhatod a csatosba ha megfelelően támasztja a fejét...
2013. febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Képek alapján igen, a csatosnál mindenképp jobb, az még nem tartja annyira, a rugalmast meg már valóban kinőtte súly alapján.
2013. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatosba nem szabad amíg nem ül stabilan!!!


tudom, hogy van, aki már 3 hónapos kortól ajánlja (vaterán láttam), de ez nem igaz!

2013. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem ül magabiztosan a baba, addig nem szabad ültetni, mert minden féle gerincbaja lesz. Ebből a szempontból a csatos a legrosszabb választás.
2013. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen a hoptye jó választás. _Lényegesen_ jobb, mint a csatos vagy a normál méretű és nem kendőanyagú MT-ok. A Legoptimálisabb a szövött kendő - azonban ha attól idegenkedsz, akkor a hoptye már jó ebben a korban; a terpesze szűkíthető, kendőanyagú, ölelős.


Beli Buba hordozási tanácsadó

2013. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Több helyről érdeklődtem már, hogy hogy is van ez, mit hány hónapos kortól lehet használni... A boltban azt mondták a csatosról,hogy szűkítővel nyugodtan használjuk a csatost.(pedig az kifejezetten hordozós bolt,tehát nem a Brendon mondjuk,ahol nem várom el, h tudják igazán.)De kendőt használóktól pedig épp azt hallom,hogy tönkreteszem ezzel a baba gerincét,csípőjét,s csak a szövött kendő a jó. Nem akarok a hasamra ütve valamelyiknek igazat adni.

2013. febr. 20. 05:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Van aki ismeri a hoptye-t és a didytei-t is?

Mi a különbség? Melyik a jobb?

2013. febr. 20. 05:01
 8/12 A kérdező kommentje:

De lehet h a boltos mondott rosszat, attól még,h ott dolgozik, nem tuti,hogy ő is beletenné a saját ilyen idős babáját...s nem csak elakarja adni nekem.


A kendővel voltak próbálkozásaim, de túl nehéznek találtam. A férjem is szeretné hordozni, ő se egy türelmes, kötözgetős típus.

2013. febr. 20. 05:08
 9/12 anonim ***** válasza:

A hop tye jó választás, ha a kendő nem "nektek való":). Hiszen ezeket a kendőanyagú, állítható terpeszű és bodyjú hordozókat éppen azért találták ki, hogy ha a kendő valakinek valami miatt nem opció, akkor a csatoson, mt.- n kívül legyen olyan eszköz, amiben tud hordozni picurkát:).


Bár a kérdésed nem ez volt, a csatosokról linkelek neked, ha már szóba került, hogy miért is inkább már nagy babáknak, totyogóknak ajánlott:

[link]

2013. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kikölcsönzöm, aztán beruházok egyre, ha tényleg beválik.

Mindenképp elolvasom! :)

2013. febr. 21. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!