Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apaságival kapcsolatban mi az...

Apaságival kapcsolatban mi az ügymenet? Kicsit problémás a helyzet: papíron még férjnel voltam mikor fogant a baba, de az új párom az apuka, szeretnénk ha az ő nevére kerülne.

Figyelt kérdés
Mi van ha szülésig nincs új házassági anyakönyvi kivonat, akkor hogy zajlik a dolog?
2013. jan. 20. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel nem telt el pontosan nem tudom hány hónap a fogantatás és a válás között így automatikusan a volt férjed nevére kerül a gyerek szüléskor. Majd utána kérvényezni kell, hogy mondjon le róla és az apa nevére kerülhet.
2013. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, nálunk is ez lett volna, mivel a volt férjem még rá is tett egy lapáttal januárra voltam kiírva augusztusban lett volna a tárgyalás, de nem jött el, utána novemberben végre bírói felszólításra megjelent, de közölte Ő aztán nem ír alá semmit majd marad a nevén a gyerek, na már csak ez kellett volna DNS meg mindenféle....így mi decemberben összeházasodtunk. Ezért probléma nélkül a valódi apuka nevére anyakönyvezték a gyereket. Szerintem sokkal jobban jártok, ha összeházasodtok. Utána akár évekig is tarthat mire átírják a nevét.
2013. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez így van,a vállás utá 300 napnak kell eltelnie a Születéséig akkor már nem az ö nevére kerül de ha nem telik el akkor igen,én is ebben a cipőben voltam,de meghaladtuk vagy 20 nappal szerencsénkre,és nem kell uj házassági anyakönyvi kivonat,elég egy sima apasági nyilatkozat,nálunk a jegyzö csinálta,kb.20 perc volt az egész!!! Ezt kell vinni a korházba is. Sajnos elég sz.... törvény,olyan hihetetlen...
2013. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha a szülés a válás után 180 napon belül történik akkor a volt férj nevére kerül a baba . Egy módja van ezt kivédeni , ha a válás után ti összeházasodtok .
2013. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

májusban váltam , júniusban összeházasodtunk és rá 2 hétre szültem .

2013. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket már nagyjából tudtam. A kérdés most, hogy ha nincs házasság a szülésig, volt férjem nevére kerül, akkor UTÁNA mi a teendő, ügymenet? Hol mikor mit kell beadni?
2013. jan. 25. 12:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Az anykönyvvezetőhöz kell fordulni, és ő elmondja, hogy onnan hogyan tovább
2013. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De azanyakönyvezetővel csak a kórházban talizok szülés után. Honnan tudhatom meg már most h mi hogy lenne, HA nem lesz esküvő?
2013. jan. 27. 19:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvvezetőnek is van telefonszáma, és munkaidőben fel tudod hívni
2013. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szülés után a volt férjed nevére kerül a gyerek. Utána az ex lemond róla, az apuka pedig a nevére veszi. Ha nem mond le róla önként, akkor dns vizsgálat, és utána. Eltart egy ideig, és azt hiszem fizetni is kell illetéket, de ez nem tuti.
2013. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!