Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megállapítható, hogy a születé...

Megállapítható, hogy a születési rendellenességek (et), fogyatékosságot kitől "örökölte" a gyermek? Pl autizmus;

Figyelt kérdés
olyanra gondolok,hogy pl a nemiséget a spermiumok határozzák meg.De mi a helyzet pl a Don-kórral,autizmus és a többi betegséggel?
2011. nov. 14. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
meg lehet ez is genetikai vizsgálat
2011. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tudják már, mely kromoszóma hibája a betegség, és állja az illető ennek a vizsgálatnak a költségét (amit szerintem Mo.-n nem végeznek), akkor biztosan.

Ez csak elméleti kérdés? Mert ha beteg is lenne a gyermekem, eszembe nem jutna ennek utánajárni. Ketten csináltuk, kettőnkből lett a gyermek, az én gyermekem is, ahogyan az apjáé.

2011. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az autizmus nem genetikai betegség!Az nincs benne agyerkőcben mikro megszületik, valami alapján kialakul, 2-3 éves kor között!

Sok betegség pedig a szülés közbeni oxigénhiány miatt alakul ki, ami megint nme örökölt!

A down-t meg az ilyen "durva" genetikai betegséget szűrik a várandósság alatt!


De én sem járnékutána, mert teljesen felesleges, hogy kitől kapta...Ez van és kész!

2011. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
teljes mértékben elméleti a kérdés.a hétvégén voltam egy jótékonysági koncerten a sérült gyermekekért...és elgondolkodtam,hogy vajon kideríthető e,hogy nem a legjobb szó,de kinek a hibájából betegek a gyerekek.
2011. nov. 14. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!