Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban miért ennyire...

A mai világban miért ennyire átlagos és elfogadott dolog az abortusz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 20:29
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyáltalán nem átlagos és elfogadott.
2013. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%
Max. csak törvényileg szabályozott, és engedélyezett, de hogy átlagos dolog lenne, azt nem mondanám.
2013. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Statisztikák szerint 5 percenként van egy terhesség megszakítás.
2013. febr. 22. 20:36
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szidnám a mai világot, szerintem a régi időkben is az lett volna, ha a rendelkezésükre állt volna a mai tudás.

Meg is próbálkoztak mindenfélével, az angyalcsinálóknak volt munkájuk.


Egyszer egy csecsemőgyilkosság miatt interjút készítettek a faluban ahol történt (újszülöttet dobtak ki), az újságíró kérdésére, hogy mostanában gyakrabban történik ilyen, egy idős néni legyintett: régen is fordított ki pici csontvázat az eke.


Szerintem sem tökéletes most a világ és az emberek hozzáállása egyes dolgokhoz, de nem hiszem, hogy rosszabbak lennénk, mint évtizedekkel vagy évszázadokkal korábban.

2013. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rögtön az jutott eszembe, mint valamelyik előttem válaszolónak, aki az idős néni szavait idézte. Öreganyám mesélte, Isten nyugosztalja tavaly halt meg 85 éves korában, hogy apukám is csak véletlenül lett, mert a két nagyobb lány után ő már nem akart gyereket, és vagy ötöt "elcsinált" az ő szavaival élve, apát is el akarta, de nem sikerült.

Szóval csak azért gondoljuk, hogy ma több abortusz van, mert jobb a tömegkommunikáció, mint régen. Ráadásul ma a szociális háló is erősebb, 100 éve, ha egy asszony nem akarta, hogy tudják, hogy terhes, akkor egy jó darabig nem derült ki. Szóval egy koraterhességet simán el lehetett "tüntetni".

2013. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Miért mi volt a dolguk az "angyalcsinálóknak"?
2013. febr. 22. 20:45
 7/60 anonim ***** válasza:
100%

5: Pontosan!

Egyszerűen csak jobb a kommunikáció manapság.

Régen sem voltak szentek az emberek.

[link]


"Voltak olyan görög filozófusok, például Platón és Arisztotelész, akik másképp gondolkodtak az emberi életről. Platón bizonyos esetekben megengedhetőnek tartotta még a megszületett csecsemő megölését is; ez a gondolkodás általános volt a spártai teljesjogú polgárok körében is (lásd Taigetosz (apothetai))."


"Az ókorban az abortusz nem volt általános, a gyermekgyilkosságot viszont annál szélesebb körben gyakorolták. Mindez azért volt így, mert az abortusz életveszélyes beavatkozásnak számított a nő számára is. Az abortuszra kétféle módszert ismertek: 1. mérgeket kapott a nő; 2. a nő hasára próbáltak fizikai eszközökkel hatni. Mindkét módszer gyakran a nő számára is súlyos sérüléseket vagy halált okozott."



Ehhez képest - nem mintha nagy támogatója lennék az abortusznak, én a becsúszottamat megtartottam - egy kábításban végzett abortusz az első hetekben egyenesen sétagaloppnak tűnik.


4. vagyok

2013. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
2013. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Édes istenem:(
2013. febr. 22. 20:57
 10/60 anonim ***** válasza:
63%

Csak tudjátok régen nem volt tabletta, nem volt óvszer, nem volt Pharmatex, spirál, elkötés meg kutyaf.sza.


Az a nagy büdös probléma, hogy Magyarországon mostanság 100 ezer szülésre 60 ezer abortusz jut.

És ezeknek igen csak nagy részét meg lehetne előzni, ha az emberek nem csak b.sznának, mint az állatok, hanem gondolkodnának is néha.


Szerintem elég durva, hogy az emberek sorban kapartatják el a gyerekeiket, mert "nem jókor jött", aztán két év múlva, mintha mi sem történt volna, csinálnak egyet, mert akkor már "jó az időpont".


Igen, én sem szültem volna meg, ha teherbe esek mondjuk 16 évesen. De éppen ezért védekeztem normálisan.

Persze nincs 100%-os módszer, de nekem ne mondja már senki, hogy az a 60 ezer abortusz mind gumi, spirál meg tabi mellett "csúszik be".


Komolyan mondom, felfordul a gyomrom, mikor arra gondolok, hogy vki ész nélkül szexel, aztán meg sorban veteti el a gyerekeket.

2013. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!