Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 18 éves kor felett derül...

Ha 18 éves kor felett derül ki az autizmus (asperger), akkor jár családi pótlék vagy bármi?

Figyelt kérdés

Elnézést, egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz és tanácstalan vagyok.


Ezt olvastam

Jogosult:

a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha utána tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak.


Mivel nem derült a ki a dolog, így nem is folyósítottak 18 éves kor előtt semmit.


2011. szept. 14. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Illetékes hivataltól kell megkérdezni, mennyi juttatás jár ebben az esetben ill. visszamenőleg mi igényelhető. Az orvos nem adott semmi tájékoztatást? Akkor esetleg ők?

[link]

2011. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eszembe sem jutott megkérdezni, egyébként várólistán vagyok, hogy egy másik helyről beszerezzem a szükséges papírt, legkésőbb ott megtudom, de jó lenne előre tájékozódni ezekről.

2011. szept. 14. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel az OEP-et, az a legegyszerűbb


[link]


Kattints rá arra az aláhúzott sorra, ahova területileg tartoztok, majd hívd fel a megadott telefonszámot.

2011. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült választ kapnod a kérdésedre? Kihez fordultál végül és mit mondtak?

Nálam is 18 éves korom után derült ki, gondoltunk is rá, hogy tegyünk lépéseket, de aztán ez valahogy elmaradt.

Elég zavaró, mert ha előbb sikerül diagnosztizálni akkor talán nem kellett volna annyit szenvednem az iskolában sem.

2011. okt. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyelőre a rokkant járadékot kapom, ez havi 33.330. Annyi derült ki, hogy nem az a lényeg, hogy van-e papírom 18 éves korom előttről, hanem hogy a betegségem létezett-e akkor és ezt igazolnom kell. Be kell szereznem papírokat, lesz még egy kör vizsgálatom.


Ha van eredmény, megírom! :)

2011. okt. 30. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendben, köszönöm!

Nem tudom én hogyan fogom igazolni, hogy már régen is aspergerem volt, mert itt vidéken senkit sem érdekelt, múltkor kértem a papírjaimat, de kiderült, szinte semmiféle vizsgálatot nem végeztek el rajtam kiskoromban (sokszor még a kötelezőeket sem).

Persze most már ezen gondolom kár fennakadni. :)

2011. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia, nagyon érdekelne hogy nálad hogy állapították meg az Asperger-szindrómát? pszichiáter? és hogy diagnosztizálták, töltöttek ki teszteket? te kérted, vagy ők ajánlották? remélem írsz
2011. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!