Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Teherbeesés munkanélküliként, vagy babaprojekt felfüggesztése? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt és babát szeretnénk. 6 hónapja próbálkozunk, azonban eddig nem jött össze. Sajnos 02.28-al megszűnik a munkahelyem és – ismerve a mai gazdasági helyzetet – előfordulhat, hogy hosszú hónapok telnek el, mire sikerül újat találnom. A havi jövedelmünk így megfeleződik. Ha most esnék teherbe akkor azt ugye borítékolni lehet, hogy amíg terhes vagyok nem találnék semmilyen állást, sőt utána az azoknak járó családtámogatási juttatásoktól is elesnék, amelyek azoknak járnak, akik szülés előtt dolgoztak.

Számolgattunk, ha most tovább próbálkozunk (és sikerül) a havi bevételünk (1 kereset) nagyon szűkösen lenne elég, tehát messze nem tudnánk mindent megadni a babának, amit ha tehetném mindenképpen megtennék.

Viszont mind a ketten „benne vagyunk a korban”, én 32 éves vagyok , a párom 35, tehát éppen itt lenne már az ideje a babázásnak.

Sajnos közben – nem tudom megmagyarázni miért – de az az érzésem van, hogy ha most nem akkor soha.


Ti mit tennétek a helyemben? Próbálkoznátok tovább, és ha sikerült akkor vállalnátok, hogy könnyen előfordulhat hogy komoly anyagi nehézségekkel kell majd szembenéznetek, vagy pedig abbahagynátok a próbálkozást?


Előre is köszönöm a véleményeteket!


2013. febr. 21. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én munkanélküliként biztos nem vállalnék babát. Először egy bejelentett munkahely és utána a baba. Sajnos csak a párom fizetése kevés lenne ahhoz, hogy a babának az alapvető dolgokat is meg tudjuk venni.
2013. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Abból, hogy azt írod "megfeleződik" nem igazán tudom,hogy ez mit is jelent pontosan.

Ha eddig volt nettó 200ezretek,most lesz 100 meg a gyes,akkor TUTI nem.

Ha eddig volt nettó 600ezer és lett 300,akkor igen.

Meg persze ez attól is függ,mennyi a kiadásotok?


És ha a párodnak is megszűnik a munkahelye? Vagy (ne történjen meg, de) eltörik a lába és 3hónapig nem dolgozik,akkor mi lesz?


Én nem merném, de az is igaz,hogy már itt lenne az ideje a babázásnak,ahogy írod. :)

2013. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a helyzetben vagyunk, az én párom(37éves) 50 ezret keres, nekem már 2 hónapja nincs munkám, de ő már nagyon akarja és nem érdekli őt az anyagiak, mert hogy ugyse lesz jobb, de én nem merem igy bevállalni, valami munka KELL! Legalábbis nekem :D
2013. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Felfüggeszteném! Egy év alatt azért csak találsz munkát, és akkor sem lesztek még lekésve semmiről!
2013. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék egy keresetből.
2013. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Már ma elkezdenék munkát keresni.

A mi helyzetünk is olyan, hogy kizárólag a párom fizetése és a GYES nem lenne elég.


Még semmiről sem vagy lekésve: nagyon sokan vállalnak még 35 felett is babát.


Én 34 évesen szültem először, most 36 leszek a második babánál, és nem érzem elkésve a dolgokat, sőt.


Gondolj bele: ha rövid időn belül találnál munkát, akár 1-2 éven belül szülhetnél, az még nem is késő, és a nagyobb összegű ellátásokra is jogosult lennél.

2013. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet sokan megköveznek!!! Én bevàllalnàm!!!

Ugy is alakul valami!!! Nem akarsz te 11 gyereket a vilàgra hozni mint sok idiota aki szül ha kell ha nem csak 1 gyereket!

Mi most ugy vagyunk hogy a parom dolgozik en is most még!! Aprilisba lejar a szerzödésem! Tuti elküld a munkaltatom!! De hsemmi esetre se mondanék le a gyerekröl!! En most 12 hetes vagyok! Tudom nekem mas,mert mar megvan a gyerek! De és! Mi is jo nagy szarba leszünk de megoldjuk!!! Ugy nincs hogy sehogy sincs!!!

2013. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Nálatok tényleg más a helyzet, mert megvan a baba, és ráadásul az ellátással is tudsz játszani, még akár gyedet, tgyást is kaphatsz.

DE! Nem szabad úgy babát TERVEZNI, hogy majdcsak lesz valahogy... Az ilyenek szokták már hónap végén megkérdezni, hogy ugye előbb jön a családi stb....

2013. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak adok igazat!
2013. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
így nem vállalnám be. A kisgyerekes anyák után nem nagyon kapkodnak sajnos. ez a saját tapasztalatom. Kell egy hely, ahova vissza tudsz menni, biztonságot nyújt, mikor este lefekszel, hogy bármi történhet a pároddal, akkor te oda tudsz állni, és vinni a hátadon a családot, és nem azon eszed magad, hogy miből vegyél tápszert vagy pelenkát. A későbbiekről nem is beszélve, kis gyerek, kis gond, nagy gyerek ...
2013. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!