Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így a párjával?...

Más is volt így a párjával? Meg tudtátok oldani vagy szétmentetek? Én egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés

Párom az utóbbi időben egyre többet nyaggat, hogy fogjunk bele a családalapításba. Amikor megismertem (6 éve) mindketten úgy gondoltuk, hogy nem akarunk gyereket, egyáltalán, soha. Nem is fért volna bele az életvitelünkbe. És lehet, hogy ronda dolog ilyet mondani, de ez az igazság: túl önző vagyok egy gyerekhez. Nekem fontosabb hogy magammal tudjak foglalkozni, hogy eljárjak a barátokkal, utazgassak, költekezzek stb. Semmi anyai érzés nincs bennem. Legutóbb egy napig nálunk volt a húgom 2éves kislánya és eleinte még szórakoztatott, de a nap felénél már nagyon fárasztott és azt kívántam, hogy vigyék már el én meg hagy csináljak valamit, ami szórakoztat.

Eddig nagyon jól megvoltunk a párommal, sosem vitatkoztunk, mostanában viszont mindig veszekedéssel zárul a gyerek téma. Múlt hónapban arra kért, hagyjam abba a gyógyszer szedését és meglátjuk mi lesz. Én ezt nem akarom. Ő nem tudja, de nekem már korábban volt 4 abortuszom. Az egyik baba még a kapcsolatunk elején tőle lett volna. Az elsőt kivéve egyiknél sem fordult meg a fejemben, hogy jó döntés lenne megtartani, egyszerűen nyűgnek, tehernek érzem.

Én sosem kaptam semmit a szüleimtől, szeretet a legkevésbé. Én nem akarom egy gyereknek azt, amin én átmentem. Pedig én sem lennék jobb, mint anyám.

Páromat viszont nem szeretném elveszíteni, ő az egyetlen ember a világon, akit szeretek, aki iránt bármilyen kötődést érzek.

(Én 31 éves nő, ő 38éves férfi)


2013. febr. 14. 18:35
1 2 3
 1/24 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem akarsz gyereket akkor ne erőltesd, viszont akkor a kapcsolatot se. Ez nem egy olyan dolog ahol létezik kompromisszum. Ha ő akar, te meg nem, akkor nem lesztek együtt boldogok akkor sem, ha együtt maradtok.
2013. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, általában fordítva szokott lenni. Gyereket nem lehet senkire ráerőszakolni, viszont megfosztani sem az apaság (anyaság) örömeitől.


Nem voltam ilyen helyzetben, de ilyen felállással én nem sok jövőt jósolok nektek.

2013. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
elmondtad neki mindazt amit itt leírtál? hogy mit érzel és miért érzed ezt?
2013. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%

hát ennek jó vége nem lesz. ha belegondolsz,de ez biztos te is tudod, két út van,4 végkifejlettel:

1. nem mész bele a gyerekvállalásba:

A) szétmentek,mert a párod apává szeretne válni

B) melletted marad,mert szeret,de szenvedni fog egész életetekben


2. belemész a gyerekvállalásba:

A) megváltozik a gondolkodásmódod,amint meglátod a gyermekedet,és az alapján a rossz minta alapján SOHA nem fogsz haladni,mint amit anyukádtól látnád, tehát csodálatos anya leszel

B) soha nem változik meg a hozzáállásod és nem fogod szeretni a gyermeket,kicsapongó,nemtörődöm anya leszel (de ezt kétlem amúgy,még ha nem is ismerlek!)


szerintem ezek között kell mérlegelned,nem lesz egyszerű,sok sikert hozzá!

2013. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Meg kéne vele beszélni, hogy akkor is kitart melletted, ha továbbra sem akarsz gyereket. Hagyd, hogy ő döntsön a kettőtök kapcsolatában, ha te hajthatatlan vagy a gyerek kérdésben.
2013. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen, elmondtam. Mindig azzal jön, hogy én más lennék mint az anyám, mert más dolgokban is különbözünk. Egy időben pszichológust is javasolt, hogy segítsen feldolgozni a gyerekkori sérelmeket, de otthagytam a második alkalom után.

Egyszer próbáltam úgy hozzáállni, hogy lesz, ami lesz, próbálkozzunk. A gyógyszert is abbahagytam akkor, de folyamatosan rettegtem, hogy mi van ha tényleg teherbe esek. Minden porcikám tiltakozott. Következő hónaptól megint gyógyszert szedtem. Imádom őt, de nem áldoznék be egy gyereket ezért.

2013. febr. 14. 18:46
 7/24 anonim ***** válasza:
Monjad el neki őszintén, hogy Te továbbra sem szeretnél gyereket. Ha ezt nem tudja elfogadni, akkor inkább hagyd elmenni, találjon valakit, akitől lehet gyereke. Ne legyél önző, mert ha ígérgetéssel, tereléssel magad mellett tartod, meg fog utálni.
2013. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem ígérgetek neki, sosem áltattam. Mint írtam, egyszer mondtam neki, hogy adok esélyt a dolognak, de akkor meg is próbáltam.

Amikor egyre sűrűbben vetődött fel a gyerek téma, mondtam neki, hogy folytassuk külön és akkor lesz esélye apává válni, de azt mondta, hogy csak engem szeretne társának egész életében. Épp ezért félek. Imádjuk egymást, de valamelyikünk szenvedni fog, és attól a másik is.

2013. febr. 14. 18:49
 9/24 frászkarikaborsó ***** válasza:

Szerintem nem fogja fel hogy ez nem vitatéma. Ne hagyd vitatkozni, érvelni.. mondd meg neki hogy nem vagy meggyőzhető semmiféleképpen, és ismételgesd neki ezt addig, amíg meg nem érti hogy semmiféle győzködéssel nem fog téged rávenni a gyerekvállalásra, mert nem észérvek tartanak vissza, hanem egyszerűen csak nem akarod és kész.


Ha sikerül felfognia akkor majd eldönti hogy veled akar-e maradni így vagy sem, és ha nem akar, akkor jobb ha nem erőlteted.. mindkettőtöknek így lesz a legjobb.


persze az is lehet hogy nem fog téged elhagyni mert reménykedik hogy meggondolod majd magad. Mindenképp szar ügy :(

2013. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Pedig lehet, hogy mégis tovább kéne járnod, hátha megváltozna és nem úgy éreznéd, hogy miatta kéne gyereket vállalni. Nem ismerlek, de szerintem pont attól lennél más, mert Te nem azt kaptad otthonról, amit minden gyereknek meg kéne kapnia.

2013. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!