Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor kinek a nevére...

Most akkor kinek a nevére kerül a baba, és hogyan?

Figyelt kérdés

Én még első babám születése előtt vagyok, és most szembesültem vele, hogy a kórházba vinnem KELL egy házassági anyakönyvi kivonat másolatot, úgy kerül a férjem nevére a babánk.

Viszont sokszor olvasom, hogy vannak kismamák, akik papíron még házasok, de az új párjuktól várják a babát, viszont a törvény szerint a férjük nevére kerül a baba. Ők nyilván nem visznek magukkal házassági anyakönyvi kivonatot, mégis a férj nevére kerül a pici. Akkor hogy is van ez?

Ha én sem viszek, akkor is a férjem nevére írják, nem? Akkor miért kell plusz köröket futni??? (Budapesten élünk, és vidéken volt az esküvő)



2013. febr. 22. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A házasoknak is vinniük kell egy három hónapnál nem régebbi anyakönyvi kivonat másolatot,amiben a férj tulajdonképpen elvállalja az apaságot.Amennyiben nem házasok,úgy egy mindkettőjük által aláírt apasági nyilatkozatot kell a kórházba vinni.
2013. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt értem, és tudom! De ott az a sok kismama, aki nem akarja, hogy a férje nevére kerüljön, mert új párja van, és az új pár a gyerek apja, nyilván ő nem visz ilyen papírt. Mégis a férje nevére írják. Erre vonatkozik a kérdés.

Sőt! Olyat is hallottam, hogy volt aki már elvált, de visszaszámolták, és a fogantatás idején még házas volt, akkor is a (volt) férjre írták a gyereket.

2013. febr. 22. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek sem házassági anyakönyvi kivonata, sem apasági nyilatkozata nem volt, így az ő nevére (az anya nevére) került a baba.

Tehát akkor futsz igazán plusz köröket, ha nincs nálad semmi dokumentum.

2013. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De amúgy nem értelek. Ha van házassági anyakönyvi kivonatod, akkor vidd magaddal, és kész. (nekem nem kértek 300 napnál korábbi igazolást, 6 éve voltunk házasok, azt vittem, amit akkor kaptunk, és elfogadták, ja és más városban szültem mint ahol az esküvő volt, ez sem lényeg)


Vagy nem a férjed a baba apja? S ez a gond?


Törvényileg a férj nevére kerül, és ha te nem viszel magaddal igazolást a kórházba, akkor is a férj nevére kerül. Mert utána tudnak nézni. Max. csak szerzel magatoknak pár kellemetlen hónapot, amíg az ügyintézés tart, míg a babát így-úgy-amúgy anyakönyvezik...

2013. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálam nincs semmi gond, a férjemé a baba, nagyon várjuk, tervezett volt, szóval nem ezért kérdeztem. Én viszem a papírt.

Csak kíváncsi voltam, hogy az anyakönyvezés hogyan működik kis hazánkban, hogy aki szeretné, hogy a férje nevére kerüljön, annak vinnie kell papírt, aki meg nem, az nem visz, mégis a férje nevére kerül.

2013. febr. 22. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vittem a másolatot a kórházba, de nem kérték. Csak be kellett diktálnom az adatokat. Hol volt, mikor, a férjem neve, a gyermek vezetékneve, amit házasságkötéskor bejegyeztek. Ha jól emlékszem akkor kellett bemutatni, amikor bementünk az önkormányzathoz a baba anyakönyvi kivonatáért, de ebben nem vagyok biztos.

Egyébként értem a kérdésedet. Ha hivatalból utána néznek mindenképpen, akkor miért kell beszerezni a másolatot?

2013. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy Te megértetted a kérdésem.
2013. febr. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!