Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babaprojekt kezdete előtt...

Babaprojekt kezdete előtt mennyivel hagyjam abba a fog. Gátló tabletta szedését? 26 éves vagyok, nyáron szeretnénk elkezdeni.

Figyelt kérdés

Egy éve szedek (újra) fogamzás gátló tablettát. Június környékén viszont el szeretnénk kezdeni a babaprojektet. Most fog megjönni, s jövő héten kellene újra elkezdenem a következő adagot. Már ne kezdjem el?

Emellett folsav (amit több helyen is olvastam) és az egészséges életmód (sport, zöldség-gyümölcs bevitel) mellett ki, mit javasol még pluszban, hogy nagyobb esélyekkel induljunk?

Ugyanis a környezetemben hasonló korosztályúak esetében több sajnos a sikertelen próbálkozás, mint a sikeres. :(

Segítségeteket előre is köszönöm.


2013. febr. 19. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A következő adag gyógyszert már ne kezdd el szedni. A vitamin és helyes táplálkozás jó, 1-2 hónappal a projekt előtt menj el dokihoz, hogy vizsgáljon át. Rákszűrés, hormonvizsgálat, uh, vérkép. Ezek is sokat segítenek a sikeres próbálkozásokhoz.
2013. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Több helyen is olvasom a 3 hónapos "türelmi időszakot", de hallottam már arról is, hogy a tabi abbahagyása után egyből kell próbálkozni, mert nagyobb az esély....

Melyik az igaz?

2013. febr. 19. 10:26
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha juniusban akarjátok elkezdeni a próbálkozást akkor hagyd abba májusban.

Vagy hagyd abba most de védekezzetek más módon.Én januárban hagytam abba és terhes is lettem februárban.

2013. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most voltam rákszűrésen és 1 hónappal ezelőtt teljes laboron... Minden oké. :)
2013. febr. 19. 10:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Hagyd abba ne kezd el a következő adagot, azt mondják nem árt ha kiürül a szervezetből. Mellesleg, az is kérdés a ciklusod beáll-e újra rendesen. Sok sikert!
2013. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne kezd el a következő levelet. A vitaminok, sok zöldség-gyümölcs fontosak, de a teljes siker érdekében én már most elmennék nőgyógyászhoz és vérvizsgálatra, hogy ne érjen meglepetés, ha mégsem jön össze a baba, pedig mindent megtennénk.
2013. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De a babának nem lehet baja abból, hogy elvileg még nem ürült ki a szervezetemből a fog. gátló gyógyszer? Ha pl. egyből sikerülne a baba a gyógyszer abbahagyása után?
2013. febr. 19. 10:29
 8/16 A kérdező kommentje:
A folsavval mi a helyzet? Érdemes már a próbálkozás elején szedni? Terhesvitamint csak akkor szednék, hogyha kifejezetten szükséges. Inkább sok zöldség-gyümölcs -csel próbálkozom az elején, hátha..
2013. febr. 19. 10:31
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem amit kiváltottál azt még szedd be, ha nincs kiváltva akkor ne is váltsd már ki ilyen egyszerű. A türelmi idő meg hülyeség. Semmi baja nem lesz a babának ha akár jövőhónapban sikerül.Senki sem egyforma, nem ezen múlik. Élő példa én és nővérem. Abbahagyta a gyógyszert már legközelebb nem is jött meg neki, egy egészséges értelmes kisfia született semmi gond nem volt.. Én abbahagytam a gyógyszert 18 hónapja és azóta se sikerül teherbe esnem pedig minden kivizsgálás eredménye negatív..Minden rendben.Az orvosom szerint a stressz miatt nem jön össze. A nőgyógyász szerint nem a fogamzásgátló tabletta hanem az esemény utáni tabletták veszélyesek mert azokban akkora adag hormon van mint 1 évnyi sima tabiban, és a nő szervezetére hat. Szóval..szerintem amikor jónak érzed. Gond nem lesz belőle.. De ha nyugodtabb vagy akkor várd ki azt a három hónapot, a lényeg hogy te egészséges és kiegyensúlyozott légy mikor belevágtok. Sok sikert.
2013. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 19. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!