Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kerülhetek állami gondozá...

Hogy kerülhetek állami gondozásba minél hamarabb?

Figyelt kérdés
Kis koromban már voltam de, sajnos anyám elintézte hogy hazakerüljek. Az a probléma hogy nem soká betöltöm a 18-at, de, tanulok és anyám háza nem alkalmas arra hogy gond nélkül tanulhassak, vagy bármi mást csináljak. Hozzáteszem nem csak ez a probléma, mielőtt valaki azt válaszolja hogy "te naív bolond ez nem elég ahhoz hogy kiemeljenek a családból"
2013. febr. 24. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
kollégium?
2013. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a Gyámügyi osztályra és őszintén mondd el a helyzeted az illetékesnek. Ha van valódi ok az intézeti elhelyezésre, akkor megteszik.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, remélem helyre jön minden körülötted. Minden jót! :)

2013. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Közel a 18-hoz erre már nem sok esélyed van szerintem.És ez az indok tényleg elég kevés.

Ha el akarsz menni otthonról,akkor kollégium, nagyszülők,rokonok?

2013. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
diákmunka aztán lépj le
2013. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

DE! Önként is elhagyhatod a házat! A fiatalkorú is kérheti hogy helyezzék állami, vagy átmeneti gondoskodás alá.

Gyámhivatal, vagy Családsegítő Kp.!!!!

2013. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sokára betöltöd a 18-at, akkor nincs erre esélyed. Ennyi idősen viszont elmehetsz dolgozni, félreteszel egy kis pénzt és utána vagy másik városba mész főiskolára, vagy ha nem akarsz, akkor elmész teljes munkaidőben dolgozni és kiveszel egy albérletet.


Ha addig is szeretnél elköltözni, akkor én is a rokonokat javasolnám. Nagyszülő, nagynéni, keresztszülő? Ilyen lehetőségeid vannak?


Egyébként nem tudom, hogy mennyi idősen és mennyi ideig voltál állami gondozásban, illetve milyen formában, mert az sem mindegy. Lehet nem emlékszel annyira, de az állami gondozott gyerekek élete sem fenékig tejfel.:( Nem véletlenül ez a leges legutolsó dolog, amit javasolnak a gyerek érdekében. Tanulj sokat (ha otthon nem tudsz, akkor esetleg könyvtárban) és ezzel megalapozhatod a jövődet! Én sok sikert kívánok neked hozzá!:)

2013. febr. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2013. febr. 25. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!