Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor diagnosztizálható...

Mikor diagnosztizálható leghamarabb az ADHD és az autizmus?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 17 hónapos kisfiam, elég neurotikus személyiség. Akaratos és hisztis amellett, hogy nagyon imádni való. Szerintem ez az akaratosság életkori sajátosság, de a családom többi tagja szerint ez nem normális dolog, szerintük neurológiára kéne vinnem...

Nem akarom a homokba dugni a fejem, és nem az a típus vagyok, akinek semmi rosszat nem lehet a gyerekére mondani, de azt túlzásnak érzem, hogy "idegbetegnek" tartja a nővérem például.

Most pedig már azt lesem, hogy milyen "abnormális" tüneteket produkál azon kívül, hogy nagyon aktív és akaratos. Nos tehát ha most bejelentkezünk a neurológiára, már tudnak bármi érdemlegeset mondani? Kiderülhet ha baj van?

Előre is köszi a segítséget!


2013. márc. 3. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi fejlődésneurológiára jártunk, de a lányom mozgása miatt. Egy nagyon picit le volt maradva. Aztán 13-14 hónapos korában észrevettük, hogy értelmileg sincs azon a szinten, mint a kortársai. Én már autizmust is beleláttam a dologba. Sajnos a neurológus nem tudott ilyesmit diagnosztizálni, mert csak a mozgásával összefüggésben lévő dolgokkal foglalkozik. Na szóval az én lányom is rettentő akaratos, hisztis. Ez életkori sajátosság. Emiatt felesleges dokihoz vinni szerintem. De ha téged ez megnyugtat, akkor inkább psichológushoz vagy gyógypedagógushoz vidd. Ők többet tudnak majd mondani! Az autizmust elvileg nem diagnosztizálják 3, de inkább 5 éves kor alatt, viszont a vadaskertben Pesten a gyanút meg szokták már jelölni ilyenkor.
2013. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vadaskert vidd el oda, mi minden létezőt megjártunk, mindenféle neurológus, és egyéb ,,szakemberek" de nem tudtak diagnosztizálni, Vadaskert egyszerre diagnosztizált,pedig még szakértői bizottságnál is jártunk!
2013. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet, nálunk bölcsibe járt már 18 hónaposan. A bölcsibe földhöz vágta magát, a fejét a falba verte. Elküldött az egyik gondozónő neurológushoz. Mivel a családban volt már nálunk hasonló viselkedés ennyi idős korban, ezért akkor nem mentünk el- ma két éves a kisfiam és már a bölcsibe is dícsérik, hogy milyen kiegyensúlyozott, vidám kisgyerek:) Az a baj, hogyha ok nélkül aggasztanak egy bélyeget egy gyerekre, később nehéz megszabadulni a bélyegtől... Viszont ha meg tényleg gond van, akkor meg mninél előbb el kell kezdeni a fejlesztést. Én úgy éreztem akkor, hogy a kisfiamnál ez életkori sajátosság volt, és jól éreztem. Ő hamarabb lett túl az óminózus 1. dackorszakon. Az a kérdés, hogy Te mit érzel? Tényleg gond van a gyerekkel szerinted? Az anyai megérzést nem lehet becsapni.
2013. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- az a baj, hogy sok "szakember" támad a környezetünkben, akik leszólják a gyerekeinket, ezért vagy azért. Ha más tünet nincs, ne aggódj. Az én kisfiamra azt mondta egy évesen a sógornőm- mert nem integetett akkor vissza - hogy autista... És még a gyerekorvosunknak is elmondta, aki elmagyarázta neki, hogy miért állít képtelenséget.
2013. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Utolsó válaszoló, örülök, hogy "csak" életkori sajátosság volt a problémátok.

Én úgy érzem, hogy az én fiamnak sincs idegrendszeri problémája, de elviszem akkor a neurológiára. Remélem "feleslegesen" :)

2013. márc. 4. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!