Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan azt mondják, hogy a...

Sokan azt mondják, hogy a császármetszés nagyon rossz! Ez tényleg igy van? Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Sajnos veszélyeztetett terhes vagyok és engem megkell majd császározni! Hogy érzéstelenitenek el? NAgyon fáj utána?
2008. jún. 5. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Már kétféle van , abab fekvésétől függ. Bikinivonalas, és ritkábban keresztbe, de csak ha indokolt. Nem érzel közbe semmit. Utána fáj, de túléled, nem olyan vészes. Ne félj tőle, csak legyen minden rendben. Kb annyira fáj mint egy vakbélműtét-az is egy hét alatt gyógyul.azthiszem gerincbe kapsz érzéstelenítőt.
2008. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs a baba fekvésétől akartam írni.
2008. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos volt vakbél műtétem és úgy hoztak vissza a halálból! Műtét után meg begyulladt a sebem,vissza kellett mennem a kórházba! A vakbél műtét Marcaliban volt és lehet,hogy szülni is itt fogok!
2008. jún. 5. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor bocs, rossz példát hoztam,mert egy normálisan zajló vakbélműtétre gondoltam, de ne aggódj,most nem az fog műteni aki akkor,hiszen az más orvos. Nagyon drukkolok értetek!!
2008. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem ez az első terhességem! Egy kicsit félek is! De remélem mindenrendben lesz! Szeptember elejére vagyok kiirva!
2008. jún. 5. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vészes!!!Gerincbe kapsz érzéstelenítőt, amit egyáltalán nem érzel, mert elötte kapsz érzéstelenítőt és bekenik a hátadat lidokainnal, ami mégjobban zsibbaszt.Majd pár perc múlva nem érzed kb az alsó bordádtól lefelé semmit. aztán kb 20-30 perc míg kiveszik a babát.Utánna nem lesz olyan jó, hidegrázás és zsibbadás.A lényeg, hogy ne hagyd el magad!!Nagyon fog fájni az első felülés és az első lépés, de csak arra tudtam gondolni, hogy vár a kisbabám.Sajnos én nem láttam őt még 12 órán keresztül, mert sok szülés volt aznap és nem volt hely.Igyál minél több folyadékot és állj fel és sétálj.De pár nap múlva enyhűl a fájdalom.Ne izgúlj minden fájdalmat megér!És a császárosok 5 napig vannak a kórházban, nem 3 , mint a sima szülésnél.Kitartás és vigyázz a pocaklakódra és magadra!:)
2008. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 12óráig fel sem kellhetsz és nem is szabad mozogni sem./hét a gyógyulás de lehet hónapokig fáj még a seb,a többit jól írták az előttem szólók.gerinc érzéstelenítés és több napig vagy bennt.De sztem se erre gondolj hanem,hogy hamar rendbejössz és a babáddal lehetsz:)Sok sikert hozzá!
2008. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket! Remélem,hogy minden rendben lesz nálam!
2008. jún. 6. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint minden műtét ez is kockázattal jár! Nekem 4 éve így született a kislányom. Én kértem a Dokit, hogy ha bármi gond van azonnal vágjon, nehogy valami baja legyen a kicsinek. Így is volt. Megéreztem, mert ha nincs a császár Nóri most nem lenne...

Szóval, ne félj tőle! A műtétet nem érzed Ahogy megy ki az érzéstelenítő, az nem egy leányálom. Hidegrázásod lesz és megfordulni is fájdalmas. De ha nem hagyod el magad, nagyon hamar rendbejössz! Amit még javaslok, a gyermekágyat nagyon vedd komolyan!!! Pihend meg a 6 hetet! Mégis csak egy műtét.

Én most várom a 2. gyerkőcöt, remélem Ő is császárral fog születni!

Vigyázz magadra és bátorság! Minden rendben lesz!

2008. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Én is sok sikert kivánok neked a második babádhoz! Az a lényeg,hogy minden rendben legyen a pici babával!
2008. jún. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!