Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálják sokan ezt?

Miért csinálják sokan ezt?

Figyelt kérdés

Sok szülőnél vettem észre, hogy a gyereket csecsemőkorától mindenhova hordják, fejlesztik. Babaúszás, babajelbeszéd, külön angol, torna, zeneovi, judo, foci stb, stb.

De arra nem veszik a fáradtságot, hogy az alapvető dolgokat megtanítsák a gyereknek, vagy megneveljék.

5-8 éves korban még lazán törlik a popsijukat, nem tudnak öltözködni, nem tudnak viselkedni, nem tudnak kezet mosni, fogat mosni, fésülködni, orrot fújni, evőeszközzel enni.

Felháborodnak azon, ha a gyerekükkel szemben elvárások vannak az oviban (a fentebb említett dolgok), és azt várnák, hogy olyan szinten lássák el a őket, mintha bölcsiben lennének. Épp, hogy csak ne pelenkázzanak az óvónők.


A gyerekeik sokszor kezelhetetlenek, és alapvető higiéniai dolgokat sem képesek maguk körül elvégezni. Aztán mikor ezt felhozzák az oviban, a szülők teljesen kiakadnak, és azzal védekeznek, hogy de Pistike/Julcsika mennyire okos, mert tud számolni, 1000 verset ismer, és ügyesen tornázik, és azt hiszik, hogy az óvónő csak pikkel a gyerekre.


Miért kell 4-5-6 éves gyerekeket csecsemőként kezelni?


(nekem 2 ovis korú gyerekem van, és gond nélkül elvégzik maguk körül a leírtakat, sok hasonló ennyi idős gyerekkel egyetemben, de mindig belefutok alapvető dolgok miatt háborgó anyukákba)


2013. febr. 26. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Azért csinálják, mert buták, és nem reális a világképük és az értékrendszerük.

Az a jó, amikor az ilyen szülő kioktatja a másikat, és nem lehet leállítani, csak mondja-mondja az igazát.

Én annyit szoktam reagálni, hogy majd az élet eldönti, melyikünk gyerekéből lesz életrevaló, kiegyensúlyozott felnőtt.

Többet nem kell ezzel foglalkozni.

2013. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Emberek.

Gyerek támad szülőre, szülő támad gyerekre, ember támad emberre.


Miért csinálják?

2013. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt egyáltalán nem tapasztalom. (de lehet csak jó közegben vagyok) Én is hordom őket több helyre kicsi koruk óta, de emellett megtanítottam nekik azokat is amiket írsz. Azt látom azokon a gyerekeken is akikkel találkozunk, hogy ők is önállóak.
2013. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem foglalkoznék vele én sem :) Csak mostanában sok a fenéktörlős kérdés itt is, hogy felháborító, hogy az óvónéni nem azzal tölti az idejét, hogy az 5 éves gyerekeket wécézteti.

Mikor tegnap megmondtam valakinek, hogy ez nálunk már kiscsoportban elvárás volt, még meg is hazudtolt.

Pedig az volt, és a gyerekek 90 százalékánál ez gond nélkül ment is.

2013. febr. 26. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt szeretnek, hogy a gyerekük különleges legyen, kitunjon a tobbi közül. A normalis viselkedés pedig nem különleges.Azzal nem lehe icsekedni, hogy Pistike ki tudja ám torolni a feneket es ki tudja fújni az orrát....
2013. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem sógornőm ilyen. Mintha szégyellné, ha valamit nem tud a gyerek. Pl. 5 éves, de éjszakára még pelenkát kap, a balesetek kivédése miatt. És nem ő mondta el magától, hanem megláttam a 7es pelenkát náluk és kérdeztem mire kell. Akkor mondta. De egyébként meg okos a gyerek, de túl van fejlesztve. 5 évesen feltámadásról beszél, meg kitéve betéve mondja a Bibliát, de ha meg kérded mit evett ebédre, csak néz. ááááá Sajnálom szegényt. De nem tehetek semmoit, mert így is én vagyok a szemét, hogy nevelni merem, hogy köszönjön, meg ilyesmi. Ez egy ilyen világ. Mutatni kell kifelé. Ja meg szerintem unatkoznak otthon, így meg elmegy a nap hamarabb.
2013. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt tudni, hogy a gyerekek többségének kiscsoportban még azért is jelent gondot a tisztálkodás kakilás után, mert nem elég hosszúak a végtagjaik. A lányom kb. ötéves korára tudta megtörölni magát tisztára, addig mindig ellenőrizni kellett (de megpróbálta, ez kétségtelen). A fiam most 4 éves, és még neki sem megy maradéktalanul, pedig ő is próbálja.
2013. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem csinálják ezt sokan. Ez a ritkaság, a kivétel, amit Te leírsz. Te is azt írod, hogy a gyerekek 90%-a megoldja a popsitörlést.
2013. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert sokan csak a látszat miatt vállalnak gyereket. Már az első hetektől kezdve nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezért mindenhová hordják szerencsétlen kisbabát, jellemzően baba-mama programnak csúfolt unatkozó anyukák bandázó és szórakozó helyére. (ringató, babaúszás stb)

Minél korábban beiratják a gyereküket bölcsibe is, és folyamatosan azt várják el, hogy az adott intézmény nevelje a gyereküket, mert ők ilyesmire nem érnek rá.

2013. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

;)


[link]


Tökéletesen ecseteli a dolgokat! A tekintélyelvű nevelés meg tuti bukta.

2013. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!