Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok a magyar nevek,...

Mik azok a magyar nevek, amiket sose adnál a gyerekednek? Miért?

Figyelt kérdés
fiú és lánynevek is

2013. febr. 27. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azokat a neveket nem adnám a gyermekemnek, amikhez negatív élmények fűződnek.
2013. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan, mit rtesz magyar nevek alatt. Például a bibliai nevek (Eszter, János, Judit) magyar neveknek számítanak?


De ha magyar neveknél tartunk, semmiképp nem adnám ezt: Kötöny. Jelentése: lóra termett fenék :))) Nem vicc!

2013. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
magyar eredetűre gondoltam, mint a Kötöny :D
2013. febr. 27. 13:15
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Vajk,Töhötöm,Gyöngyi,Gyöngyvér
2013. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Még egy eszembe jutott: egy Kolost mindig úgy szokott szólongatni a játszón az anyukája, hogy Koloska. Első hallásra poloskának hangzott, eléggé lemerevedtem tőle. Amúgy nem adnék túl fura, magyarkodó nevet. Csenge, Attila, Kinga, Tünde, Árpi, Botond, Villő, Anikó, Gyöngyi, Virág, Ákos tökletesen eléggé magyar nekem. És a legszebb: Réka.

m.

2013. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Na ez de jó mert nekem meg pont a Kolos az egyik kedvenc nevem, sosem szólítanám Koloskának egyébként...vagy Koli vagy Koló vagy Kolos de semmiképp sem Koloska.


Nekem azok nem tetszenek már amiket így hirtelen most felkaptak és egy pár éve lett nagyon gyakori Zalán Zétény Hunor Nimród Bendegúz Csenge Boglárka.

Szóval ezeket a gyakoriságuk miatt nem adnám de ezt a Töhötöm Örs, Kond Kerecsen stb. vonalat se mert ez meg már annyira távol áll szerintem becézhetetlenek is.

2013. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Örs, Bulcsú, Vajk, Hunor, Csenge, Kincső, Emőke, hirtelen ennyi és azért mert abszolút nem tetszenek. Ja és még a Koppány, ez sem tetszik, de ha tetszene sem adnám, mert unokaöcsémet így hívják.
2013. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nem tetszenek a túl beszédes nevek: Farkas, Alma, Bátor, Hajnal, Táltos, ...

Nem szeretem a -ka, -ke végződésű neveket sem: Bíborka, Boróka, Hajnalka, ...


Gyermekeim magyar neveket kaptak, de aránylag könnyű volt választani, mert sok gyönyörű magyar név van.

2013. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Jujj, előkeresem mik voltak azok a magyar nevek, amiktől lesápadt az anyósom, mikor soroltuk, "mit adnánk a gyereknek", utána nem kérdezgették mi lesz a kicsi neve...


Csegő; Csenger; Gibárt...:) jah ezek fiú nevek.

2013. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet adnék csak, amiről mindenki tudja, hogy ez egy név, nem valami más, és amit meg lehet elsőre érteni, nem kell mindenkinek mindig megmagyarázni meg túlartikulálni, meg amitől a beszélgetőpartner nem érzi magát kellemetlenül, próbálván leplezni a döbbenetét.
2013. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!